Skocz do zawartości

Męska naiwność


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

oglądałem dzisiaj fragment jakiegoś programu chyba pt. Złodzieje. Ludzie z ukrytej kamery robili ludzi w wała. I teraz była akcja,że atrakcyjna laska w szlafroku chodziła po domach facetów,że niby zatrzasnęły się jej drzwi w domu z kluczami i wezwała ślusarza,ale tutaj czeka kurier (podstawiony typ)i i musi zapłacić 150 zł za przesyłkę. No i teraz widziałem tylko jedną akcje,gdzie typ (ofiara) zaczął bronić łaski przy agresywnym kurierze,zaprosił ją do domu (ona mu zawinęła telefon) i dał jej kasę. 
 

Czy to jest możliwe czy to ustawka. TV? Bo nie chce mi się wierzyć,że zdrowy na umyśle typ w średnim wieku dał hajs obcej babie,która go obrobiła. Rozumiem metoda na wnuczka itd. Co myślicie? 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby się znało sąsiadów to by nie było takiego problemu. A teraz wszyscy wszystko mają w dupie, każdy żyje jak sobek w swojej jaskini. Jak byłem dzieckiem to w bloku nie trzeba było nawet mieszkań w bloku na klucz zamykać i nie było domofonów. Znałem wszystkich sąsiadów na klatce i większość w bloku. Najgorsze zaś jest to, że złodzieje wykorzystują naturalną dobroduszność ludzi. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ManOfGod napisał:

czy to ustawka.

Dla mnie to ustawka ;) bo pomyśl co by było jakby się trafił ktoś kto by poszedł z tym na policję. "Że mu się telewizja, z ukrytymi kamerami, do domu włamała i za***** telefon oraz oszukała go na 150 zł".

I jeszcze ustawa o ochronie danych osobowych (a dziś RODO) tu wchodzi.

 

Co nie znaczy, że sama "akcja" nie jest rekonstrukcją opartą na realnych metodach działania grup przestępczych.

 

edit:

Przecież regularnie mamy newsy o oszustwach/sprawach w sądzie:

- na amerykańską żółnierkę,

- wyłudzeniu tysięcy przez hollywoodzkiego aktora, poznanego na IG,

- wyłudzeniu na leczenie Clinta Eastwooda. Biedak umiera na raka (o ile pamiętam) a pieniążki zbierał syn :Di nawet dowód pokazywał. Amerykański i w ogóle,

- już nie mówiąc o panienkach z randkę online. Gdzie rośnie wielkie love, a potem panna chce kasy na bilet do Polski czy leczenie matki... a na ukrainie to trzeba dać w łapę, bo inaczej to jej do szpitala nie przyjmą.

- czy o słynnym tzw. nigeryjskim przekręcie. ;)

Edytowane przez BumTrarara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ManOfGod napisał:

Czy to jest możliwe czy to ustawka. TV? Bo nie chce mi się wierzyć,że zdrowy na umyśle typ w średnim wieku dał hajs obcej babie,która go obrobiła. Rozumiem metoda na wnuczka itd. Co myślicie? 

Po pierwsze reżyserka i ogólnie w TV wszystko jest ustawione. Nie mniej jednak wierzę ze takie przypadki się zdarzają. Trzeba tylko trafić na odpowiedni typ człowieka.

U mnie w mieście jest oszustwo na cygana. BMW na obcych blachach stoi na poboczu. Obok cygan w super ciuchach i złocie. Zatrzymuje auta i prosi o 100 do 200 zł na benzynę bo nie ma jak zapłacić bo brak polskiej gotówki itp. Mówi że w zamian da sygnet, pierścionek który ściąga z ręki. Mówi że to czyste złoto i warte kilka stów. Wielu się na to łapie. Później okazuje się ze ten pierścionek wart kilka zł.

Często słyszę opowieści o ludziach oszukanych gdzie się sami nie spodziewali i wcześniej mówili jakim trzeba być debilem żeby się dać nabrać.

Tak apropo tematu - znacie Konsula? Oszusta z czasów PRL wrzucę filmik z nim.

 

Włączcie sobie od 10:50 około. Jak oszukani mówią jak się dali zrobić. Zabawny ten gość na parkingu opowiadając o oszustwie sam się z siebie śmieje :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, ManOfGod napisał:

oglądałem dzisiaj fragment jakiegoś programu chyba pt. Złodzieje. Ludzie z ukrytej kamery robili ludzi w wała.

 

Nie ma możliwości żeby w TV była pokazana ukryta kamera (bez zgody itd). To są aktorzy, a całość jest wyreżyserowane. Możesz się zgłosić do takiego programu i też w nim wystąpić (100-300zł zarobku).

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Zwykły Facet napisał:

Po pierwsze reżyserka i ogólnie w TV wszystko jest ustawione. Nie mniej jednak wierzę ze takie przypadki się zdarzają. Trzeba tylko trafić na odpowiedni typ człowieka.

U mnie w mieście jest oszustwo na cygana. BMW na obcych blachach stoi na poboczu. Obok cygan w super ciuchach i złocie. Zatrzymuje auta i prosi o 100 do 200 zł na benzynę bo nie ma jak zapłacić bo brak polskiej gotówki itp. Mówi że w zamian da sygnet, pierścionek który ściąga z ręki. Mówi że to czyste złoto i warte kilka stów. Wielu się na to łapie. Później okazuje się ze ten pierścionek wart kilka zł.

Często słyszę opowieści o ludziach oszukanych gdzie się sami nie spodziewali i wcześniej mówili jakim trzeba być debilem żeby się dać nabrać.

Tak apropo tematu - znacie Konsula? Oszusta z czasów PRL wrzucę filmik z nim.

 

Włączcie sobie od 10:50 około. Jak oszukani mówią jak się dali zrobić. Zabawny ten gość na parkingu opowiadając o oszustwie sam się z siebie śmieje :D.

Warto obejrzeć również "Konsul" (1989) z Piotrem Fronczewskim w roli głównej Jacka Ben Silbersteina :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.