Skocz do zawartości

Szabelski — prawdziwy mistrz


kenobi

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, t0rek napisał(a):

Za bardzo na logikę bierzesz, moim zdaniem. Jak gość był wychowywany przez taką matkę i dał się złamać, to uznaje to za normalność. A jak jeszcze w rodzinie to się ciągnęło parę pokoleń (albo obserwował latami jak ojciec jest gnojony i nic z tym nie robi), to uzna, że normalność jest wręcz antykobieca, bo został tak urobiony.
Nie każdy jest Tobą ;) 

Co nie znaczy że dorosły mężczyzna nie potrafi sobie uświadomić że "coś nie działa".

Po prostu, większość ludzi nie jest zbyt lotna...

 

Poza tym granie ofiary "ja mam takie wzorce i nic nie mogę zmienić" nie zmieni człowieka. Ofiara zostanie ofiarą... i będzie ruchana..

Edytowane przez Ramaja Awantura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Ramaja Awantura napisał(a):

Po prostu, większość ludzi nie jest zbyt lotna...

 

Poza tym granie ofiary "ja mam takie wzorce i nic nie mogę zmienić" nie zmieni człowieka. Ofiara zostanie ofiarą... i będzie ruchana..

To nie chodzi o lotność. 
No to zostanie ofiarą czy ją gra? Zaprzeczasz sam sobie w jednej linijce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, t0rek napisał(a):

To nie chodzi o lotność. 
No to zostanie ofiarą czy ją gra? Zaprzeczasz sam sobie w jednej linijce.

Jak ty nie kumasz o co mi chodzi to twój problem... i jak się czepiasz słówek bo się ze mną nie zgadzasz to też twój problem...

To że ktoś kogoś wychował na ci_pe nie zwalnia go z tego by spojrzał na siebie trzeźwym okiem i zrobił coś z tym... Sorry ale jak ktoś leci na wyparciu to melać mu w twarz będziesz a on się będzie śmiał i mówił "ooo deszcz padaaa" XD.

 

Edytowane przez Ramaja Awantura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest męskie forum, gdzie m. in. pomagamy mężczyznom wyjść z takich wzorców.

Ty przeszedłeś na ciemną stronę i walisz narcystycznym gniewem, głosząc tanie teksty nacechowane darwinizmem społecznym i automasturbacją. To raczej nikomu nie pomoże, chyba, że poprzez dobicie.

 

Jasne, że odpowiedzialność jednostkowa musi być zachowana, ale trzeba też dostrzec proces, bo wychodzenie z czegoś takiego nie jest na pstryknięcie palcem.

To niekoniecznie musiało być wychowanie - mogło być np. upokarzanie w szkole przez kastrujące nauczycielki itd. Warto ludziom to uświadamiać, a nie tylko wbijać w ziemię (zwłaszcza, że to było społeczne tabu przez lata) tekstami "jak jesteś cipą, teraz to cierp". W ten sposób działa się na korzyść zdegenerowanych kobiet.

 

 

Edytowane przez t0rek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, t0rek napisał(a):

Ty przeszedłeś na ciemną stronę

Co to znaczy?

7 godzin temu, t0rek napisał(a):

To niekoniecznie musiało być wychowanie - mogło być np. upokarzanie w szkole przez kastrujące nauczycielki itd. Warto ludziom to uświadamiać, a nie tylko wbijać w ziemię (zwłaszcza, że to było społeczne tabu przez lata) tekstami "jak jesteś cipą, teraz to cierp".

Nic takiego nie pisałem, chodzi o to by taka osoba w końcu zauważyła że to co robi teraz jest nieskuteczne... tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Ramaja Awantura napisał(a):

Nic takiego nie pisałem, chodzi o to by taka osoba w końcu zauważyła że to co robi teraz jest nieskuteczne... tylko tyle.

Żeby skupić się tylko na skuteczności, mając nieprzeprocesowane to (niekoniecznie w formie terapii), co nas kształtowało negatywnie, to właśnie zostaje albo iść w wyparcie, albo w przesilenie. To drugie nawet się może tymczasowo udać, ale będzie prowadzić do wypalenia.
 

16 godzin temu, Ramaja Awantura napisał(a):

Co to znaczy?

To nie jest wątek ezoteryczny, więc użyję metafor - zamiana jak z Anakina w Dartha Vadera. 
 

W dniu 13.10.2023 o 08:33, Ramaja Awantura napisał(a):

Sorry ale jak ktoś leci na wyparciu to melać mu w twarz będziesz a on się będzie śmiał i mówił "ooo deszcz padaaa" XD.

