Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

rewter2

Użytkownik
 • Zawartość

  320
 • Donations

  0,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana rewter2 w Rankingu w dniu 19 Marzec

rewter2 posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

380 Świetna

O rewter2

 • Tytuł
  Kapral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość:
  : Fabryka Opon Mózgowych
 1. No to masz przedsmak tego co będzie w przypadku wniosku o rozwód z jej wyłącznej winy. Moja opinia jest taka - użyj tej winy żeby dobrze rozegrać kontakty z dziećmi. Sama wina na wiele ci się nie przyda.
 2. Bo liczyła, że zaproponujesz jej wino i wspólne oglądanie kolekcji znaczków u siebie na kwadracie. No ale się przeliczyła.
 3. Trzeba mieć problemy z poczuciem własnej wartości, żeby przejmować się jak na kogoś piszą anonimowi ludzie z internetu.
 4. Gdyby wziąć pierwszą literę z Warsaw i zamienić ją z pierwszą literą Shore to by wyszło Whore. Przypadek? Nie sądzę.
 5. Kłamią bo żaden poważny facet nie chce usłyszeć, że przed nim było 150 innych. Chciałbyś?
 6. Miejsce pobytu dziecka - stale przy matce. Bo musi jakieś być a w głowie się nie mieści żeby było inne niż przy ojcu lub przy matce. Tak, mieliśmy plan wychowawczy, wcześniej jeszcze potwierdzony na mediacji sądowej. Ogólnie tak mi przyszło do głowy - to nie jest zły pomysł. Złóżcie może wniosek o mediację sądową - sąd z radością to wypchnie na mediację, tobie to raczej na rękę a matka będzie musiała jakieś merytoryczne stanowisko zająć dlaczego tak. A jak będzie odmawiać mediacji - bo może - to zostanie to odpowiednio zinterpretowane także przez sąd.
 7. Te mity funkcjonują dlatego, że "przez lata" było tak jak było i każdy kto by chciał twierdzić że pojawia się coś lepszego, musi najpierw skonfrontować się z tym, że sam brał przez lata udział w czymś gorszym. Klasyczny dysonans poznawczy. Nie ma żadnych badań, bo takie zjawiska bardzo powoli i ciężko przebijają się do świadomości. Ja brałem rozwód w 2012 r. i byłem jedynym i pierwszym przypadkiem (w październiku) w historii mojego sądu okręgowego który wnioskował i dostał opiekę naprzemienną. To pokazuje skalę dramatu. Teraz zapewne jest znacznie lepiej, ale potrzeba lat żeby to się utrwaliło. ps. Córka ma się dobrze, ma dobre wyniki w liceum, nie wyrosla jej druga głowa, nie pali fajek i ogólnie myślę że jest jej lepiej niż za nieudanego małżeństwa z dzikimi awanturami co drugi dzień.
 8. Bo mężczyźni w europie dali nabrać się dwa razy - raz gdy uwierzyli że kobiety są takie same jak oni (specjalnie nie mówię równe, tylko takie same) oraz drugi raz gdy uwierzyli, że kobiety mówią to co robią oraz robią to co mówią. Gdyby - jak kiedyś - wiedzieli że kobiety nie są takie same, oraz że trzeba je oceniać po tym co robią, a nie po tym co mówią, to wszystko bylo by znacznie prostsze.
 9. Tak tego nie zrobisz. Nie ma co w sądzie rozważać ogólnych teorii o tym że dla chłopców wychowanie przez ojca jest lepsze, bo to nie miejsce na takie ogólne rozważania. Możesz natomiast spróbować wskazać konkretną tezę - że twój syn powinien pozostawać pod opieką ojca powiedzmy przez 50% czasu oraz dlaczego będzie to korzystne dla syna. Nie skupiaj się a najlepiej w ogóle nie rozwijaj tematu że wychowywanie przez matkę przynosi szkody, szanse że ktoś to zrozumie są nikłe, natomiast będzie to źle odebrane. Skup się na tym dlaczego zaproponowana przez ciebie formuła będzie dobra dla syna, tzn. na pozytywach tego rozwiązania. No i tutaj trzeba by poszukać biegłego z zakresu psychologii, który na twoje zlecenie wykona opinię z tezą jak wskazałeś. Nie wiem czy będzie to łatwe, ale pewnie nie niemożliwe, natomiast mało jest czasu. Taką opinię złożysz jako dokument w sprawie - ona nie będzie traktowana jak opinia biegłego w postępowaniu (zlecona przez sąd), ale zawsze to coś. I ogólnie - jeśli cię stać - weź pełnomocnika. Sąd traktuje strony z pełnomocnikiem poważnie(j) niż takie bez. Można się zżymać i narzekać dlaczego i czy tak jest, ale tak po prostu jest.
 10. TED - Ideas worth spreading

  https://www.ted.com/speakers/dan_ariely
×