Jump to content

Jakie witaminki dla pieska?


Marek Kotoński

Recommended Posts

Wapń ze skorupek jaj to dobry pomysł, tam jeszcze stront masz chyba (gdzieś kiedyś czytałem, że gladiatorzy mieli dietę bogatą w stront i przez to mieli silne kości).

 

Możesz jej bor dawać. Na stawy i kości dobry, reguluje gospodarkę wapnia w organizmie. Obstawiam, że na zwierzęta się to tak samo przekłada jak na ludzi...? Szczurom podawali i im się polepszało.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7889887

 

 

D3 i K2 jakoś dla psa ogarnąć bezpiecznie. Wiem, że na podkowalinach mieli w tabletkach, więc koniom podają. Ale więcej info nie posiadam. Ja bym tam eksperymentował z małymi dawkami, albo zapytał się weterynarza.

 

To takie podstawowe kombo na kości z tego co mi wiadomo.

Link to comment
Share on other sites

Pomysł ze skorupkami według mnie bardzo dobry. Co do witamin to mojemu mastifowi hiszpańskiemu (92 kg) dobierał je weterynarz. Największą rolę moim zdaniem w zdrowiu psa tak jak u ludzi odgrywa dieta. Polecam zmianę na dietę BARF. W przypadku mojego psa nastąpiła kolosalna poprawa zdrowia i samopoczucia po wprowadzeniu tej diety.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.