Skocz do zawartości

TV dla gracza


larry

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do kupna TV do grania, aczkolwiek nie mam pojęcia na jakie parametry zwracać uwagę i jakie modele są obecnie najlepsze dla graczy.

 

Jeśli chodzi o cale to myśle o ~ 65", budżet +/- 6k pln.

 

Obecnie używam GeForce NOW Ultimate na moim potato computer do grania, ale w przyszłości myślę o kupnie gamingowego PC i/lub PS5 pro (jak wyjdzie).

 

Na co przede wszystkim zwracać uwagę? OLED? Odświeżanie (jakie?). Totalnie się na tym nie znam i trochę szkoda byłoby wydać te 5/6 kafli i miałoby się okazać, że coś tam skacze/źle się wyświetla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, zuckerfrei said:

@larry Larry nie kupuje TV, Larry rucha dupeczki. 

 

Mam dosyć ruchania 😉 Teraz wchodzę w monk mode chcę se po prostu dobrze pograć.

7 hours ago, Pocztowy said:

Hdmi 2.1 obowiązkowo, rozdziałka 4k, częstość odświeżania 144hz w górę, czas reakcji maks 1ms i skoro tv to oled. 


Właśnie pooglądałem kilka filmików nt. TV do grania i 144hz to chyba już mega górna półka?

Podobno 120hz jest ciągle b. dobrze. Póki co myśle o LG C3 65" <- dobre to do grania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2024 o 20:07, larry napisał(a):

Na co przede wszystkim zwracać uwagę? OLED? 

 

Odradzam. 

Ze względu na zjawisko burn-in te matryce słabo nadają się do wyświetlenia elementów obrazu ciàgle przez dlugi czas. A w grach tak świeci się duża część obrazu- morda bohatera, pasek hp etc. 

 

Będziesz miał pecha to po 2-3 latach do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Albert Neri napisał(a):

Odradzam. 

Ze względu na zjawisko burn-in te matryce słabo nadają się do wyświetlenia elementów obrazu ciàgle przez dlugi czas. A w grach tak świeci się duża część obrazu- morda bohatera, pasek hp etc. 

Słyszałem, że już chyba nie jest tak źle z tym. Masa ludzi korzysta z OLEDa, powstają też monitory z tymi matrycami. Gdybym teraz miał kupować to na pewno OLED. Choć widziałem takie telewizory tylko w sklepach jakość obrazu po prostu zwaliła mnie z nóg. Czarny faktycznie czarny jak smoła, do tego kolory, nasycone, ale nie przejaskrawione. Gdy oglądałem demo w sklepie czułem jak mi oczy "odpoczywają":D W tamtym roku kupiłem monitor na matrycy VA choć powoli się przyzwyczajam tak na początku myślałem, że to najgorzej wydane ostatnio pieniądze. Myślę, że następny wyświetlacz czy to TV czy monitor to będzie OLED, choć nie prędko raczej;)

 

@larryA co do tematu tu jest test TV, trochę przekracza budżet, ale może jakoś nakieruje:https://hdtvpolska.com/test-telewizor-lg-oled-c3-najlepszy-do-grania-opinie-cena/16/

 

Są tam też testy innych telewizorów, możesz popatrzeć, coś może dobierzesz. Nie znam się tak na tym i korzystając z tamtych poradników kupiłem polecany TV do gier w 2017 z takiej nisko-średniej półki, korzystam do dzisiaj.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.