Skocz do zawartości

Pojawiająca się czasem kwestia, wynurzająca od czasu do czasu niczym wieloryb w odmętach Atlantyku, tzw. "bykowego", daniny, którą część społeczeństwa rzekomo powinna uiszczać


Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolą Bracia. ze przedstawię swoje zdanie w wyżej podejmowanym wątku społecznym.

Mężczyźni w Polsce już płacą na utrzymanie systemu w naszym Kraju, Alimenty, składki, podatki,

para-podatki, mandaty itd. To, po co jeszcze dowalić Mężczyznom?. 

Uważam, że jest to niemożliwe ale zobaczymy. pewnie się  znów mylę.

W zamian tego podatku bykowego zgłaszam postulat: wprowadzenia podatku od głupoty.

Każdy obywatel powinien być badany testem na

inteligencję i poniżej pewnego poziomu dołożymy podatek,

a powyżej pewnego poziomu obniżymy podatek.

Oczywiście z testu byliby zwolnieni zarejestrowani

użytkownicy Naszego Portalu i także członkowie Rodzin.😁

 

Edytowane przez Legionista
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BumTrarara napisał:

Tylko, że to nic nie da. tralalalal

Zresztą 500+ też nic nie dało i PIS się do tego przyznał. Tylko potem damage cotrol zrobili :lol: i zaczęli opowiadać jak to 500+ nie miało wcale podnosić dzietności, a poprawiać los polskich rodzin.

 

 Coś tam komuś da. "Pecunia non Olet", jak powiedział w średniowieczu któryś z papieży...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Legionista napisał:

[...] W zamian tego podatku bykowego zgłaszam postulat: wprowadzenia podatku od głupoty.

Każdy obywatel powinien być badany testem na

inteligencję i poniżej pewnego poziomu dołożymy podatek,

a powyżej pewnego poziomu obniżymy podatek. [...]

To dla niemiłościwie nam panujących mniej więcej takie samo rozwiązanie, jak strzelenie sobie w głowę, żeby pozbyć się bólu zęba... No niby pomoże, ale czy warto? :D

Chociaż... Wprowadzić coś takiego na "dzień dobry" i wygasić na rok przed wyborami, dając jakieś "wakacje+" w postaci 200zł na rodzinę. W tym czasie owieczki zapomną, że w 3 lata każda odprowadziła średnio 36 razy tyle do budżetu

5 godzin temu, Legionista napisał:

Oczywiście z testu byliby zwolnieni zarejestrowani

użytkownicy Naszego Portalu i także członkowie Rodzin.😁

Dziękuję bardzo, znając nasz rząd, to owszem zwolnią, z tym wyjątkiem, że lądujemy na najwyższej stawce podatkowej. Wolę go napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2022 o 20:37, bartekgrozny92 napisał:

Ja zapłaciłem przy ubezpieczeniu samochodu, za to że jestem kawalerem aż mnie zamurowało co prawda nie dużo bo 3 zł ale jednak 

Mam znajomego agenta, wpisuje mi że jestem żonaty itd, maks zniżki. Nawet 70zł na jednym pojeździe, jakie konsekwencje w razie wypadku? Aktualizacja, najwyżej dopłacisz te 70zł, ale po co zakładać że będzie kolizja?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Patton zmienił(a) tytuł na Pojawiająca się czasem kwestia, wynurzająca od czasu do czasu niczym wieloryb w odmętach Atlantyku, tzw. "bykowego", daniny, którą część społeczeństwa rzekomo powinna uiszczać
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.