Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Sign in to follow this  
Marek Kotoński

Muzyka w trakcie strima youtube

Recommended Posts

Czy nie orientujecie się może, jak to jest z puszczaniem muzy w trakcie strimów? Jak to z prawem jest? Bo piszą mi ludzie, że fajnie by było słyszeć coś delikatnego, odprężającego w trakcie.

Co do całych utworów, to albo skorzystać z bibliotek darmowych, albo zakupić 2 - 3 utwory z licencją do publicznego odtwarzania. 

Z tego co wiem tutaj działa to samo prawo co w zwykłych filmach na Youtube czyli aby móc mieć np. przychody z reklam itp należy wykorzystywać muzykę z tzw. "darmowych źródeł" w przeciwnym wypadku system  Content ID przyczepi się do twojego filmu/streama i zabierze przychody.

Oczywiście to prawo nie dotyczy donejtów itp ;)

Poniżej artykuł na ten temat:

http://yt360.pl/prawo-autorskie-na-youtube-wojciech-wawrzak-odpowiada-na-nasze-pytania/

• Like 1

Ator - w co trudno uwierzyć - mówi rozwleklej niż ja. A gdzie jest ta muza z youtuba darmowa, bo nie podał oczywiście linka Ator? Mosze, co do donejtów to widzisz jaką mam planszę, trzeba to ogarnąć z kimś kto to zna, ale nie pokażę moich plików na kompie komuś, kogo nie znam - gotowy dziś na strima? :)

Moim zdaniem kto będzie chciał sobie puścić muzyczkę po cichu to sobie puści. Jak ja to robię. Odpalam swoją playlistę, wyciszam ją minimalnie aby było wyraźnie słuchać Marka i tyle. Aczkolwiek mi dobrze się ogląda bez muzyki. Poza tym jednym muzyka na streamie będzie się podobać innych będzie drażnić i nie będą wstanie wytrzymać całego liva. Nie polecam podkładu, jest niepotrzebny moim zdaniem. Pozdrawiam i czekam również na strumyk.

• Like 1

Jamendo, freemusicarchive i inne takie... tam jest muza na licencji CC

Najlepiej niech każdy kto chce posłuchać włączy w tle to co lubi. Ciekawe, bo np. streamerzy na twitchu albo chociaż Daniel Magical puszczają muzyke z youtuba/spotify a Daniela streama ogląda dużo osób więc powinni się do niego przyczepić. :)