Skocz do zawartości

Seria gier Paradoxu


Optimus Prime

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś kojarzy te gierki jak Crusaders Kings, Europa Universalis, Victoria czy Hearts of Iron.

Można wybrać jaki chce się kraj. Każda Każda z gier jest rozgrywana w innym okresie i ma trochę inną mechanikę rozgrywki.

 

Można poprowadzić swój ród nie dopuszczając chrześcijaństwa na słowiańskie ziemię czy Polską zabawić się w kolonizację i husarią ruszyć na Apaczów.

Obronić się przed Niemcami czy Rosją stosując odpowiednią taktykę. Ba nawet stworzyć międzymorze.

 

Czytałem gdzieś artykuł w którym koncepcja Madagaskaru po kupieniu przez RP mogłaby się znaczącą odbić na innym przebiegu wydarzeń. Coś w rodzaju Polskiego Tajwanu w czasach PRL.

Kto wie może i Madagaskar by był bogatszy i by był punktem zbytu czarnego Polskiego złota.

To by było miejsce na wakacje w ziemię. Trochę Polskiej twórczości i pracowitości by pozostało tam i nasz kraj mógłby być bogatszy dzięki temu.

Wyspa gdzie by mówili po Polsku i fajne mieszanki by wychodziły.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Optimus Prime napisał(a):

Crusaders Kings

W 3 Twój władca może być kanibalem i zjeść Papieża. 

 

Fajna jeszcze jest Stellaris. 

Gry Paradoxu mają ten minus że jest milion DLC i koszt zakupu takiej gry (w pełnej cenie) to ze 2-3 tysiące zł. Ale często są promocje na steam i można coś wyhaczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Optimus Prime napisał(a):

Czy ktoś kojarzy te gierki jak Crusaders Kings, Europa Universalis, Victoria czy Hearts of Iron.

Czy kojarzymy? Esencja grand strategii! Wciągają jak snopowiązałka jaja rolnika. I to przy tak marnym poziomie AI, ciekawe co będzie jak sztuczna inteligencja na poziomie ChatGPT będzie implementowana w takie gierki. Zawsze grałem Polską i budowałem imperium od morza do morza, a nawet dalej, a w EUIV robiłem badania nad flotą i zakładalem pierwsze kolonie w Amerykach. CKIII też kozak, bo to już nie zwykle podbijanie prowincji i polityka, a głębokie relacje międzyludzkie. Od dawna brak czasu, ale można pięknie uskuteczniać swoje imperialne, polityczne mokre sny 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś grałem z kumplem modern day HoI4. Gralismy Polską i Węgrami. Poszliśmy w drzewko islamu i powstał Kalifat Węgier i Polskie Państwo Islamskie. Tydzień po zmianie ustroju wyrzucili nas z NATO i UE. Było dużo eventów związanych ze sprzedażą kebabów w Warszawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany Boskie sam sobie bym dał za ten słownik z telefonu ostrzeżenie za to co mi wyskakuje  :D trzeba dokładniej redagować teksty.....

 

Ja bym pograł sobie w hoia ze scenariuszem że Madagaskarem (Polskim) spróbowałbym uratować macierzę podczas wojny.

Edytowane przez Optimus Prime
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak! Europa Universalis to moja ulubiena strategia! Pamiętam, jak za młodu, grałem w nią, na kodach, wpisując ,, Montezuma" co oznaczało pokaźne zwiększenie posiadanego złota w grze. Czułem się jak madka pięciu wspaniałych bombelków, po wypłaceniu, swojego 500+ :D

Tylko, że ja za pieniądze grabiłem od razu całą Europę z wszelkich możliwych terenów, a nie kupowałem jakieś podrzędne, obsrane ciuchy, z wyprzedaży, prosto z Bangladeszu :D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, yrl said:

Gry Paradoxu mają ten minus że jest milion DLC i koszt zakupu takiej gry (w pełnej cenie) to ze 2-3 tysiące zł. Ale często są promocje na steam i można coś wyhaczyć. 

Gog.com?

 

Obecnie w promocji kupiłem serię EU 1-3 + jakiś dodatek za około 10 funtów.

W przeciwieństwie do sreama launcher jest opcjonalny i ładujesz gry jakbyś miał CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarkoBe napisał(a):

O tak! Europa Universalis to moja ulubiena strategia! Pamiętam, jak za młodu, grałem w nią, na kodach, wpisując ,, Montezuma" co oznaczało pokaźne zwiększenie posiadanego złota w grze. Czułem się jak madka pięciu wspaniałych bombelków, po wypłaceniu, swojego 500+

 

Podstawa to szybkie zdobycie na początku (jak się gra od 1419 roku) 5 poziomu armii lądowej - szturm. Ale ta muzyka, klimat i Kujawy i Wielkopolsce..:D Ale odpowiednie mapy robiły robotę..na EU2 spędziłem w cholerę godzin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Perun82 napisał(a):

 

Podstawa to szybkie zdobycie na początku (jak się gra od 1419 roku) 5 poziomu armii lądowej - szturm. Ale ta muzyka, klimat i Kujawy i Wielkopolsce..:D Ale odpowiednie mapy robiły robotę..na EU2 spędziłem w cholerę godzin. 

To prawda ścieżka dźwiękowa jest naprawdę mega w EU4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.