Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Boromir

Użytkownik
 • Content Count

  215
 • Donations

  195.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

80 Świetna

About Boromir

 • Rank
  Starszy Szeregowiec

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

661 profile views
 1. Tak to jest jak pracuje się w obsłudze klienta, raz trafiają się kulturalni ludzi innym razem buraki. Jak się dyma za 15 złotych brutto na godzinę po 12h codziennie, dodatkowo mieszka się w kupie na mieszkaniu 8 osób zawsze to taniej wychodzi, i można zaoszczędzić kupić żarcie w galerii handlowej na zapas po 20.00 masz 50 % obniżki. !!!!!! Pracowałem z Ukraińcami robili po 10 , 12 h od poniedziałku do piątku i praktycznie każda sobotę za 15 brutto na godzinę. Umowa zlecenie. Nie przebadano jeszcze dokładanie Pacyfiku, Grenlandia ma ropę naftową, której nie wydobywa, na Antarktydzie tez się coś znajdzie, Kanada, Rosja nie wydobywają większości swoich złóż, tylko trzymają na "czarną godzinę" Czytałem, że Syria może mieć zasoby ropy, więc dlatego jest tam wojna i walka o wpływy. Porównajmy poziom życia, zarobki, jak chcesz równać się z zachodem. Policz sobie , ile kosztuje przylot, z Pakistanu, filipin samolotem, jakie tam są zarobki, jak myślisz ? Przeciętnego Filipińczyka , Pakistańczyka stać na przylot do Polski ? Co z tego , ze Filipińczycy są katolikami, jak to jest inna kultura, i może dochodzić do konfliktów na tym tle. Jak pracują w Polskiej firmie z Polskim kapitałem, to jeszcze pół biedy, jak w zagranicznej jestem przeciwny. 10 mln oficjalnie, nieoficjalnie więcej, nie liczona jest , jeśli jakiś polonus ożeni się z Latynosem, Murzynem, białym Amerykaninem, to za bardzo nie jest uwzględniane. Uważasz, że wszyscy Polacy pracują źle ? Bardzo wyogólniasz.
 2. Chyba po to tylko, żeby dowalić tym, którzy na razie nie chca mieć dzieci, albo uczą się, dorabiają. nie dość , że 50 - 80 % tego co się zarabia państwo zabiera w podatkach, to jeszcze zarobki są kilka razy niższe niż na zachodzie.
 3. Musi być jakaś równowaga, która PiS łamie, jeśli chodzi o ilość sprowadzonych imigrantów zarobkowych , gonimy takie kraje jak USA, Chiny, przegoniliśmy Niemcy, uważasz to za normalne ? Korwina lubię i szanuję tylko dlatego, że jak mam mieć do wyboru Tuska, Biedronia, Kaczyńskiego, to już wole jego. Po za tym nie wiem o jakiej ty ekonomii mówisz, widząc co nam rządzący fundują.
 4. Janusz kurłaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, pojedź passatem załuż białe skarpetki do sandałów i spodenki bombery
 5. Nie jest cacy, te dziady przy okrągłym stole podzielili się władza, doprowadzili do tego, ze wielu polaków za chlebem musiało emigrować, obcokrajowiec już nie ? Brałeś pod uwagę poziom życia i zarobki ? Po za tym napisałem jasno , nie wiem czy czytałeś prawo zatrudniania powinny mieć tylko Polskie firmy i Polscy przedsiębiorcy, zwróciłeś na to uwagę ?
 6. Skoro ktoś chcę jechać do pracy za granicę, niech jedzie, jego sprawa, Brałeś pod uwagę poziom życia i zarobki ? Poza tym od kiedy dbanie o własny interes narodowy jest oznaką hipokryzji ? To wówczas nałoży się embargo, tak żeby przenieść produkcję do Polski, tak jak USA wali masę ceł Chinom czy nawet Tajwan reguluje cła Republice Chińskiej Polecam tobie audycję: https://www.cda.pl/video/264090014
 7. Czyli mam rozumieć, ze mamy gnić w dołku mentalnym dalej ? Nie korzystać z najlepszych sprawdzonych wzorców gospodarczych, ekonomicznych, tylko patrzeć w przeszłość, nie wyciągając wniosków i prowadzić politykę na oślep ?
 8. Nie prowadzi do nienawiści, poza tym co to jest słoik ? co ty bredzisz ? Że Polak pojedzie na inny kraniec Polski do pracy z Warmii do Małopolski i wybuchnie wojna z tego tytułu w Polsce ?
 9. Porównajmy się na tym tle z Singapurem, Koreą Południową, Tajwanem,Japonią w momencie, kiedy te kraje się rozwijały i jaką politykę uprawiały. Te kraje są liczącymi się graczami my jesteśmy republiką bananową tudzież kartoflaną z wyprzedanym majątkiem narodowym, pakietem klimatycznym etc...
 10. nie rosną płace, przeciętny Angol zarabia od 2 do 5x razy więcej od przeciętnego Polaka, po za tym porównaj nasz kraj z UK dwa różne światy Prowadząc politykę trzeba zakładać różne scenariusze, widzę, ze za bardzo nie ogarniasz, pomyśl sobie, że mamy kosę z tym Państwem, z tych kilku milinów znajdzie się kilka tysięcy dywersantów, którzy będą mogli przeprowadzić zamachy na elektrownie, węzły komunikacyjne, a jeśli chodzi o politykę imigracyjną, jestem za tym żeby była restrykcyjna. Skoro Japonia łączy tradycjonalizm z nowoczesnością i wiele innych krajów, to dlaczego nie Polska.
 11. Napisałem wcześniej, że prawo zatrudniania powinny mieć jedynie Polskie firmy, przedsiębiorcy z Polskim kapitałem, a nie zagraniczne korporacje, który zarabiają w Polsce grube miliardy i miliardy wywożą z kraju, dodatkowo nie płacąc należytych podatków. A to jaki mieli by stosunek do naszego, zwykły przeciętny Ukrainiec, szczerze mówiąc średnio mnie to interesuje.
 12. No i co związku z powyższym ? Mamy wpuszczać i zamieniać kraj w etniczne szambo jak na zachodzie ? Najpierw zadbajmy o własne interesy, a nie oglądajmy się na innych, wiem. że Ukraińcy są z nami tożsami, ale prócz tej imigracji przyjeżdża do nas do pracy reprezentacja całej Afryki i Azji. Po za tym, pomyśl sobie jakbyśmy mieli kosę z Państwem Ukraińskim, dodać do tego kwitnący Banderyzm, żeby nie było ja do przeciętnego Ukraińca nic nie mam. Widzę tylko, że widzisz jedynie czubek własnego nosa, a nie dostrzegasz tego problemu szerzej, perspektywicznie w następstwie najbliższych lat, dekad.
 13. Porównajmy poziom życia i zarobki, przez nadmierną imigrację nie rosną zarobki, a co za tym idzie kilka innych czynników poziom życia a nawet dzietność, tylko w mniejszym stopniu. Nie porównujmy się z UK , oni zarabiają kilka razy tyle co my, poza tym mają inne prawo i strukturę społeczną.
 14. Porównajmy poziom życia i zarobki. A po za tym co mnie obchodzą te 2 kraje, patrzmy na siebie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.