Skocz do zawartości

Jaki dobry fotel kupić do pracy przy biurku


spacemarine

Rekomendowane odpowiedzi

Prośba o radę co polecacie bo mam z ikea markus i kurcze po dwóch latach czuje że coś jest nie tak, chyba jest za twardy dla mnie, bo oraz częściej mam sztywne plecy, napięte, może to już starość, ale coś jest nie tak z tym fotelem. Aktualnie jestem na zdalnej i tak już zostanie, w poprzedniej robocie były fajne fotele, ale jakieś nonam-y.

Co doradzicie Szanowni Panowie?

Chodzi mi oto aby był: wygodny, nie obciążał kręgosłupa, aby dobrze siedziało się przez wiele godzin i w miarę żeby był przystępny cenowo np do 1500? Może macie jakieś swoje które są godne polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym szukał wygodnego fotela to pomyślałbym o rozbitym mercedesie ze szrotu i koledze że spawarką, szczerze. 1500? To jeszcze na tajski masaż zostanie.

 

https://allegro.pl/oferta/bmw-e65-e66-fotel-lewy-przedni-przod-uk-11509832475

 

 

O proszę, fotel z BMW serii 7, ile może kosztować wyspawanie stelaża? Drugie 150zl?

Edytowane przez Imiennik
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie fotel. Może nieprawidłowa pozycja przy biurku. Nieergonomiczne stanowisko pracy. Sam fotel to nie wszystko...biurko itd.

I dalej - siedzenie wiele godzin. No ok. Praca przy monitorze ekranowym pow 4 h, jak sądzę. Przerwy po każdej godzinie stosujesz? Popatrz na stronie CIOP-u. Znajdziesz opracowania dotyczące organizacji ergonomicznego stanowiska pracy. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tmr napisał:

Może to nie fotel. Może nieprawidłowa pozycja przy biurku. Nieergonomiczne stanowisko pracy. Sam fotel to nie wszystko...biurko itd.

 

piniondze.jpg

 

Dobre siedzisko to podstawa. Jeździłem kiedyś jednym z modeli fiata, dwa miesiące szukałem pozycji, okazało się że ta najmniej wygodna nie niszczy mi pleców, na nic regulacja kolumny kierownicy etc jak oparcie do dupy, a spacemarine narzeka na plecy, nie zespół cieśni nadgarstka.

 

4h za monitorem? Ja czasami po 12h za kółkiem strzelam, tylko nogi muszę wyprostować :D

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh...bhp też skończylem...i zajmuję tym w praktyce. Wprawdzie, z uwagi na brak czasu, tylko 2 podmioty "obsługuję". Ale zespół cieśni nadgarstka to nie jedyny problem wynikający z niewłaściwie zorganizowanego stanowiska pracy...znam i przypadek tzw "choroby biegaczy" będącej wynikiem niewłaściwej pozycji przy biurku. I to u pracownika, który biegał w podstawówce ostatnio.

Ten przyklad z 12 h za kółkiem coś wnosi do dyskusji? Ma jakoś obniżać dyskomfort autora tematu ? Bo przypomina mi gadki pracownika technicznego, który spawał w sandałach. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tmr napisał:

Ehh...bhp też skończylem...i zajmuję tym w praktyce. Wprawdzie, z uwagi na brak czasu, tylko 2 podmioty "obsługuję". Ale zespół cieśni nadgarstka to nie jedyny problem wynikający z niewłaściwie zorganizowanego stanowiska pracy...znam i przypadek tzw "choroby biegaczy" będącej wynikiem niewłaściwej pozycji przy biurku. I to u pracownika, który biegał w podstawówce ostatnio.

Ten przyklad z 12 h za kółkiem coś wnosi do dyskusji? Ma jakoś obniżać dyskomfort autora tematu ? Bo przypomina mi gadki pracownika technicznego, który spawał w sandałach. 

 

Heheszki mi nie przeszkadzają, to internet, a niech mają swoje katharsis :D

 

Zastanawiam się nad czymś takim, nawet fajnie wygląda:

https://allegro.pl/oferta/gamvis-phantom-czarny-materialowy-fotel-gamingowy-12218237424

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tmr napisał:

Ten przyklad z 12 h za kółkiem coś wnosi do dyskusji?

Oczywiście że wnosi, przeczytaj jeszcze raz akapit wyżej. Jak dla mnie dobre "siedzisko" to podstawa i opieram się na własnych doświadczeniach, gdy jest z nim coś nie tak to nic tego nie zrekompensuje, żadne ustawienie kierownicy/biurka/klawiatury etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Imiennik napisał:

Oczywiście że wnosi, przeczytaj jeszcze raz akapit wyżej. Jak dla mnie dobre "siedzisko" to podstawa i opieram się na własnych doświadczeniach, gdy jest z nim coś nie tak to nic tego nie zrekompensuje, żadne ustawienie kierownicy/biurka/klawiatury etc.

G. wnosi. Bo pytanie dotyczyło siedziska przy pracy biurowej. Szanuję twoją "praktyczną" wiedzę w zakresie ergonomii. Ale niewiele wnosi to do tematu. Chyba, że spacemarine postawi kompa w aucie. Pomimo twojej olbrzymiej wiedzy w tym zakresie to wolę pozostać przy opracowaniach z CIOP-u. 

Dalszą dyskusję uważam za bezcelową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Imiennik napisał:

@tmr

 

Idź spuść z krzyża bo jesteś spięty jak gumka w gaciach. 

A Twoje plecy wiedzą czy siedzisz przed monitorem czy za kółkiem :)

 

twój brak wiedzy jest żenujący.

Nie ma sensu podejmować dyskusji bo nie jesteś partnerem do rozmowy merytorycznej ws.ergonomii stanowisk pracy, ryzyk zawodowych na określonych stanowiskach, zakresu ruchu itd.

Stosuj to co sobie tam wymyśliłeś.

Tylko nie wypisuj pierdół. Bo gówno wiesz i pajacujesz.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tmr 

No i kulą w płot, bo kierowcą jestem od wielu lat, tak samo jak od wielu lat mam wykształcenie w kierunku IT - tutaj musiałem zdać z ergonomii pracy przy biurku i nie jedną komputerogodzinę wysiedziałem.

 

No ale upieraj się przy swoim Panie BHPowcu. Klapki na oczy i do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spacemarine Zerknij na ten model: https://allegro.pl/oferta/fotel-gamingowy-diablo-x-ray-xl-dla-gracza-biurowy-8493026638

 

Multum konfiguracji, tu w wersji xl dla osób powyżej 185cm.

 

Mam go, z wad po jakimś czasie zaczyna skrzypieć. Fotel umożliwia huśtanie się, może to przez to😀

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.