Skocz do zawartości

Społeczna indoktrynacja kobiet oczami kobiety i mężczyzny.


Rekomendowane odpowiedzi

- wpędzanie w kompleksy. 

 

To akurat jest bardzo poważna sprawa, Marek wielokrotnie pisał, że wszyscy chcą żebyś był(a) zakompleksiona, bo wtedy kupujesz. Skutkiem ubocznym jest to, że nadmiar kompleksów ryje banię i wyrzuca Cię ze społeczeństwa poprzez obniżenie poczucia własnej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowo babskie:
- wesela i przemysł ślubny
- brak koncentracji
- manipulacyjny płacz i robienie z siebie ofiary (osobiście budzi to we mnie brutalne, atawistyczne, mordercze skłonności i gdyby nie konsekwencje prawne to bardzo wątpię, żebym w ogóle się hamował)

Współdzielone z mężczyznami:

- kupowanie nowego zamiast naprawianie starego
- nieumiejętność rozróżniania ważnych informacji od steku bzdur

- olewanie instrukcji obsługi

- nieodkładanie narzędzi na ich miejsce

- zostawianie po sobie syfu
- przerywanie w pół zdania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam rozpisywać negatywną indoktrynację, rozbierać na czynniki pierwsze, ale może mnie to nieźle zdołować, że my kobiety się temu poddajemy i za mało z tym walczymy, a walczyć jest z czym.

Pozytywna indokrynacja:

- kampanie społeczne dotyczące profilaktyki zdrowia, a także akcja " cała Polska czyta dzieciom,

- programy jak wychowywać dzieci,

- to forum, wiedzy tu ogrom.

Później dołożę resztę.

Kolejne pozytywne indoktrynacje:

- wzory kobiet, kobiety do naśladowania, ja wiem, że Panowie tu podkreślacie, że kobiety stosują bezgranicznie, bezkrytycznie naśladownictwo, ale w tym aspekcie moim zdaniem też są pozytywne przełożenia, zastosowania tego (to zaczerpnęłam z innego forum):

np. gen. Elżbieta Zawacka, jedyna kobieta cichociemna, to zaprzeczenie Panowie, że kobieta nie potrafi podjąć ryzyka, kieruje się tchórzostwem, takiego patriotyzmu to chciałabym bym aby każda z nas miała w sobie drogie Panie. Kobieta opoka.

Inka, opisywać nie muszę,

Kobiety, żołnierze w AK,

pilot podczas II wojny światowej Jadwiga Piłsudska,

Panie, w Siłach Powietrznych RP, dostać się i ukończyć Dęblin, Szkołę Orląt, mój podziw dla Waszej pracowitości, determinacje, konsekwencje, wyrazy szacunku, to nie jest lekka służba,

Panie, które przeszły selekcje do naszych Wojsk Specjalnych. To dopiero wymaga pracy nad sobą i sprostać takim wymaganiom, podziwiam Was szczerze, szacunek mój drogie Panie, tam lekko nie ma. Jesteście niesamowite.

Ewa Błaszczyk Fundacja "Akogo", tworzenie "Budzika"

Janina Ochojska Polska Akcja Humanitarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozytywna indoktrynacja?

 

Kobieta, która wyszła poza kobiecość. Samoświadomość jest jej mocną stroną a zwie się Maria Czubaszek. Herod-baba :D

 

Nie gotuje, nie lubi zajmować się domem, nie chciała mieć dzieci, nie zależało jej na tym, żeby podobać się mężczyznom, pali jak smok. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z tą Ochojską to bym sie kłócił znając mechanizmy pomocy humanitarnej

Ochojska, Ochojska.. dlaczego buduje studnie w Sudanie, a nie widzi głodujących dzieciaków na Pradze? Dla mnie to szkodnik. Wybaczcie, ale uważam, że jest sporo do zrobienia lokalnie, nie muszę jechać do Africa. Do tego dochodzą niezbyt przejrzyste zasady działania misji humanitarnych...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Negatywna indoktrynacja od najmłodszych lat produkcje Walta Disneya i jego stajni. Bajki o księżniczkach.