Zainspirowałeś mnie tym tekstem do pokazania takiej ciemnej postawy. Podświadoma motywacja typu: "odciąłem się od tego jak sam cierpiałem, więc chętnie okażę pogardę innym cierpiącym i popatrzę jak na nich to wygląda". Takie wyparcie, ale na ciemno.
 

Edytowane przez t0rek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2023 o 19:39, kenobi napisał(a):

To jest rozmowa z Marcinem Szabelskim, DrRandka, Adept.

On jest prawdziwym mistrzem, nigdy się nie myli.

 

On jeździ do Tajlandii i Afryki. Patrząc na jego twarz, można się domyślić po co tam jeździ. 😂

 

W dniu 14.10.2023 o 12:32, t0rek napisał(a):

To nie jest wątek ezoteryczny, więc użyję metafor - zamiana jak z Anakina w Dartha Vadera. 

 

Możesz założyć wątek ezoteryczny? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2023 o 12:32, t0rek napisał(a):

To nie jest wątek ezoteryczny, więc użyję metafor - zamiana jak z Anakina w Dartha Vadera

To chyba złe porównanie.

Zakładasz iż @Ramaja Awantura był po jasnej A teraz jest po ciemnej? Stronie.

Parsknołem. Bekłem.

 

4 poziomy prawdy.

Prawda. Pólprawda. GÓWNO prawda. Tyż prawda. 

Którą podstawiłeś za X aby rozwiązać równanie?

 

Zageneralizowałeś sobie drogę przejścia wedle swoje gprawda i na siłę listujesz pierwiastki funkcji.

..... może on miał strzałke czasu?

Lub wpierdalał witaminy lewoskretne?

 

5 PIZIOM prawdy== skuteczna(prawdziwa)

....taki nadbieg szosowy.

💩  

  

  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tornado napisał(a):

Zakładasz iż @Ramaja Awantura był po jasnej A teraz jest po ciemnej? Stronie.

Parsknołem. Bekłem.

Jasna/ciemna dotyczyła podejścia do tego zagadnienia. Ciemna w skrócie: "mam wyjebane na resztę". W tym temacie zakładam, że jako brzdąc nie był tak nienawistnym black pillowcem. Gdzieś musiała się wajcha przestawić po drodze.

 

BTW to wątek o szambach czy o związkach/podrywaniu? Nie będę odpowiadał na takie prowokacje.

 

1 godzinę temu, Armengar napisał(a):

Możesz założyć wątek ezoteryczny? 

Użyłem tu metafor z popkultury, więc nie widzę potrzeby.

Edytowane przez t0rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, t0rek napisał(a):

BTW to wątek o szambach czy o związkach/podrywaniu? Nie będę odpowiadał na takie prowokacje.

 

Już odpisałeś.

Generalnie twój 'BIOkisiel' do spółki z softem NEWAGE tak to zdefiniowali.

 

Związek to zasadniczo POŁĄCZENIE przynajmniej dwóch różnych substancji.

Ktoś kto nie kuma PIERWOTNEJ męskości może(nie musi) nadąć policzki, spuchnąć wiatrem demokracji i pochlipać jaki to JA demon prowokacji.

Notabene Cham* Solo  to typowy BUTOWNIK/KOMBINATOR/RENEGAT.....jak dobrze obejrzysz interwały to wnet STARWARS ociekają reDpilem....od Tatuin po gwiazdķęśmierdzi.

 

urłła Jump. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Tornado napisał(a):

Już odpisałeś.

Generalnie twój 'BIOkisiel' do spółki z softem NEWAGE tak to zdefiniowali.

Czyli wprost pokazujesz, że chodzi o gównoburzę, a nie o dyskusję. No dobra 🤷‍♂️

Mam jednak wrażenie, że odpalił Cię inny fragment, bo ten "new age" to była raptem delikatna metafora w moim poście.

A powtórzę dla dobra wątku - chodziło przede wszystkim o to wyparcie, o którym wspomniał @Ramaja Awantura.
Można pójść w wyparcie białorycerskie, typu właśnie "plują, a ja mówię, że deszczyk pada". Można też wyprzeć w kierunku "ciemnym", z modus operandi typu "wszystkie kobiety to sprzedajne dziwki, więc trzeba zostać zimnym skurczybykiem, który gardzi słabymi". To odetnie od odczuwania własnej rany w tym temacie.
Osobiście uważam, że najzdrowiej pośrodku i bez usztywnienia, choć pewnie najtrudniej rozwojowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.