Skocz do zawartości

Zgrzytanie zębami, szczekościsk, bruksizm


bzgqdn

Rekomendowane odpowiedzi

Od ponad roku męczę się z zaciskaniem szczęki, głównie w nocy, albo jak się zamyślę i skupię na czymś. 

Wstaję rano z bólem szczęki, niszczę sobie szkliwo, mam wrażenie też że ściśnięta szczęka się cofa.

Podłoże pewnie stresowe, bo nic innego mi do głowy nie przychodzi.

 

Czy ktoś z was stosował takie silikonowe nakładki na noc?

Chciałem sobie kupić ale nie wiem którą. Z tego co widzę, są takie po prostu płaskie, tylko na tylne zęby:

 

f8ac0f97489d84565dc1fd6767f3

 

Takie pelne jak dla bokserów 

cd7cdd004f60a86a2336c2b20320

 

Oraz takie które trzeba wrzucić do wrzatku, potem zagryźć i odczekać aż zastygnie i odwzoruje własne uzębienie.

4gpb6d.879035.l.jpg

Jakieś doświadczenia, ktoś z was próbował? 

 

Uprzedzając pytania, byłem u dentystki i ona proponuje mi taką indywidualną,  wg skanu 3D moich zębów i oczywiście za miliony monet.

Trochę się boję że wydam kupę kasy i poleci do szuflady bo się nie przyzwyczaję, stąd chciałem zacząć od jakiejś uniwersalnej, tylko nie wiem której.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup taką od stomatologa. Zapłacisz kilka stówek, ale na noc w ogóle nie zauważysz że ją założyłeś. Starczy Ci na dłuższy czas. Te tańsze to szkoda pieniędzy. Ewentualnie kup sobie na próbę jedną tańszą i zobacz, może Tobie podpasuje. Ta z pierwszego obrazka to złom total. Jak już to taka co ją się wkłada do gorącej wody.

Edytowane przez Tomek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, tak rok temu doskwierał mi poważny szczękościsk. Również jak u Ciebie objawiał się w nocy w trakcie zasypiania. 
Generalnie problem zniknął, nie odczuwam już tego niewygodnego stanu od czasu usunięcia dolnej ósemki. Czyli tak od 7 miesięcy.

 

Jeszcze przed zabiegiem usunięcia zęba, zakupiłem w sklepie medycznym taki podany przez Ciebie gryzak na zęby. To był ten właśnie typ, który formuje się we wrzątku. 
Na pewno była to jedna z tych tańszych dostępnych opcji i napiszę, że tragedia niesamowita.

Twarde, niekomfortowe uczucie w buzi, nie szło z tym zasnąć. Brak rozluźnienia szczęki. Zaczęło mi się wbijać w dziąsła i bardziej bolało, niż przynosiło ulgę. 

Wywaliłem do szafy po pary dniach i nie wracałem do tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BRK275 napisał(a):

Generalnie problem zniknął, nie odczuwam już tego niewygodnego stanu od czasu usunięcia dolnej ósemki.

Mam do usunięcia dolną właśnie.

 

Kurcze ile ludzi tyle opinii jak na razie. Termin u dentystki mam dopiero w połowie października, muszę czegoś spróbować bo mnie szlag trafia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wcześniej nie trafiłem na ten temat o szczęce, sam mam bokserskie na treningi, są różne modele i różne grubości, miałem Bushido bardzo cienki, koszt 15zł myślę że śmiało możesz zamówić i testować.

 

Skąd się to bierze i jakie daje efekty? Cofnięta szczęka czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, DOHC napisał(a):

Wcześniej nie trafiłem na ten temat o szczęce, sam mam bokserskie na treningi, są różne modele i różne grubości, miałem Bushido bardzo cienki, koszt 15zł myślę że śmiało możesz zamówić i testować.

 

Skąd się to bierze i jakie daje efekty? Cofnięta szczęka czy jak?

 

Spotkałem się kiedyś z laska co miała żuchwę jak Angelina Jolie. Zauważyłem, że naturalnie trzyma język na podniebieniu.

Tez miała na noc zakładana nakładkę bo zgrzytała zębami. A cofniętej szczęki tam nie widziałem. Od tak na tle nerwowym może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 17.12.2023 o 00:20, DOHC napisał(a):

Skąd się to bierze i jakie daje efekty? Cofnięta szczęka czy jak?

Qrcze zapomniałem o tym temacie.

 

Nie mam problemów z cofnięta szczęka, myślę, że dzięki  temu że zawsze jadłem twarde chrupiące rzeczy.

 

Skąd się bierze? Myślę że to stres, w dzień rzadko się na tym łapię, a rano boli mnie szczęka bo w nocy ściskałem.

 

Ogólnie update tematu:

- wyluzowałem w pracy, będę zmieniał

- zaaplikowałem jakieś, ćwiczenia z YouTube

Na razie bez żadnych wkładek, ale jest lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.