Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym mieć szacunek. Szczerze. 

 

Miasto wojewódzkie w Polsce. Stołeczne nawet. 

 

Urząd pocztowy. 

 

Limit 2 osoby w środku (brak podstawy prawnej). 

 

Na zewnątrz tłum na zimnie i deszczu, ze 40 osób. 

 

4h później. 

 

W środku czynne 1 okienko na 6.

 

Pani zajęta plotkowaniem z koleżanką, interesantów obsługuje bez pośpiechu. 

 

Do kogo ja mam mieć szacunek? I za co? 

 

Może znowu powinno się rozstrzeliwać zacząć? 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, melody napisał:

Nie patrzy się na to co faktycznie się dzieje, tylko odwołuje do idei, konceptów, pomysłów. Czasami trzeba postarać się popatrzeć na jakiś temat beznamiętnie. Zerknąć na suche (być może zasmucające) fakty. To o to tu chodzi.

A co się faktycznie dzieje? I do jakich idei, konceptów, domysłów ja się odwołuję?

Bo za moimi tezami przemawiają lata pogłębionych studiów (tak, nie tylko ty siedzisz w temacie, a kwestią demografii i migracji zajmowałem się już w 2014 roku - historia społeczno-gospodarcza i socjologia to dość pokrewne dziedziny).

Twoim największym błędem jest zawężona perspektywa - kardynalny błąd w pracy historyka/socjologa.

 

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/7/2021 at 12:59 PM, melody said:

2. Dzietność nie wzrośnie (Jezu, weście dajcie sobie już z tym spokój. :) To jest tak zajebiście nudny temat dla osoby, która zdobyła w nim wiedzę, że naprawdę głęboko dziwi mnie, że ludzie ulegają mrzonkom jak naiwne baranki. Przeczytajcie sobie czym są fazy rozwoju społeczno-gospodarczego, procesy demograficzne itd. Zacznijcie w końcu myśleć.

Też myślę że skupianie się na ilości a nie na jakości jest błędne. Gdy np. brytyjczycy podbijali świat nie zrażało ich np. jak wielu jest ludzi w Indiach, liczyło się nastawienie, technologia i to jak tego potrafili używać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, melody napisał:

A ten Iran to jest w V fazie modelu przejścia demograficznego w ogóle?

a czy Iran eksportuje imigrantów do Europy*? Przestań manipulować, bo na razie jesteś taką nabzdyczoną studenciarą, co to publicznie się masturbuje rzucając randomowo terminami z podręcznika akdemickiego. Znałem takich wiele na studiach - im mniej rzetelnej wiedzy i umiejętności syntezy, tym więcej ostentacji w podkreślaniu swoich (urojonych) kompetencji.

Ponownie - ani razu nie podałaś żadnych konkretów. Co więcej, jesteś na tyle bezczelna, że dyskutujesz z tezami, których nikt nie stawia.

 

* to samo można powiedzieć np. o Arabii Saudyjskiej.

17 godzin temu, melody napisał:

To tak jak @zychu .

Odwołał się do swojego konceptu na temat mojej osoby, a nie spojrzał na rzeczywistość.

Podsumowałem cię na podstawie informacji, jakie sama dostarczyłaś. Zatem pretensje możesz mieć tylko do siebie.

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, maggienovak said:

Mogę sparafrazować jego opinię dot.bezrobocia wynikającego z szybkiej robotyzacji/automatyzacji produkcji - ktoś owe maszyny musi wyczyścić, naprawić, montować.

W UK ludyci walczyli z maszynami parowymi. 150 lat później mamy maszyny elektryczne a przeciętny robotnik pracuje w dużo lepszych warunkach ma prąd w domu, auto itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, nadchodzi czas "sprawdzam"!

Za Polskę niech poświęcają się ci, którzy na niej najwięcej skorzystali.

Dosyć już frajerstwa, poświęcania się za wolność z reguły waszą, robienie za czarnego luda we własnym kraju itd

18 godzin temu, melody napisał:

Nie zdrowych dzieci, ani nie dzieci z wrodzonymi wadami tylko płodów. Które są podrzędne wobec kobiety, która myśli, czuje i posiada samoświadomość. Płody nie.

Unikam wchodzenia w dyskusje z fanatykami, bo to zwykła strata mojego czasu.

Zawsze uważałem, że aborcja powinna być obowiązkowa dla wszystkich zjebów - lewactwo, prawactwo, feministki, fanatycy religijni itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.