Skocz do zawartości

Uniknięcie ZUSu 2016


radeq

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyne rozwiązanie zgodne z prawem to kumulacja zarobku i wypłaty, np. raz na kwartał, raz na pół roku, raz na rok, jeżeli dysponujesz odpowiednimi oszczędnościami na przeżycie.

 

Jak to działa?

 

Składka pełna dotyczy obecnie minimalnego wynagrodzenia. Musisz mieć zatem pierwszą umowę zlecenie na kwotę minimalnego wynagrodzenia, a drugą umowę, która przekracza kwotę minimalnego wynagrodzenia masz już wyłącznie ze składką zdrowotną.

 

A zatem przy wypłacie 10 000 zł. 1 umowa do minimalnego wynagrodzenia w całości oskładkowana. Reszta kwoty wyłącznie składka zdrowotna.

 

Trzeba zatem kumulować kapitał u pracodawcy i wypłacać większe kwoty.

 

Mam nadzieję, że pomogłem.

 

Niestety jebane chuje zdzierają kasę, bo system się wali. Pewnie mnóstwo ludzi przez te zmiany przepisów potraciło robotę.

 

Ten sposób, który przedstawiłem działał wcześniej na zasadzie jedna mała umowa, druga duża umowa.

 

Teraz działa podobnie, tylko pierwsza umowa od kwoty minimalnego wynagrodzenia.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radeq napisał:

Zna ktoś jakiś patent, jak uniknąć płacenia pełnych składek przy wypłacie wynagrodzenia po zmianach w ZUS?

 

Tak, ucieczka do szarej strefy, albo do Krusu. Możecie kiwać z politowaniem głową, ale coraz więcej moich kumpli pracuje na czarno i ja się im absolutnie nie dziwię, przy tak horrendalnym poziomie opodatkowania pracy.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że dość sporo piszę artykułów, do tego czasami jakąś stronę zrobię, grafikę itd, to wypłacę 4/5 kwoty jako umowa o dzieło, a pozostała część jako zlecenie (zarządzanie itd). Jutro pomysł księgowej przedstawię i zobaczę co powie. Teoretycznie wyjdę na tym lepiej niż przed zmianami, w sumie szkoda, że wcześniej na to nie wpadłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Dnia 11.01.2016 o 17:50, radeq napisał:

Zna ktoś jakiś patent, jak uniknąć płacenia pełnych składek przy wypłacie wynagrodzenia po zmianach w ZUS? 

A nie lepiej założyć firmę np. w UK i nie płacić w ogóle tego ZUS? Oszczędność pieniędzy ale i nerwów, bo prawo angielskie jest cywilizowane i stabilne.

Oczywiście nie każdy rodzaj działalności funkcjonuje w prawie tak samo, ale to już kwestia chęci poszerzenia wiedzy.

Nawet jeśli angielskie czy inne zagraniczne składki społeczne są porównywalne do polskich, to decydująca jest stabilność przepisów-co w prowadzeniu firmy jest podstawą, tak myślę.

Szkoda czasu i nerwów na angażowanie się w coś, czego powodzenie zależy od widzimisię urzędasów. Zbyt duże ryzyko. Prowadzenie firmy zarejestrowanej w Polsce to dobre dla bogaczy albo ludzi ze znajomościami. Tylko po co taki temat nawet dla nich? Lepiej-jeśli już ktoś kieruje się ''patriotyzmem ekonomicznym'' i chęcią pomocy innym- zamiast marnować pieniądze na rzecz utuczenia rosnącej armii urzędasów założyć fundację albo takową wspierać. Polskie prawo to burzliwy ocean, po którym hula wiatr urzędniczej wszechwładzy.

Edytowane przez AdrianoPeruggio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest opcja.tylko na czarno.swoja droga ostatnio zamówiłem sobie pare lumpów z zagramanicy.w podliczeniu 62pln to był pierdolony vat.jak bym te lumpy zamawiał z po za ue to celna by mi pewnie dojebała takie cło ze bym mógł kupic skode na podwoziu opla albo innego poloneza%-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.