Skocz do zawartości

Jajka


Assasyn

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem czemu, ale mi się przypomniało: jak zrobić z dziewczyny chomika? dać jej jajka do buzi  :lol: Tylko jajko jajku nie równe (życiowa mądrość). Wpływ na jakość pewnie sporą ma fakt, czy nioska latała sobie luzem po wsi i dziobała co wygrzebała, czy była faszerowana paszą z jakimiś hormonami w swojej celi, gdzie praktycznie nie miała żadnej możliwości ruchu. Jeżeli macie alternatywę dla tych sklepowych to warto spróbować od zaufanego gospodarza. Zacząłem podtekstem dlatego kończę bez, żeby było jasne  :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jem po dwa gotowane na miękko co drugi dzień. Zastanawiam się nad jedzeniem ich codziennie. Z tym cholesterolem to pieprzenie. Wiadomo, jajecznica z 20 jaj to już przegięcie, ale ogólnie jajka są ok. W końcu, tak na logikę, z jajka powstaje w pełni uformowany kurczak. Jest tam wszystko, czego potrzeba.

Ja płacę 80gr/szt. Najgorsze jest, ze wielu rolników kombinuje i sprzedają fermowe jaja z klatki, ale bez pieczątek, jako ekologiczne. Łatwo jednak taki przekret można poznać, szczególnie po zapachu i kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jajka są jak najbardziej ok, na szczęście mam dostęp do tych z wolnego wybiegu i sam mogę patrzeć co jedzą :D Jako, że nigdy nie próbowałem kupnych, to tylko mogę się domyślać jak mi kiedyś mówili o różnicy smakowej, podobno niebo a ziemia. Tak czy siak, chyba nikomu jajka nie szkodzą, bardzo zdrowa i smaczna sprawa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.