 

Pomijam bajki z Myszką Miki, Donaldem, Pluto... nie dotyczy.

Miałam rozpisywać negatywną indoktrynację, rozbierać na czynniki pierwsze, ale może mnie to nieźle zdołować, że my kobiety się temu poddajemy i za mało z tym walczymy, a walczyć jest z czym.Pozytywna indokrynacja:- kampanie społeczne dotyczące profilaktyki zdrowia, a także akcja " cała Polska czyta dzieciom,- programy jak wychowywać dzieci,- to forum, wiedzy tu ogrom.Później dołożę resztę.Kolejne pozytywne indoktrynacje:- wzory kobiet, kobiety do naśladowania, ja wiem, że Panowie tu podkreślacie, że kobiety stosują bezgranicznie, bezkrytycznie naśladownictwo, ale w tym aspekcie moim zdaniem też są pozytywne przełożenia, zastosowania tego (to zaczerpnęłam z innego forum):np. gen. Elżbieta Zawacka, jedyna kobieta cichociemna, to zaprzeczenie Panowie, że kobieta nie potrafi podjąć ryzyka, kieruje się tchórzostwem, takiego patriotyzmu to chciałabym bym aby każda z nas miała w sobie drogie Panie. Kobieta opoka.Inka, opisywać nie muszę,Kobiety, żołnierze w AK,pilot podczas II wojny światowej Jadwiga Piłsudska,Panie, w Siłach Powietrznych RP, dostać się i ukończyć Dęblin, Szkołę Orląt, mój podziw dla Waszej pracowitości, determinacje, konsekwencje, wyrazy szacunku, to nie jest lekka służba,Panie, które przeszły selekcje do naszych Wojsk Specjalnych. To dopiero wymaga pracy nad sobą i sprostać takim wymaganiom, podziwiam Was szczerze, szacunek mój drogie Panie, tam lekko nie ma. Jesteście niesamowite.Ewa Błaszczyk Fundacja "Akogo", tworzenie "Budzika"Janina Ochojska Polska Akcja Humanitarna.

Napisalas wiele, natomiast sporo tutaj przykladow wystepujacych w ekstremalnie trudnym srodowisku. Pomijajac wojne bo to oczywiste to chocby Ewa Blaszczyk. Kobieta tak dostala po dupie od zycia ze praktycznie nie sposob podawac ja jako przyklad dla przecietnej kobiety. Troche jak w powiedzeniu o nauce na bledach. Uczyc sie na bledach jest stosunkowo prosto, uczyc sie i nie popelnic tych bledow to sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Negatywna indoktrynacja od najmłodszych lat produkcje Walta Disneya i jego stajni. Bajki o księżniczkach.

 

Pomijam bajki z Myszką Miki, Donaldem, Pluto... nie dotyczy.

 

Dlaczego pomijasz? Ja z myszki Miki kojarzę jedną szkodliwą indoktrynację: sugerującą, że już dla małego dziecka płci męskiej, szczytem szczęścia jest nawiązanie relacji z dziewczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Hmmm...

 

Portista, nie zadawaj takich pytań, bo będzie Twoja wina, że źle Ją zrozumiałeś! :P

 

 

Nie, Vincent.

Mija ma minimalnie troszkę racji. Kobieta w ISIS, w sumie nie tylko w ISIS ale jakiejkolwiek grupie zawodowo-społecznej jeżeli tylko poczuję "to coś" (możliwości, władzę, poczucie bezkarności itd..) staje się całkowicie bezwzględna, bezkrytyczna wobec siebie a często dochodzą najciemniejsze strony charakteru, bo czuje się całkowicie bezkarna.

 

Dorzuć do tego jeszcze odpowiednie programowanie i bezwolność przyjmowania czyiś sugestii, a zapewniam Cię, że tak kochająca matka i opiekunka domowego ogniska napcha wóżek ze swym kochanym maleństwem i bez cienia wyrzutu sumienia zdetonuje ta bombę z dzeckiem w środku gdzieś np. w centrum handlowym. Ot, takie niewinne nasze drogie, kochane, wynoszone na piedestał Panie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.