Skocz do zawartości

Padł akumulator


sung2100

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do kupna akumulatora do auta. Dotychczas moje zakupy ograniczały się do aku firmy Banner. Jak panowie myślicie , nadal zostać wierny tej marce , czy na rynku są jakieś lepsze i tańsze produkty warte  polecenia. Auto do którego potrzeba baterii to zwykły mieszczuch służy głównie na krótkie kilkukilometrowe wojaże po mieście. 

Edytowane przez sung2100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie krótkie wojaże najgorsze - światła, radio, nie ma czasu doładować po nocnym staniu na alarmie. Mnie mechanik namówił na tzw. no name, bo niby takie same jak markowe, ale jakość tego aku jest fatalna. Ja bym pierdolnął boscha i miał święty spokój. No chyba że ktoś z Braci zna lepsze i tańsze opcje, to sam chętnie się przysłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jak padł aku, to wpadłem do sklepu i wziąłem najdroższy jaki był pasujący do mojego auta, akurat była to varta, jeżdżę dwa lata i git, wychodząc z założenia, że to jedna z tym części na których nie warto oszczędzać. 

Aktualnie jestem świadkiem jak współlokator śmiga na jakimś starym aku, codziennie podłącza samochód do prądu :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podświadomie liczysz że ktoś poradzi ci kupić coś taniego i dobrego. No niestety. W życiu zbyt często inwestowałem w tanie akumulatory i wnioski: zamarzały w zimie, traciły pojemność ( nie doładowywały się do końca już od nowości) degradacja komór i dawały np 9 Volt. Nawet na markowe Varty trzeba uważać. Zero problemów = centra futura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory kupowałem akumulatory bannera , w sumie aż 3 sztuki w 3 różnych autach , jednak nie miałem okazji ich przetestować dłużej niż 2 lata. Bo co średnio co tyle lat wymieniałem auto na inne.

 

Myślałem ,że po prostu ktoś z forum zna jakiś niemarkowy aku ,który będzie kosztował dużo taniej ,a jakością dorówna tym droższym. Na forum są różni ludzie , z różnymi doświadczeniami. Zadać takie pytanie na forum nic mnie nie kosztuje ,a nóż jakaś ciekawostkę się człowiek dowie , nawet na takim banalnym temacie jak akumulator do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ja jeżdze od czterech lat niemcem ze swiętej trójcy z 2004 roku jest w nim jeszcze firmowy akumulator .

Jeśli jesteś skłonny chwilke poczekać to poszukaj akumulatora sprowadzonego z Niemiec na allegro lub sklepu z taką ofertą w okolicy 

Druga sprawa nie wierz w cuda że akumulator będzie bezobsługowy musi mieć odkręcane koreczki lub zdejmowaną listwe abyś mógł dolać wody destylowanej i podładować też ze dwa razy do roku nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centra robi całkiem dobre akumulatory. Mają dobre ratio: jakość/cena.

Obecnie wszyscy obniżyli jakość produktów i jest to działanie celowe. Wciąż sprzedaję bardzo dużo akumulatorów i gołym okiem widać regułę. Jeszcze 5-6 lat temu akumulatory z ASO żyły do 7 lat. Obecnie nawet te idące na pierwszy montaż zdychają po 4. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz dziennych i na mijania jeździsz to radziłbym zamontować

Do tego do podładowywania dobry prostownik ze skalą,

Najtrwalsze są aku salonowe zakładane do nowych aut,  a widzę że Mnemonic moją wiedzę poszerzył,więc i salonowe się już popsuły :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.