Skocz do zawartości

Supermodelka Plus Size


Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Tomko napisał:

@pumcia1982 Myślę, że głównym winowajcą jest cukier i fast-foody. Pod pojęciem fast-foodów mam tu na myśli wysoko-przetworzone jedzenie, gotowe do mikrofali itp. Idealnym przykładem jest UK - tam można wszystko gotowe kupić do żarcia.

Nie tylko cukier ;). Największym winowajcom jest syrop glukozo fruktozowy, który jest dla organizmu toksyczny. W sumie dzisiaj w przetworzonym żarciu występuje wszędzie ten syrop i jest on zabójczy dla organizmu. Ludzie nie wiedzą co jedzą. Ale przetworzone jedzenie to nie wszystko. Gorsze niż jedzenie jest picie, zarówno napojów kolorowych jak i alkoholu. Wszystko słodzone syropem, którego indeks glikemiczny wynosi 120. To tragiczne, ale taka jest prawda :). Bardzo polecam wam wykład dr Lustiga. Ludzie są na każdym kroku oszukiwani i to jest temat, który jest bardzo interesujący i pouczający ;). Zwłaszcza, jeśli macie dzieci i od czasu do czasu, dajecie im pić napoje kolorowe ;).

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie, widziałem wczoraj kolejny odcinek tego programu. Nie wierzę jakie lochy tam występują. No przyznam, że niektóre dziewczyny tam są śliczne, ale mniejszość. Przekrój wieku 20-28 przy czym te panie co mają 22 lata wyglądają na 40!!! Bez kitu. Te kobiety tam są tak ku...a nieapetyczne, że aż mdli. Jakim cudem się dostały tak daleko! Jaki! Ja wiem, że Ewa Minge chuja widzi już przez te oczy po tylu operacjach, Maślak to ciota i jego rola to jak rola Foremniak - ma się zachwycać i spuszczać, no ale litości!

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tomko napisał:

 Ja wiem, że Ewa Minge chuja widzi już przez te oczy po tylu operacjach, Maślak to ciota i jego rola to jak rola Foremniak - ma się zachwycać i spuszczać, no ale litości!

Leżę i płaczę ze śmiechu! Cytat dnia :D

 

@(Nie)Typowa obejrzyj, ciekawa jestem czy tylko u mnie hamuje łaknienie. Podziel się spostrzeżeniami.  

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
On 19.09.2017 at 10:50 PM, pumcia1982 said:

Największym winowajcom jest syrop glukozo fruktozowy, który jest dla organizmu toksyczny. (...) Wszystko słodzone syropem, którego indeks glikemiczny wynosi 120.

Nie wiem kto takie herezje opowiada ale ani nie jest toksyczny ani jego IG nie jest 120. Z definicji indeks glikemiczny jest równy 100 dla glukozy a w syropie glukozowo-fruktozowym nie ma nic poza glukozą (IG=100), fruktozą (IG=19), wodą, oligosacharydami i śladowymi ilościami minerałów i witamin (w zasadzie to nawet lepiej te witaminy pominąć, tak ich jest dużo). Najpopularniejszy syrop z kukurydzy jest to tzw. HFCS 42 (tzn 42% fruktozy, o IG~70-73), który się dodaje do napojów właśnie i HFCS 55 (IG~50-55). Zwykły cukier dla porównania ma IG=65.

 

Najgorsze jest wysoko przetworzone, rafinowane jedzenie. Jest pozbawione większości mikro i makroelementów, pozostaje tylko cukier (w postaci skrobii, syropu glukozowo-fruktozowego, cukru), tłuszcz, białko, nie ma natomiast witamin, minerałów, błonnika (wbrew pozorom najlepszym źródłem błonnika są warzywa i owoce a nie ziarno, błonnik z ziarna jest niskiej jakości i niewiele obniża IG), enzymów i mikroelementów w ogóle. Ponieważ potrzebujesz w jedzeniu, upraszczając, energii, makroelementów (tłuszcze, białka, błonnik), mikroelementów (witaminy, minerały, enzymy itd.) żeby nie czuć głodu musisz to wszystko dostarczyć. Wszystko, nie tylko kalorie czyli energię, także tłuszcze (oprócz energii są surowcem syntezy chemicznej w organizmie, szczególnie hormonów), białka błonnik, który powoduje sytość i mikroelementy. Jeśli czegoś brakuje to dalej jesteś głodny/a, niezależnie od tego ile kalorii spożyłeś/aś. No więc dalej jesz... a potem wiadomo - C++ size.

 

Więcej ta laska tłumaczy. Bardzo dobrze zresztą.

 

hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEWCKgBEF5IWvKriq

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.