Skocz do zawartości

SE C905 brać czy nie brać, oto jest pytanie.


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o tym telefonie? http://allegro.pl/show_item.php?item=5900163082&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

 

Jestem fanatykiem SE, do tej pory mi jeden służy wiele lat. Ale czy ten nie będzie za stary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam mieszane uczucia co do tego modelu, ponieważ:

 

- jest grubasem 

- to model rozsuwany, więc na 99% będzie problem z taśmą lub prowadnicami (koszt kilkudziesięciu PLN)

- klawiatura jest płaska i lubi się odklejać (po dłuższym czasie)

 

Niemniej, Marku, jeżeli lubisz telefony typu slider, to jest to bardzo fajna opcja. Poza tym - wygląda na świetny egzemplarz. 

 

Ze stajni SE polecam również modele: C901 i W995. Za mniejsze pieniądze wyrwiesz też fajne C902 (aparat 5 mpx i mniejszy ekran) lub C510 (kapitalne wykonanie, ale aparat 3,2 mpx).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fantomas napisał:

Osobiście mam mieszane uczucia co do tego modelu, ponieważ:

 

- jest grubasem 

- to model rozsuwany, więc na 99% będzie problem z taśmą lub prowadnicami (koszt kilkudziesięciu PLN)

- klawiatura jest płaska i lubi się odklejać (po dłuższym czasie)

 

Niemniej, Marku, jeżeli lubisz telefony typu slider, to jest to bardzo fajna opcja. Poza tym - wygląda na świetny egzemplarz. 

 

Ze stajni SE polecam również modele: C901 i W995. Za mniejsze pieniądze wyrwiesz też fajne C902 (aparat 5 mpx i mniejszy ekran) lub C510 (kapitalne wykonanie, ale aparat 3,2 mpx).

 

Cholera, sam mam mieszane uczucia :( a ten W995 to chyba to samo w sumie, tylko soft do muzyki ma?

 

54 minuty temu, Adrian napisał:

a ta obecna co sie psuje to dobrze do tej pory dobrze dzialala?

 

Mam samsunga GTS561, to drugi model. Pierwszy działał szybko, miał fajną latarkę - ale sam dzwonił, w końcu miał "wypadek" i jest stłuczony, chociaż działa. Kupiłem go drugi raz - no i zmienili soft, widgety, bajery mi niepotrzebne, a chodzi jak żółw, coś okropnego. Po rozmowie z kimś, od razu muszę zadzwonić na chwilę na pocztę, żeby mi znowu sam nie dzwonił pod ostatni numer, więc po rozmowie z kimś jak się rozłączam - 3 sekundy zanim coś można zrobić - po tym włącza się blokada, znowu 3 sekundy, później dzwonić na pocztę. No i zabrali możliwość świecenia latarką (led jako lampa błyskowa).

 

Ten typ tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie brał...też broniłem się wiele lat przed "dotykowymi" , ale... warto się przemóc i porzucić  w końcu "klawiszowce"...:-)

Ze swojej strony szczerze mogę polecić Nokię 735...

Miałem wiele telefonów, zazwyczaj ze średniej półki (w tym dwa Samsungi ostatnio) , i ten jest zdecydowanie najlepszy!  Miód! :-) Nokia 735 to prawdziwy Mercedes :-)

Podchodziłem do niego z wielką nieufnością, no bo to Windows Phone , a nie Android....

I co ? W życiu nie kupię już telefonu na Androidzie! :-) Windows Phone rulez!

 

Błyskawicznie działają wszystkie funkcje, nigdy mi się nie zawiesił, nie zamulił...cały czas działa pewnie i szybko, nie zwiększa się z czasem jego "bezwładnośc, tak jak w Androidach...

Chociaż nigdy nie byłem gadżeciarzem ,ten telefon wręcz uwielbiam trzymać w ręku i go używać. Nigdy tak nie miałem z żadnym aparatem....

 

Aplikacji jest dostępnych oczywiście mniej niż na Androida ,ale te wszystkie najpopularniejsze są.... Endomondo, latarki ,nawigacje, Yanosiki itp....

