Skocz do zawartości

Pozorna troska podszyta zawiścią


Rekomendowane odpowiedzi

Od ponad pół roku oglądałem na YT odcinki dokumentujące życie grupy bezdomnych koczujących na opuszczonej działce w zniszczonych pustostanach.

Koleś który ich nagrywał w minimalnym stopniu ingerował w przebieg wydarzeń, dawał im drobne pieniądze kilka razy w tygodniu, coś tam kupował do szamy, ogarnął im kuchenkę turystyczną, jakieś meble etc.

Rozumiem, że nie każdemu się taki kontent podoba z różnych powodów, kwestia gustu i podejścia do tematu.

 

Szybko zaczęli robić większe zasięgi, każdy odcinek generował kilkadziesiąt tysięcy wyświetleń i już się zaczęły głosy - zarabiasz na nich! rozpijasz ich!

[mimo, że większość bohaterów piła alkohol kilka dekad przed poznaniem nagrywającego] i tym podobne zarzuty.

 

Przed zimą, z czwórki bezdomnych biorących udział w tym przedsięwzięciu, jeden z nich został odstawiony do szpitala na leczenie, przed czym wzbraniał się rękami i nogami, drugi został odstawiony

do caritasu do noclegowni, a dwóm z nich załatwił mieszkanie w bloku. W poprzednią zimę mieszkańcy włości spali w minusowych temperaturach w pomieszczeniach bez okien, otoczeni śmieciami, popijali

alkohol, łącznie z zanieczyszczonym dentauratem. Wtedy nie było głosów oburzonych, że dzieje im się krzywda i chętnych do pomocy też nie było, mimo, że wszystko było dokumentowane na bieżąco na YT. 

 

Problem dla pewnego procenta widowni zaczął się w momencie, kiedy kilka tygodni temu zaczęli nadawać z mieszkania streamy na żywo i hajs zaczął płynąć strumieniem

Siedzieli w ludzkich warunkach, pustostan zamienił się na mieszkanie, denaturat na wódkę ze sklepu, resztki z hasioka na pełnowartościową szamę.

I nagle znaleźli się obrońcy uciśnionych, którzy uważają, że tym pijakom dzieje się krzywda, a na ich krzywdzie dorabia się krwiożerczy małolat pokazujący ich życie na streamach.

 

A ja powiem tak - koleś nagrywający nie trzyma ich na siłę, pili by tak czy inaczej, oni uważają, że jakość ich życia znacząco się poprawiła, chcącemu nie dzieje się krzywda.

Pewnie, że szkoda, iż ten projekt skręcił w stronę pełnowartościowego patostreamu i pewnie, że może źle się to skończyć - ale faktem jest, że głównym czynnikiem powodującym tą niechęć

u znaczącej większości oburzonych jest zawiść spowodowana zmonetyzowaniem tej działalności, a nie żadna troska, i powiem, że wkurwia mnie taka dulszczyzna i zakłamanie.

 

Obrazowym przedstawieniem tej postawy, jednak w tym konkretnym przypadku obdartej z obłudy jest treść poniższego donejta, który wysłał ktoś komu się ulało żółci i nie dbał o poprawność polityczną:

 

SffDQEw.png

 

Gdyby było nieczytelne: "Pierdolone menele, obyście kurwa zdechły mendy społeczne, wypierdalać do roboty albo pod most jebane kurwy społeczne, życzę wam i waszym rodzinom śmierci te święta, jebać was kurwy".

 

Ergo, moje przesłanie do pseudo-zatroskanych byłoby takie - nie podoba się, nie oglądaj. Uważasz, że można pomóc lepiej - to zaangażuj swój czas i środki i pomóż lepiej komuś potrzebujacego.

Jednak wiem, że to głos wołającego na puszczy i nie zaczynam gadki widząc takie głosy, wiem swoje i tyle.

  • Like 4
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

Ergo, moje przesłanie do pseudo-zatroskanych byłoby takie - nie podoba się, nie oglądaj.

Jaki odsetek stanowią tego typu komentarze?

 

Niektórych pewnie wkurza, że ludzie z ulicy, menele zarabiają więcej od nich :P

 

 

Bezdomni powinni przyjąć podejście majora: obrażajcie, mnie to nie rusza i 

: ty tracisz ja zyskuję (tu jestem zaskoczony błyskotliwością dla jego)

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, cst9191 napisał:

Jaki odsetek stanowią tego typu komentarze?

 

Kilka procent z całości. Czasem są wzbogacone o groźby zgłaszania spraw na policję/do prokuratury/do skarbówki/do właściciela mieszkania.

😊

 

10 minut temu, cst9191 napisał:

Bezdomni powinni przyjąć podejście majora: obrażajcie, mnie to nie rusza i 

: ty tracisz ja zyskuję (tu jestem zaskoczony błyskotliwością dla jego)

 

W sumie tak robią heh. Cieszą się po prostu z tego epizodu, a ile on potrwa to inna sprawa.

 

11 minut temu, cst9191 napisał:

Niektórych pewnie wkurza, że ludzie z ulicy, menele zarabiają więcej od nich :P

Rozumiałbym to wkurwienie, gdyby ciągnęli socjal i pracujący składaliby się na tę libację - ale to prywatne osoby dają im ze swojej kieszeni, więc IMO problemu nie ma.

Każdy może dysponować swoim hajsem jak chce, niezależnie czy w bardziej, czy mniej sensowny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoc ma sprawiać, że jest lepiej a nie utrwalać patologię!

 

Chcesz zmienić w końcu życie? Odwyk, szukaj pracy, do roboty, spłać długi albo załatw zrzeczenie się dziedziczenia aby twoje dzieci nie miały długów przez ciebie jak umrzesz za granicą w kraju, gdzie są najdroższe pogrzeby i potem twoje dzieci są nękane o zapłatę za twój potrzeb i różne koszta! Wpędziłeś je w nędzę jak byłeś z żoną i po śmierci jeszcze je wpędzisz!

 

Alkoholicy to najgorszy rodzaj człowieka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dworzanin.Herzoga dziwią Cię te negatywne komentarze? Mnie nie. 

 

Patostreamerzy są jak laski z onlyfans. 

Rzucający kasę by streamer się napił nie różni się od tego co płaci za cycki. 

 

Gdzieś w tle jest masa oburzonych ludzi "Jak to, ja uczciwie pracuję i nie mam na wkład własny a temu płacą za nachlanie się i jeszcze mieszka za darmo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zwykła, ludzka zawiść.

Ludzi wkurza to, że z bezdomnych meneli wyszli na "ludzi", tzn, chleją w normalnych warunkach. Drażni ich to, że te menele będą mieć lepiej od innych za jakiś czas, bo zyskają sławę, datki, podarki etc.

Najbardziej ludzi wkurwia czyjeś szczęście, czy to nie kobieca logika aby ? :D 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.