Skocz do zawartości

Wychowanie dzisiejszych dzieci


Rekomendowane odpowiedzi

Wychowanie dzisiejszych dzieci- pozwalanie im na wszystko, z dorosłych robienie sobie kompanów do zabaw, w hierarchi rodzinnej i społecznej na samym szczycie, pokolenie płatków śniegu, przekonanych o swojej wyjątkowości, wszystko mogą nic nie muszą, reszta jest od usługiwania i spełniania ich zachcianek, co za chore czasy

7 latka ustawia 20 kilkuletnich nieznanych jej wczesniej byków, "zamknij się", "żresz będziesz gruba jak świnia" ona chce, ona ustawia ludzi.

Fiilm miał byc śmieszny, ale mnie jakoś nie śmieszy, co sądzicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że wszystko przez to, że dzisiejszy świat dosłownie pędzi a rodzice nie mają czasu zajmować się potomstwem. Można to zauważyć praktycznie wszędzie. Pomimo pralek, zmywarek i innych narzędzi i maszyn, które mają nam zaoszczędzić, tak na prawdę nie przynoszą wiele. Przez co dzieci same sie wychowują spędzając czas na Youtube i oglądając takie gówno.

Edytowane przez Jutrzejszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deomi
Wybacz, ale nie obejrzę podlinkowanego przez Ciebie filmiku. Nie chcę poświęcać mojego czasu na takie treści. 

Generalizowanie i przeniesienie - nie chcę tego czynić "bo dzisiejsza młodzież...".

Wszystko zależy w jakiej grupie społecznej się obracasz. Mając w szkołach praktyki mogę stwierdzić, że dzieci nie są problematyczne, tylko ich rodzice. 
Myślę, że największym deficytem dla dzieci jest brak czasu spędzonego z rodzicami, poznawanie świata pod ich zdrową pieczą. Brak wzorców to też wzorzec.

I nie popadajmy w skrajności - jest nadal wiele, przeciętnych dzieciaków, które za głupoty np.wrzucane do Internetu dostają karę/ochrzan od rodziców lub rodzice po prostu monitorują to, co robią w sieci. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzę?

 

Co Ty za gówno oglądasz? 

 

Chłam najgorszego sortu Rak mediów społecznościowych.

1 minutę temu, meghan napisał:

Wybacz, ale nie obejrzę podlinkowanego przez Ciebie filmiku. Nie chcę poświęcać mojego czasu na takie treści. 

Za grzeczna jesteś.

10 sek wystarczy plus wygooglowanie "Team X". To jak z heroiną, nie muszę brać, żeby wiedzieć, że syf.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Jutrzejszy napisał:

Wydaje mi się, że wszystko przez to, że dzisiejszy świat dosłownie pędzi a rodzice nie mają czasu zajmować się potomstwem.


Moim rodzice, też nie mieli dla mnie czasu, wychowywałem się z kolegami na podwórku, moja młodość to budowa domków w lesie i okupowanie trzepaka- mimo tego nie brakuje mi wychowania.

 

 

Myślę, że głównym winowajcą który ma ogromny wpływ na dzisiejsze dzieci są wszechobecne social media oraz kreowany w nich świat, który nie ma nic wspólnego z otaczająca nas rzeczywistością (wszyscy są piękni, bogaci, jeżdżą na wycieczki i maja super samochody).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, meghan napisał:

Mając w szkołach praktyki mogę stwierdzić, że dzieci nie są problematyczne, tylko ich rodzice. 
Myślę, że największym deficytem dla dzieci jest brak czasu spędzonego z rodzicami, poznawanie świata pod ich zdrową pieczą. Brak wzorców to też wzorzec.

I za to 👍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.