Skocz do zawartości

Wypadek prezydenta


Rekomendowane odpowiedzi

Przypominam, że Lech Kaczyński też został "ostrzeżony" podróżując po Gruzji. Ostrzelano wtedy kolumnę aut z karabinu.

 

Co do wpisów w sieci- jakim trzeba być kretynem by będąc w jednostkach podległych MSW pisać o rozpierdoleniu łba prezydentowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Vincent napisał:

A o takiego jednego Pana bądź Pana, leminga i lewaka, który miał nick Kwiatek. Alaryk rezprezentuje dość mocno podobną retorykę z nazywaniem domysłów, dociekań, domniemań - teoriami spiskowymi.
 

 

@Vincent

Kiedyś jeden bystrzacha poprawił mnie i powiedział, cytuję "Teorie Spiskowe sa na papierze, a my tu mamy Praktyke";)

takie luźne skojarzenie

 

BTW.

Czy te q.......y maja nas za idiotów. Myślą że ich nie poznamy bo zmieniają NICKI:ph34r:

Dlatego napisałem "Służby specjalnej troski"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Alaryk Zabójca napisał:

 

Chyba jednak sam się musisz douczyć. Opona PAX też może pęknąć, tylko dzięki dodatkowym zabezpieczeniom samochód potrafi kontynuować jazdę z prędkością 80 km/h. Ta tutaj pękła przy znacznie wyższej prędkości skutkiem czego w gwałtowny sposób zmienił się tor jazdy samochodu i zaliczył rów. Proste jak świński ogon

 

@kwiatek ????

Jeszce raz ostatni to napiszę.

Jeszcze nigdy podczas jazdy taka opona nie pękła. NIGDY !!!

Chyba, że mamy sytuację z działaniem czynników zewnętrznych !!!!

Specjalnie podkreśliłem.

 

BTW.

Nie muszę się douczać, jestem dobrze wykształcony technicznie, ba nawet bardzo;)

Edytowane przez SledgeHammer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Alaryk Zabójca napisał:

 

A co ja wyżej napisałem? Czytałeś, czy grałeś w scrabble na kurniku w tym czasie? Napisałem wyraźnie, że mógł na coś najechać - ostry przedmiot, śruba, cokolwiek co mogło wypaść z samochodu poprzedzającego.

 

Mój komentarz

 

 

To już jest koniec, z prowokatorami nie godom:lol:

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska to taki dziwny kraj, bo cierpi na przerazajacy deficyt  profesjonalizmu i procedur. Jak nasz orzelek wyladowal na polu pod Smolenskiem to szefostwo firemki dla ktorej pracuje na wyspach zapytalo '' a co oni wszyscy robili w jednym samolocie '' ? Wczesniej caly sztab wojsk powietrznych tez do piachu, bo na pokladzie jednego samolotu. Austostrade a4 zamkneli na potrzeby sledztwa dopiero po 2 dniach.
Cala nasza pseudo elita rzadzaca staje okrakiem i sra pod siebie gdy cos sie stanie bo zwyczajnie nie maja bladego pojecia co i kiedy nalezy robic. Smutne to i troche wstyd gdy za granica pytaja.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kryss napisał:

a nie zauwazyliscie ze to    znow w piatek

oczywiście ze to mogl być przypadek,ale u nas to już trochę za dużo tych przypadkow było w ostatnich latach.....

może przypadek stal się już regula

@kryss

Nie skojarzyłem tego akurat z piątkiem...........  - bystrzacha;)

Zajety byłem i myśli gdzie indziej (overtid;))

Niemniej sobota była bogata w merytoryczne dyskusje z technicznymi baniakami.

Gadka o oponach itd.

Konkluzja jednoznaczna: "próba zamachu bez cienia watpliwości". 100 % zgodność.

Fajnie było:)

SH.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, maruda napisał:

Polska to taki dziwny kraj, bo cierpi na przerazajacy deficyt  profesjonalizmu i procedur. Jak nasz orzelek wyladowal na polu pod Smolenskiem to szefostwo firemki dla ktorej pracuje na wyspach zapytalo '' a co oni wszyscy robili w jednym samolocie '' ? Wczesniej caly sztab wojsk powietrznych tez do piachu, bo na pokladzie jednego samolotu. Austostrade a4 zamkneli na potrzeby sledztwa dopiero po 2 dniach.
Cala nasza pseudo elita rzadzaca staje okrakiem i sra pod siebie gdy cos sie stanie bo zwyczajnie nie maja bladego pojecia co i kiedy nalezy robic. Smutne to i troche wstyd gdy za granica pytaja.

