Skocz do zawartości

Skuteczna sprzedaż


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie :)

 

Jakie materiały polecacie z zakresu sprzedaży? Być może ktoś ukończył jakiś kurs,szkolenie lub przeczytał wartościową książkę z której wyciągnął jak najwięcej?

Zależy mi na opiniach praktyków. Co w waszej karierze sprzedawcy dało największą dźwignię?

Chodzi o sprzedaż własnej specjalizacji.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie materiały z tego kanału: 

 

Alex Barszczewski, który prowadzi prowadzi pro bono konsultacje dla młodych ludzi, a później publikuje to na YouTube. Więcej jest takich nagrań na jego kanale, poszukaj, bo to same mięso. 

Jeszcze dwa podcasty o sprzedaży wg mojej opinii najlepsze:

Nowoczesna sprzedaż- Szymon Negacz

Dobra sprzedaż- Szymon Lach 

 

Jeszcze mi się przypomniała wizyta Szymona Negacza w Przygodach Przedsiębiorców. Również bardzo wartościowy materiał: 

 

 

Edytowane przez דניאל
  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPRZEDAWCĄ przez duże "S" trzeba się urodzić.

 

Przypomniał mi się dowcip.

----

Jest dwóch handlowców i mają jechać do Afryki sprzedawać buty.

 

Jedzie pierwszy i wraca na drugi dzień i mówi- lipa, tam nikt nie nosi butów.

Jedzie drugi i wraca na drugi dzień i mówi- świetny rynek, tam nikt nie nosi butów.

----

Jakbyś chciał ode mnie porad to musiałbym wiedzieć- jaka jest forma zatrudnienia, czym handlujesz/branża, jakie masz środki na reklamę, jaki jest procentowy zysk jest dla Ciebie.

 

Bez tych inf. to będzie lanie H2O.

 

Nie przeczytałem ani jednej książki na temat sprzedaży, nie byłem na żadnym kursie- to są elementy czysto rozrywkowe, chcesz czytać- czytaj,  chcesz oglądać- oglądaj. Traktuj to jako rozrywkę, a nie środek do celu.

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprzedaży ogólnopojętej pracuje już ponad 15 lat i jest to kombinacja wrodzonego talentu i wyuczonych zachowań. Aby być dobrym sprzedawcą, musisz przede wszystkim lubić ludzi i lubić nawiązywać relacje międzyludzkie. Uważam, że z tym się rodzimy i albo to mamy albo nie. Jest to część naszej osobowości. To jest ta najważniejsza część bycia dobrym sprzedawcą. Resztę można sobie wyszkolić, co powiedzieć, jak powiedzieć, czego nie mówić, etc. Dobrze podkreślają to powyższe filmy Pana Alexa Barszczewskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem trochę w handlu i auto handlu. Polecam Briana Tracy, Tradera 21, eksperta w Bentleyu. Ze szkoleń praktycznych nie wiem jak po latach to wygląda, ale taki gostek, Mosio robi ciekawe szkolenia, na dobrego mówcę, na odblokowanie siebie itd. 

 

W praktyce powiem która praktyka mi najwięcej dała: zwerbuj się do jakiegoś marketingu sieciowego, nie ważne czy kosmetyki, suplementy czy coś, zaciągnij się tak, a oni organizują swoje wewnętrzne szkolenia i są przyznaję - rzeczywiście bardzo dobre. 

 

Opcja druga którą można połączyć z pierwszą - zatrudnij się jako telemarketer, dzwoń na zimno a każda odmowa wzmocni charakter, nawet Tracy o tym mówił.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z autopsji, to tak jak z dupami, trzeba mieć gadane, oraz dobrze manipulować.

 

Jestem niezły w sprzedaży, głównie dlatego, że lubię szybko skracać dystans z kupującym, jestem momentami przesympatyczny, aczkolwiek stanowczy, oraz przedstawiam klientowi jego wyimaginowany brak w zawoalowany sposób, tak, by się nie pokapował.

 

Trudna sztuka ogólnie, bycie dobrym sprzedawcą.

 

Polecam rozmowy i obserwację wieloletnich handlarzy z np. słynnego targowiska w Toruniu, czy też giełdy w Słomczynie.

 

Te klimaty są jedyne w swoim rodzaju, można się dużo nauczyć bajery od tych Pań i Panów.

 

Ja lubię handlarzy, bo to naturalne cwaniaki, złote łańcuszki, zegarki, droga woda kolońska, skóry, uśmiech, wmawianie nieistniejącej potrzeby...

 

Ach, czasami żałuję, że nie urodziłem się w latach 80... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.