Skocz do zawartości

Operacja laserowa wzroku


Rekomendowane odpowiedzi

Mój kolega się poddał tej operacji w Grudniu, jest na ten moment bardzo zadowolony z efektu, mówił, że to były bardzo dobrze wydane (niemałe) pieniądze :)

 

Jeśli masz środki finansowe, to poddaj się tej operacji. Pieniądze zainwestowane w siebie, są najlepiej wydanymi pieniędzmi :)

 

Pamiętaj tylko, żeby zrobić odpowiedni reaserch co do miejsca, gdzie operacja ma się odbyć. Przez źle przeprowadzony zabieg możesz się nabawić sporo problemów, z tego, co wiem, to dużo ludzi się boi. 

 

Myślę, że warto i to bardzo, ale podejdź do tematu mądrze i znajdź odpowiedniego lekarza oraz klinikę ;)

Edytowane przez Maurycy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem -3.25 na każdym oku, poddałem się zabiegowi w styczniu. Polecam. Jedyny minus, to to, że w nocy światło (np z latarni lub samochodu) wygląda tak, jakby "promieniowało" (tzn rozchodzą się promienie światła od jego źródła). Mimo wszystko jazda w nocy autem jest bardzo komfortowa.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Maurycy napisał(a):

Mój kolega się poddał tej operacji w Grudniu, jest na ten moment bardzo zadowolony z efektu, mówił, że to były bardzo dobrze wydane (niemałe) pieniądze

Mam kuzyna również po zabiegu.

Chwalił sb i mówi że jedne z lepiej wydanych pieniędzy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem laserową korekcja wzroku FemtoLASIK na dwoje oczu w klinice Optegra w Warszawie 4 lata temu. Wtedy kosztowało to chyba 6 tysięcy, a teraz widze, że kosztuje 10...

Ogólnie zabieg sobie chwalę. 20 lat miałem wadę wzroku. Nie była może duża (-2), ale i tak utrudniała życie i zmuszała do noszenia okularów lub tych pieprzonych soczewek. Po operacji mój wzrok nie jest idealny i mam myślę że między -0.25/0.5, ale i tak odmieniło to moje życie. Operacja trwa chyba około 10 minut i tylko w pierwszym dniu widzi się niewyraźnie, ale już na drugi dzień wszystko jest ok.

Z wszystkich operacji jakie miałem, laserowa korekcja jest zdecydowanie najbardziej wartościowa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast poddałem się niezwykle wnikliwemu badaniu kwalifikacyjnemu w klinice okulistycznej.

Po którym to wspólnie z doktórką uznaliśmy, że być możę wrócimy do tematu po 40 roku życia,gdy dojdzie także starowzroczność.

 

Plus.

Na tą chwilę (czyli początek zeszłego roku) nie gwarantowała mi zejścia do zera dioptrii.

Dodatkowo zniechęcił mnie bardzoo długi w mym odczuciu czas rekonwalescencji .

 

Nadmienię że wadą mych ślepi jest astygmatyzm w sile +4 dioptrii dla obu gałek.

 

Także 10.000 PLN zostało w kiermanie.

Będzie na kilka lat stosowania soczewek,a ja mogę w pełni aktywnie żyć. 

😎

Edytowane przez RabarbaR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)
W dniu 3.03.2024 o 21:32, Roman Ungern von Sternberg napisał(a):

Miałem -3.25 na każdym oku, poddałem się zabiegowi w styczniu. Polecam. Jedyny minus, to to, że w nocy światło (np z latarni lub samochodu) wygląda tak, jakby "promieniowało" (tzn rozchodzą się promienie światła od jego źródła). Mimo wszystko jazda w nocy autem jest bardzo komfortowa.

O, to mam bardzo podobną wadę. Ile trwał okres rekowalescencji? Jaka metoda?

Cytat

Nie była może duża (-2), ale i tak utrudniała życie i zmuszała do noszenia okularów lub tych pieprzonych soczewek. Po operacji mój wzrok nie jest idealny i mam myślę że między -0.25/0.5, ale i tak odmieniło to moje życie.

@verde Zakładam, że przy takiej małej wadzie wzroku nie korzystasz z okularów już w ogóle?

Edytowane przez tete-a-tete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tete-a-tete Femtolasik. Zabieg trwa 25 minut od momentu wejścia do gabinetu do wyjścia z niego. Wyszedłem o własnych siłach, nic nie bolało (znieczulenie - krople do oczu). Wieczorem trochę mnie bolało i musiałem wziąć ketonal. Poszedłem spać a rano już całkiem ok. W skali bólu: wolałbym drugi raz ten zabieg niż wyrywać ząb mądrości. 

Edytowane przez Roman Ungern von Sternberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, tete-a-tete napisał(a):

O, to mam bardzo podobną wadę. Ile trwał okres rekowalescencji? Jaka metoda?

@verde Zakładam, że przy takiej małej wadzie wzroku nie korzystasz z okularów już w ogóle?

Tak, zgadza się. Okulary wylądowały w szafce i nawet nie wiem gdzie są.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2024 o 20:13, verde napisał(a):

Po operacji mój wzrok nie jest idealny i mam myślę że między -0.25/0.5

Aktualnie mam taką wadę, lewe oko muszę mrużyć by wyraźnie widzieć wszelkie napisy. Pani doktór na badaniach okresowych przypisała mi okulary do pracy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skończyłem jeszcze 21 ale ta operacja to must have dla mnie bez okularów i soczewek kret wada już teraz -4.

Metoda FemtoLasik sprawdzona najpopularniejsza ale jest jakaś inna gdzie robią laserowo tylko małe mikronacięcie coś pięknego. Jednak to lekarz decyduje wiadomo,  co jest najlepsze dla pacjenta. Mam paru znajomych co robili i są zachwyceni najlepiej wydane 10k . Podobno nie ma co się bać ale wiadomo oczy to nie zabawa tylko sprawdzone kliniki profesjonalne w dużych miastach wojewódzkich z tego co słyszałem większość robiła w Poznaniu. Jedna babka to pojechała samochodem w okularach i wróciła sama bez 😆 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.