 

Zapomniałes o dachu stadionu narodowego, który byl a go nie zamkneli podczas deszczu ? i mecz odwołano ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, maruda napisał:

Polska to taki dziwny kraj, bo cierpi na przerazajacy deficyt  profesjonalizmu i procedur. Jak nasz orzelek wyladowal na polu pod Smolenskiem to szefostwo firemki dla ktorej pracuje na wyspach zapytalo '' a co oni wszyscy robili w jednym samolocie '' ? Wczesniej caly sztab wojsk powietrznych tez do piachu, bo na pokladzie jednego samolotu. Austostrade a4 zamkneli na potrzeby sledztwa dopiero po 2 dniach.
Cala nasza pseudo elita rzadzaca staje okrakiem i sra pod siebie gdy cos sie stanie bo zwyczajnie nie maja bladego pojecia co i kiedy nalezy robic. Smutne to i troche wstyd gdy za granica pytaja.

 

 

Dokładnie tak jest. Nasza narodowa "duma" nie pozwala nam myśleć logicznie - zawsze będzie "Alleluja i do przodu" :(

I stawiam dolary przeciwko orzechom, że przed podróżą jakiś szpenio mechanik obejrzał te oponę, pomyślał "eeeee no wytrzyma jeszcze" i nie wytrzymała. Ot i wszystko w temacie :)

A jakiś urzędniczyna zacierał łapki do premii za wygospodarowanie oszczędności na oponach ... rozejrzyjcie się dookoła, przecież tak to działa. Im wyżej tym POWINNO być lepiej, ale jak widać - NIE JEST ...

Czasem wypadki są tylko wypadkami ...

Edytowane przez GurneyHalleck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, GurneyHalleck napisał:

I stawiam dolary przeciwko orzechom, że przed podróżą jakiś szpenio mechanik obejrzał te oponę, pomyślał "eeeee no wytrzyma jeszcze" i nie wytrzymała. Ot i wszystko w temacie :)

Czasem wypadki są tylko wypadkami ...:lol::lol::lol:

 

No nie, następny:blink:

Nie wiem jaki masz zawód, i nawet mnie to nie interesuje, nie odpowiadaj !!!!

Z racji tego że Waldek jest już oklepany, to może coś z "zupełnie innej beczki" :D

 

Zaufaj mi jestem inżynierem

 

194c6bc8ad108625d1692d203c062f42.jpg

 

SH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SledgeHammer no paradoksalnie podparłeś ;) moją argumentację - no chyba, że przyjmiemy, że tym Panem, który budował to coś ze zdjęcia kierowały zza pleców Słóżby Bardzo Specjalne :) (błąd zamierzony) ...

BTW ja nikogo nie przekonuję do swojego poglądu. Chcesz wierzyć w zamach to wierz ... Z mojego doświadczenia jednak wynika, że rola głupoty w świecie jest stanowczo niedoceniana.

I wtym temacie więcej nie napiszę bo z argumentami da się dyskutować, z WIARĄ się nie da :)

EOT

PS. i oczywiście miłego dnia życzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Alaryk Zabójca napisał:

 

Dokładnie tak. Wiara ludzka w różne pokręcone teorie potrafi przybrać najrozmaitsze formy. Wystarczy sobie wpisać w google "Paul McCartney is dead". Dla nieuświadomionych - funkcjonuje całkiem żywa teoria, że członek The Beatles zginął w wypadku samochodowym i od tamtej pory zastępuje go sobowtór. Oczywiście powstała cała rzesza ludzi, którzy w to wierzą. Mało tego - mają na to setki "dowodów". Przytaczają różne symbole, rysunki z płyt wskazujące rzekomo, że mają rację, puszczają nagrania od tyłu i szukają wskazówek. Są tak zafiksowani na swojej teorii, że sam McCartney nie jest w stanie ich przekonać, że to kompletna bzdura. To samo jest np z wyznawcami zamachu smoleńskiego. Tu strzały w dziesiątej sekundzie, tu parówki, tu puszki - chwytają się wszystkiego co popiera ich teorię, a odrzucają wszystko co jej zaprzecza.

