Skocz do zawartości

Bunt Kazachów po podwyżkach cen prądu i gazu!


Rekomendowane odpowiedzi

 

Inny powód buntu w Kazachstanie

 

 

Po przywróceniu internetu w Kazachstanie pojawiają się niezależne informacje z tego kraju. Według informatora kanału Greateststoryevertold293 na „TikToku” ludzie nie wkurzyli się nie z powodu podwyżek cen gazu i ropy, jak głoszą media mainstreamowe, ale z powodu wprowadzenia paszportów covidowych.

 

Nie wiem na ile to jest prawda ale z doświadczenia ostatnich dziesięciu lat nawet widać, że ludzie się nie buntują jak im się podnosi ceny towarów, chyba że to jest jedzenie i jest to podwyżka drastyczna. Tu takie coś nie miało miejsca więc jestem jak najbardziej sceptyczny mainstreamowemu tłumaczeniu buntu podwyżką cen gazu.

Artykuł, bardziej artykulik, opera się mną filmie gościa, który zdaje się tam być i powiada on, że ludzie się wqrzyli na paszporty covidowe i, a zwłaszcza, na fakt, że bez jakiejś "przypadku" nie mogli robić zakupów, ani iść do banku. Więc efektywnie, zostali cyfrowo wyłączeni i o to jest ta chryja.

I to ma sens - w momencie gdy nie możesz sobie nawet kupić jedzenia, bo nie możesz zrobić zakupów, bo nie możesz wyjąć pieniędzy z banku, to się pojawia bezpośrednie zagrożenie egzystencji i stąd bunt.

 

Znowu jest trak jak miałem kiedyś a teraz to powtórzył @Baca1980g - dopóki jest znośnie, nawet jeśli chujowo to nikt się nie zbuntuje. I dopóki w Polsce i w ogóle w Europie będą nam zabierać wolność powoli i dawać jakąś tam "nadzieję", dopóki się nie porwą na faktyczne podstawy egzystencji to będzie tak jak jest.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.