Skocz do zawartości

Agresja w szkole wobec mojego syna


Rekomendowane odpowiedzi

10 hours ago, RealLife said:

Z racji tego, że jest nieletni policja nic tu nie pomoże. Tylko dyrektor + sąd rodzinny + kurator. 

Policja też może wnioskować o wgląd, i też na podstawie wglądu sąd może zdecydować o przydzieleniu kuratora. Tylko oni rzeczywiście muszą mieć podany konkretny paragraf z kodeksu karnego, albo chociaż cywilnego - zgłoszenie, że "tamta krzywo na moje dziecko patrzała" ląduje w specjalnym, okrągłym segregatorze z wieczkiem...

 

W skrajnych przypadkach, np. długotrwałego uszczerbku na zdrowiu, "notatka służbowa/zgłoszenie" ma większą moc, niż dowolne papierki szkolne - bo Policja nawet rodziców niemowlaka może ścigać za wyrządzone przez "dziecko" szkody, bez limitu wiekowego. Jedyna różnica czy ścigają bezpośrednio, czy wyłącznie opiekunów prawnych.

 

@Piter_1982 znalazłem takie dane o "obłożeniu biednych bombelków namiarem nauki w Polsce":

https://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/polscy-uczniowie-maja-najmniej-lekcji-na-swiecie,366943.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kespert tylko, że widzisz oni wcześniej zaczynają i dłużej mają jednolity system. U nas szkoła średnia nie wchodzi. Drugie chodzi też o intensywność wysiłku, a nie ilość na przestrzeni lat. U nas jest sporo dni wolnego i naprawdę długie wakacje. Dlatego porównywanie jednego wskaźnika jest bez sensu. Dwa wcale bym nie patrzył na zagranicę. No i wreszcie czego uczy się na tych lekcjach. Nauczyciele nie zmienią osobowości sposobu nauczania przez rok. Zresztą to nie wskazane, dla dzieci, nawet jakby nauczycieli przycisnąć i zmusić. Ogólnie edukacja to temat rzeka i chyba nie ma sensu tu go otwierać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2024 o 16:57, mac napisał(a):

ale w wieku 6 lat dziecko nie powinno walczyć z agresorami, to czysta głupota i jakieś kompletne nieporozumienie na wielu poziomach egzystencji.

Komentarz złoto. 

Autor wątku będzie walczył z agresorami, systemem, dyrektorką szkoły i innymi drapieżnika mi rękami dziecka. 

Czyli wyciąganie gorących ziemniaków cudzymi rękami. Rękami swojego dziecka 6 letniego. Ehhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.