 

Czy Ty jesteś z gazeta.pl?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.03.2016 at 16:14, Quizas napisał:

 

ten facet (T. Lis) wytrąca mnie z równowagi. Jest tak arogancki, że to jest po prostu żenujące. Jak można wyśmiewać, że komukolwiek mogła stać się realna krzywda (bez względu na to kto jest tą osobą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, GurneyHalleck napisał:

Dokładnie tak jest. Nasza narodowa "duma" nie pozwala nam myśleć logicznie - zawsze będzie "Alleluja i do przodu" :(

I stawiam dolary przeciwko orzechom, że przed podróżą jakiś szpenio mechanik obejrzał te oponę, pomyślał "eeeee no wytrzyma jeszcze" i nie wytrzymała. Ot i wszystko w temacie :)

A jakiś urzędniczyna zacierał łapki do premii za wygospodarowanie oszczędności na oponach ... rozejrzyjcie się dookoła, przecież tak to działa. Im wyżej tym POWINNO być lepiej, ale jak widać - NIE JEST ...

To zostało dodane po moim wpisie aby post stał sie bardziej przekonujący:). Dla mnie to czysta manipulacja.

Nie winie cie za to, tak masz pisac , ponieważ prawdopodobnie za to masz płacone.

Czasem wypadki są tylko wypadkami ...

 

 

No to jazda GurneyHalny;).

Bardzo się ciesze ,że dałeś się tak prosto wkręcić, dzięki temu wiekszość z Brachów otworzy oczy bardziej.

Dodam od siebie, że wiekszość zdjęć zamieszczam zamierzenie po uprzednim przemyśleniu.

No i co my tu widzimy ? HA.

 

Jak pewnie większość zauważyła fotka przedstawia rozpadajacą się kolumnę, którą jakiś cymbał poobwiazywał taśmą, aby...............

No właśnie, aby .............. co on (oni) chcieli na tym zyskać.

Przecież każdy idiota widzi, że kolumna jest do wymiany:D, a cymbał(y) wzmocnili ją taśmą.

Niezwykle zabawne - czyż nie, hahahaha:)

 

Wizualnie pewnie zabawne, jednak jest jeden niewidzialny "haczyk".

Owa kolumna to część nośna budowli, akurat w tym przypadku podtrzymuje strop.

Taka kolumna "nigdy" (w kazdym razie nie powinna) nie jest zbudowana z samych cegieł.

I tu jest "istota" mojej lekkiej prowokacji.

W środku jest żelbetonowy rdzeń który trzyma część ogromnej masy stropu.

Cegiełki wokół to tylko dekoracja, przykrywająca niemile wygladajacy żelbetonowy słup.

Trzęsienie ziemi (na 90% stawiam na trzęsienie) rozkruszyło obudowany cegłami słup nośny i wyglada tak jak wygląda.

Co te cymbały z ta taśmą zrobiły - na chwilę do czasu remontu zabezpieczyli słup aby jakiemuś przechodniowi nie spadła cegła na garnek:D.

To niesprawiedliwe powiadam wam, bo niektórym powinna spaść:lol:

 

Oczywiście rdzeń, którego nie widać, pozotał "nienaruszony" bo został na takie zdarzenia zaprojektowany !!!!

 

Dokładnie tak samo jest z ową oponą, można to spokojnie ekstrapolować.

Czy budynek sie zawalił ? - Czy auto powinno tak sie zachować i czy możliwe jest aby opona wybuchła !!!! - sami sobie odpowiedzcie;)

 

Widzisz GurneyHalny wystarczyło poczytać ze zrozumieniem link jaki podesłałeł wraz z odnosnikami.

I jeszcze coś:

 

11 godzin temu, GurneyHalleck napisał:

I wtym temacie więcej nie napiszę bo z argumentami da się dyskutować, z WIARĄ się nie da

 

I tak trzymaj, nie pisz. Bo bawię się niesamowicie, aby ze mną poruszać sprawy techniczne należy reprezentować pewien poziom !!!! (skromność wrodzona):)

Jednak muszę coś wtrącić: Nie posługuje sie tu Wiarą a właśnie WIEDZĄ - cóż kończyłem szkoły jak jeszcze były na poziomie:)

 

@Miner na rozweselenie

 

12806098_10206077154944285_2614064397931

 

 

SH.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, GurneyHalleck napisał:

I wtym temacie więcej nie napiszę bo z argumentami da się dyskutować,

Z argumentami - dobrze podanymi, sensownymi i opartymi na FAKTACH argumentami dyskutować się NIE DA.

