Skocz do zawartości

Puchnące palce u dłoni. Wyniki badań + testosteron


ViperV10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bracia

 

Jak w tytule, od około 6 lat mam nieregularnie występujący problem budzenia się z opuchniętymi palcami, tak jak bym miał stłuczone/złamane 1, 2 palce u dłoni. Oprócz tego zaczerwienienie.

Od około 2 lat rownież ogromne bóle nadgarstków(naprzemiennie), do tego stopnia, że nie jestem w stanie się oprzeć na otwartej dłoni. Pompki robię na pięściach. Treningi wykonuję we frotkach.

Ortopeda stwierdził, że to może być zespół cieśni nadgarstka ale nie do końca to kupuję. No bo samo się zaczyna i samo przechodzi, na zmianę raz w jednym, raz drugim(podobnie jak puchnące palce, tylko częściej).

 

Immunologicznie zostałem przebadany i nic nie wyszło już lata temu. Moja lekarka rodzinna rozkłada ręce. 

Ostatnio zrobiłem ponownie ogólne badania dzień po wystąpieniu owego puchnięcia.

Przy okazji zbadałem testosteron bo z tymi sprawami też jest problem od lat w wyniku kina „przyrodniczego”.

Regularnie suplementuję: ADEK, cynk, magnez, wit.B, Maca, żeń szeń, ashwaganda, kolagen i ostatnio zamówiłem także tribulon.

 

Czy ktoś kompetentny ma pomysł co mi jest?

Z góry dziękuję za pomoc

 

Wyniki:

Glukoza - 4,57 mmol/l

Cholesterol całkowity - 3,69 mmol/l

Cholesterol HDL - 2,0 mmol/l

Cholesterol nie-HDL - 1,69 mmol/l

Cholesterol LDL - 1,48 mmol/l

Trójglicerydy - 0,47 mmol/l

Sód - 142 mmol/l

Potas - 4,26 mmol/l

Żelazo - 9,9 umol/l

TSH - 2,290 ulU/ml

Testosteron - 706 ng/dl

Testosteron wolny - 7,54 pg/ml

 

Edytowane przez ViperV10
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy alergiczne robiłeś? Mi czasami puchły nie tylko palce, ale prawie całe dłonie, aczkolwiek bardziej od dotykania takich rzeczy jak wózki sklepowe, które wcześniej obmacywało 423543754 klientów, albo jakieś tworzywa sztuczne typu torebka foliowa.

Edytowane przez adann96
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem wyniki w orginalnym poście na dole.

Co do dotykania rożnych przedmiotów w miejscach publicznych typu wózki sklepowe, poręcze w komunikacji to też zauważyłem, że wtedy się pojawia zaczerwienienie ale to zbyt blachy powód do tak szerokich powikłań. Cukrzycy z tego co wiem nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo się przemieszczam, spotykam z ludźmi, oprócz tego treningi sztuk walki, gdzie spocone ręce są cały czas w kontakcie z innymi zawodnikami(bez rękawic), także niezbyt higieniczny tryb życia. Choć o higienę dbam.

Edytowane przez ViperV10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ViperV10 napisał(a):

Moja lekarka rodzinna rozkłada ręce

 

Proponuje przejść się do kilku lekarzy zwłaszcza mężczyzn, którzy nie będą owijać w bawełnę i przekonać się jakie są ich diagnozy.

Jeden lekarz to za mało tym bardziej kobiety w tych profesjach, które mogą być mniej kompetentne.

 

Zazwyczaj choroby powstają na tle psychosomatycznym. 

W PL zamiast szukać przyczyn chorób leczy sie objawy a nie tędy droga.

 

Co do wyników, które przedstawiłeś to na pewno minimalny poziom potasu bo te 4,5 to takie optymalne powinno być

no i testosteron na średnim poziomie tylko czy to ma wpływ? wątpię.

 

Opuchlizna palców to raczej problemy z krążeniem.

 

 

Edytowane przez Iceman84PL
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja:

Jestem po wizycie i pani „doktur” stwierdziła, że mam lekką anemię z powodu niskiego żelaza. Coś tam przepisała i kazała się zbadać ponownie za 3 mc.

O testo twierdzi, że jest w porządku.

Na marginesie, wczoraj zacząłem tez suplementować Tribulus w dawcę 750mg, a cytrulinę też planuję częściej stosować rownież pod katem anemii. 

Co sądzicie?

 

P. S. Aha, mój ojciec też ma anemię już od dawna, to może genetyczne.

Edytowane przez ViperV10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.