Skocz do zawartości

Niepłodność mężczyzny


Rekomendowane odpowiedzi

1 minute ago, MarkoBe said:

A skąd wiesz, że nie stanowiłoby problemu w przyszłości? Wierzę tylko takim osobom, którzy są w związku powiedzmy 15-20 lat i pani nie lata o bombelka. Zresztą piszesz, że nie stanowiło problemu, ale dziecko jednak macie. Gdzie tu sens? 

 

Dziecko mieliśmy po 8 latach małżeństwa, łączny staż lat 13.  Przez okres tych 8 lat żyliśmy w przeświadczeniu że nie będziemy mieć dzieci własnych. Dopiero przeprowadzka do innego miasta, dostęp do lepszych lekarzy i rozwój technologii invitro, umożliwiło poczęcie. Czyli przez 8 lat moja żona żyła pogodzona, że własnych dzieci nie będziemy mieć. Planowaliśmy adopcję.  

 

Nigdy nie było mowy o odejściu z tego powodu. Jeszcze jak byłem tym zainteresowany to miałem dostęp do forum na temat bezpłodności na bocian.pl czy jakoś tak. Było tam wiele przypadków bezpłodnych mężczyzn i nie słyszałem wypowiedzi żadnego faceta aby jakaś kobieta odeszła z tego powodu. Wiem, że na forum w ciężko w to uwierzyć, bo mamy nienajlepsze zdanie o kobietach, ale tak było w rzeczywistości. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/17/2021 at 11:46 PM, Hubertius said:

Wracając do tematu, mocno współczuję. Jesteś pewny, że nie jesteś w stanie tego w jakiś sposób leczyć?

 

Leczenie jak najbardziej jest możliwe, efekty mogą być różne, ale ja się tym nie przejmuje. Na razie jakoś specjalnie potomstwa mi nie brakuje, jeśli kiedyś będzie to ok, jeśli nie bo się nie da, to cóż, najwyraźniej tak miało być. Płakać nie będę. Bardziej ciekawi mnie reakcja partnerki. 

 

On 3/18/2021 at 12:01 AM, dyletant said:

No no, czekam na relację. Ja bym powtórzył badania żeby mieć pewność, jeszcze ze dwa razy - dużo to kosztuje? Napisz o tym kilka słów - dla potomnych.

 

 Myślałem nad powtórzeniem badania, zastanawiam się tylko czy nie powiedzieć partnerce już teraz i obserwować reakcje. Tak jak @niemlodyjoda wyżej napisał, jeśli mi podziękuje, to bardzo wyraźny i jasny sygnał, że jestem tylko narzędziem do osiągnięcia celu, nic poza tym. Badanie robiłem w prywatnej klinice w Poznaniu, zapłaciłem 240 PLN. Szczegóły badania tak jak to @RealLife opisał. Z racji wykonywanego zawodu (mnóstwo wyjazdów), leczenie może być w tym momencie nieco kłopotliwe, więc wolałbym to zostawić na przyszłość (co może spowodować zaognienie sytuacji, gdyby partnerka jednak chciała próbować). 

 

 

23 hours ago, Stefan Batory said:

Bezpłodność sprawia ogromny ból psychiczny tym ludziom obojga płci, którzy chcą  mieć dzieci.

 

Być może tak właśnie jest w przypadku ludzi, którzy bardzo chcą mieć dzieci. Ja nigdy wielkiego parcia nie miałem. Do badania namówiła mnie moja siostra  - sama miała problemy z bezpłodnością ex-męża. Twierdzi, że bezpłodność nie była problemem, a brak miłości, ale jakoś jej do końca nie wierzę 😝 (teraz nowy mąż, dwójka dzieci itp). 

 

 

Edytowane przez rafalfranco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, rafalfranco napisał:

Ja nigdy wielkiego parcia nie miałem.

 

To zrozumiałe, u mnie też tak było, ale do czasu😊. Z wiekiem wszystko się zmienia. Przed Twoją kobietą potężny shit test. Ja będąc na Twoim miejscu pogadałbym z nią możliwie jak najszybciej i zaczął działać. Nie należy zatajać tak ważnej informacji.  Adopcja jest dobrym wyjściem (oczywiście jako ostateczność), chyba że nie chcecie mieć dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.