Można je jedynie zaakceptować lub odrzucić.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2016 at 20:47, Vincent napisał:

A o takiego jednego Pana bądź Pana, leminga i lewaka, który miał nick Kwiatek. Alaryk rezprezentuje dość mocno podobną retorykę z nazywaniem domysłów, dociekań, domniemań - teoriami spiskowymi.

 

Według mnie to nie Kwiatek. Z wypowiedzi Alaryk wygląda na młodszego i bardziej agresywnego. Pewnie doszli do wniosku, że nie daje sobie rady i wysłali jakąś inną osobę do zadań specjalnych.

Fajnie się czyta jak się widzi, że tutejsze opinie stają im ością w gardle i się miotają nie mając żadnego punktu zaczepienia, ponieważ nie da się dyskutować i podważyć logicznie faktów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, VascoDaGama napisał:

Fajnie się czyta jak się widzi, że tutejsze opinie stają im ością w gardle i się miotają nie mając żadnego punktu zaczepienia, ponieważ nie da się dyskutować i podważyć logicznie faktów.

 

 

8 godzin temu, kryss napisał:

kogos boli (wiemy przezież kogo:)) ze jest takie forum na którym ludzie widza prawde a nie prawde przez ekran tv.

fajnie byc kamykiem w ich bucie - i ością w gardle

 

Jasne,że fajnie. Napisałbym, nawet świetnie;).

Coż, przecież reprezentujemy "samczy punkt widzenia" niezaburzony przez cipy, które nami sterują.

To poziom wysoki i logicznie spójny - zaprawdę powiadam wam.

Dlatego to musi boleć !!!!

Sam mam tylko do siebie żal, że trafiłem tu niedawno, a powinienen jakieś 2-3 lata wcześniej;).

 

Sam bardzo lubię nasze forum właśnie ża "bardzo wysoki i merytoryczny" poziom.

 

SH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6letnia nie wymieniana opona w aucie?śmiech
6letnia zwykła opona w opancerzonej limuzynie?jeszcze wiekszy smiech
6letnia flota=nówka folia nie smigana.do wymiany?jak sie bawic to sie bawić stawiam wszystko na koszt podatnika.pretekst dobry%-)
kupie to bmw.hooy stać mnie.ale po nizej wartosci rynkowej uzywanego takiego bmw bo inaczej sie nie opłaca.hooy ze przeróbka to ponad pół bańki%-)
media z czegos muszą żyć i trzeba sie pokazac.a cyrk musi zapierdalac dalej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak jak wcześniej pisałem, krok po kroku wyjaśniając ,że opona typu PAX nie ma prawa !!! wybuchnąć, uzasadniajac tym samym ( próbując ),

że mieliśmy zamach na Prezydenta.

Oto co się pojawiło niedawno w "Naszym Dzienniku" z 30 marca 2016 roku:

 

„Alarm w Pałacu” – „Biuro Ochrony Rządu wzmocniło ochronę prezydenta Andrzeja Dudy”

 

Stało się to po telefonie o planowanym zamachu na prezydenta. Szczegółowych wyjaśnień w sprawie zgłoszenia o przygotowaniach do ataku na Andrzeja Dudę i procedur  podejmowanych przez służby w tej sprawie zażądali posłowie z sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych. Jak ustalił „Nasz Dziennik” przebieg wydarzeń był następujący:

2 marca do Kancelarii Prezydenta zadzwonił mówiący z niemieckim akcentem mężczyzna, który powiedział, że „pewna grupa ludzi” przygotowuje zamach. Dopiero 4 marca prezydencie służby poinformowały o zdarzeniu, na piśmie Biuro Ochrony Rządu. – To jest jeszcze wciąż ustalane, my nie mamy tutaj do końca potwierdzenia całego zdarzenia, więc trudno nam się w tym momencie odnieść do tego. Potrzebujemy czasu by sprawdzić wszystkie źródła, weryfikujemy informacje – usłyszeliśmy wczoraj (29.03) w biurze prasowym Kancelarii Prezydenta. 8 marca BOR powiadomiło o zamachu Agencję Bezpieczeństwa  Wewnętrznego.