Zdjęcia robi przyzwoite, filmy też...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marek Wolf napisał:

(...) a ten W995 to chyba to samo w sumie, tylko soft do muzyki ma?

 

W995 względem C905 różni się:

 

- ekranem większym o 0,2" 

- bardziej kompaktowymi rozmiarami (dla mnie plus)

- głośnikami stereo (C905 ma klasyczne - mono), ale to raczej żaden bajer

- metalową obudową (ale jak to SE - skłonność do wycierania się)

- klawiaturą 

- softem i generalnie sterownikami (ma Walkman'a, ale za to słabsze stery aparatu)

 

Generalnie kwestia gustu. Ja rozsuwanych nie lubię, ale osobiście skłoniłbym się w stronę W995, mimo odrobinę słabszego (ale wciąż niezłego) aparatu.

 

Przerobiłem w życiu kilkanaście modeli SE i to moja ulubiona (była już, niestety) marka, produkująca klasyczne komórki. Funkcjonalność i wygoda level kosmos. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie kupił bym używanego telefonu. Są to urządzenia w dzisiejszych czasach chyba produkowane na najbardziej masową skalę. Oznacza to nie mniej i nie więcej, że producenci dążą do konieczności ciągłego ich wymieniania (planowe postarzanie), czyli często się psują.

 

Nowy telefon na gwarancji, jak się zepsuje dostaniesz nowy/ naprawią, jak działa po okresie gwarancji, dobrze dla właściciela.

 

Jak po okresie gwarancji się spierdoli kupuję nowy. Używanego nigdy bym nie kupił.

 

Osobiście jestem fanem HTC.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku ja też długo zwlekałem z przesiadką na dotykowca. Dzielnie mi służył W995 (dużo wygodniejszy od C905 i muza lepsza), później Nokia E63 - znakomity telefon.

 

W końcu zmieniłem na polecaną przez RedBull1973 Lumie 735. Szybkość i wygoda korzystania jest w ogóle nieporównywalna do tych starych. Jak na chwilę musiałem wrócić do E63 (zguba :/ ) to myślałem, że mnie szlag trafi... Teraz kupiłem na próbę chińskiego iphona - Meizu mx2 i jest jeszcze lepiej :D W końcu to wszystko te same chińskie rączki składają.

 

Poza tym zgadzam się z Redem, przy dzisiejszej elektronice warto jednak mieć gwarancje...

 

Pozdro,

.d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Nie chcę dotykowca, mam to gówno w szufladzie - tel ma służyć do dzwonienia i smsków a do filmów i gier mam w domu obecnie sześć komputerów :) Chyba nie kupię tego fona, sporo lat ma no i te psujące się taśmy, nienawidzę awarii. U mnie ma sprzęt działać latami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bym miał kupować telefon n ten czas, to bym kupił ten http://doogee.pl/glowna/42-doogee-x5-galicia-50-hd-ips-1gb-ram-android-51-lollipop-kolor-czarny.html

 

Cytat
Model: Doogee X5 PRO
Procesor: MTK6735p 1.0 GHz 64bit Quad-Core
GPU: ARM Mali-720 MP1 600MHz
RAM: 2GB
ROM: 16GB
Slot na karty pamięci: Tak
System: Android 5.1
Język: mulitilanguage: Polski, Angielski ............
Zakres: FDD-LTE Band 1/3/7/20 (B1:2100,B3:1800,B7:2600,B20:800MHz) WCDMA 850/900/1900/2100MHz & GSM 850/900/1800/1900MHz
SimCard: Daul Sim
Rozmiar ekranu: 5.0 cali
Rozdzielczość ekranu: 1280x720 (HD)
Ilość kolorów: 16 milionów
Aparat przód: 2MPx (interploowany do 5MPx)
Aparat tył: 5MPx (interpolowany do 8MPx)
GPS: GPS, A-GPS
Wifi: 802.11 b/g/n
Bluetooth: Bluetooth 4.0
Bateria: 2400mAh
Wymiary: 143x72x8.8mm
W zestawie: telefon X5 PRO, kabel USB, ładowarka sieciowa
Gwarancja: 24-miesięczna dla klientów indywidualnych, 12-miesięczna dla firm i instytucji

 

Edytowane przez aras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.