Podpułkownik Dariusz Aleksandrowicz z BOR nie potrafił nam wczoraj wyjaśnić, dlaczego prezydenccy urzędnicy zrobili to dopiero dwa dni po niepokojącym telefonie. – Telefon był  2 marca, ale do Kancelarii, a nie do BOR. Do nas ta informacja wpłynęła dopiero 4 marca – wyjaśnia Aleksandrowicz. – Tego, czy Kancelaria Prezydenta coś z tą informacją robiła, nie potrafię panu powiedzieć – wyjaśnia ppłk Dariusz Aleksandrowicz. Zapewnia, że ze strony Biura na pewno nie było żadnych zaniedbań.

Tuż po wpłynięciu do BOR informacji o planowanym zamachu Biuro podjęło działania profilaktyczne. O telefonie poinformowano wszystkie grupy ochronne, które zostały dodatkowo wzmocnione.

– Z punktu widzenia mojej służby najważniejsze jest to, że nikt tego sygnału nie zbagatelizował – tłumaczy ppłk Dariusz Aleksandrowicz.

7 marca Biuro Ochrony Rządu powiadomiło o planowanym zamachu Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

– Mieliśmy do tej pory czas na prowadzenie własnych działań profilaktycznych, a w pierwszy możliwy roboczy termin poinformowaliśmy inne współpracujące służby.

Podjęto cały katalog czynności w stosunku do tej informacji i zabezpieczenia ochranianych osób – zapewnia ppłk Aleksandrowicz.

Sprawę groźby pod adresem prezydenta Andrzeja Dudy bada cały czas Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

„Nasz Dziennik” zwrócił się do ABW  z pytaniem, co w tej sprawie uczyniono, czy zlokalizowano juz numer telefonu, z którego dzwonił mężczyzna. Zespół  prasowy ABW odpowiada, że Agencja  nie może informować mediów o swoich działaniach. „Uprzejmie informujemy, że Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wykonuje zadania zgodnie z zapisami  art. 5 ustawy z dnia 24 maja 2012 roku o ABW oraz AW. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie podaje do wiadomości publicznej danych dotyczących naszych działań bądź zainteresowań, bez względu na to, czy w konkretnym przypadku są lub nie są podejmowane pewne czynności” – czytamy w przesłanej nam informacji.

To samo usłyszeliśmy w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, które monitoruje sprawę.

 

SPRAWĘ NALEŻY WYJAŚNIĆ

 

Telefon był do Kancelarii Prezydenta, w związku z czym tu wszystkich komentarzy powinna udzielać Kancelaria Prezydenta. Nie wyobrażam sobie, żeby ta informacja gdzieś się „zawieruszyła”. Muszą być odpowiednie procedury w tego typu sytuacjach – mówi w rozmowie z „Naszym dziennikiem Marek Opioła, szef sejmowej speckomisji.

Pytania do ABW w sprawie czynności podejmowanych w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa głowy państwa  padną na jutrzejszym posiedzeniu speckomisji.- Nie chcę komentować sprawy, bo nie wiem, jak wygląda informacja o planowanym zamachu. Co zawierała i jak była przekazywana – mówi Opioła.

Podniesienie tematu na zamkniętym posiedzeniu tego gremium jest zainteresowany poseł Jarosław Krajewski (PiS). – Na posiedzeniu będzie z pewnością szef ABW lub jego przedstawiciele. Na pewno podniosę ten temat, bo chcę jako poseł mieć pewność, że prezydent jest dobrze chroniony. Będziemy chcieli uzyskać więcej informacji na ten temat – deklaruje Krajewski.

Sprawą telefonu z pogróżkami zaniepokojony jest również Arkadiusz Czartoryski, szef sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. W piątek posłowie mają zapoznać się z wynikami dotychczasowego audytu w Biurze Ochrony Rządu. Czartoryski przewiduje , że pytania o rzekomy planowany zamach na prezydenta z pewnością padną.

– Ta sytuacja tylko i wyłącznie potwierdza, że bezzwłocznie musimy przyjąć ustawę antyterrorystyczną.

Ta ustawa w sposób nowy formułuje pewne procedury i nadaje uprawnienia służbom specjalnym do znacznie sprawniejszego  i szybszego działania – tłumaczy parlamentarzysta. I dodaje, że gdy  przyjąć, że człowiek , który zadzwonił do Kancelarii Prezydenta robił sobie jedynie głupie żarty, służby powinny go błyskawicznie zlokalizować i aresztować.

                                                                Piotr Czartoryski – Sziler  

 

Cóż, skromność moja wrodzona:P nie pozwala mi się tym szczycić, że po godzinie od dowiedzenia się, że opona typu Pax "wybuchła" wiedziałem, że to "zamach".

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.