Skocz do zawartości

Lewacka logika - i śmieszno i straszno


lupele

Rekomendowane odpowiedzi

W naszym ustroju pseudodemokratycznym nie ma znaczenia czy mają prawa wyborcze. Nawet jeśli w referendum, przeszła by taka głupota, to i tak wynik referendum został by zmielony w sejmie i trafił do kosza. Władza bierze za dużo w łapę od biznesu żeby pozwolić na to aby lud uszczuplił koryto. Taki paradoks naszego śmiesznego ustroju.

Norman Davies twierdzi, że demokracja jest tyle warta ile ludzie, którzy ją uprawiają. Trudno się z nim nie zgodzić, moim zdaniem. Jakie poglądy polityczne mogą mieć tacy potencjalni wyborcy?

 

 

Trzeba lat, aby to zmienić. Pamiętacie akcje tego niesamowitego gościa- Zygmunta Zamoyskiego? Link poniżej. 

 

http://www.puls.uni.lodz.pl/numery/09/wywiad.htm

Edytowane przez kic-anty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewak to taki współczesny Robin Hood, odbiera bogatym i oddaje sobie :lol:

Gdyby tak tylko było...tymczasem okazuje się, że w praktyce największe ciężary fiskalne ponoszą właśnie najbiedniejsi, jak sam wspomniałeś kumaci i zaradni, bogaci wybierają raje podatkowe, wspomnę tylko o kwocie wolnej od podatku, która powoduje, że podatki płacą ciągle najbiedniejsi. Współczesny lewak często zabiera wielu biednym, dzięki czemu staje się bogaty, ale na ustach dalej ma lewackie frazesy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak tylko było...tymczasem okazuje się, że w praktyce największe ciężary fiskalne ponoszą właśnie najbiedniejsi, jak sam wspomniałeś kumaci i zaradni, bogaci wybierają raje podatkowe, wspomnę tylko o kwocie wolnej od podatku, która powoduje, że podatki płacą ciągle najbiedniejsi. Współczesny lewak często zabiera wielu biednym, dzięki czemu staje się bogaty, ale na ustach dalej ma lewackie frazesy.

 

Przykład Szwecji:

http://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/szwedzki-raj-dla-najbogatszych/

 

Mityczne państwo opiekuńcze ma najbardziej regresywny system podatkowy z krajów rozwiniętych. Czyli bogaci są proporcjonalnie opodatkowani mniej niż biedni.

 

Zresztą w każdym kraju gdzie jest VAT, system podatków jest regresywny, ponieważ im człowiek bogatszy, tym przeznacza mniejszą część swojego dochodu na konsumpcję. Interwencjonizm państwowy zawsze wspiera najbogatszych, kosztem biedniejszych, dlatego ten system tak mocno się wszędzie utrwalił. Ludzie z elity dobrze wiedzą jak lobbować. Tutaj piękne zestawienie jak skorumpowani politycy, biurokraci oraz wielkie korporacje zyskują na tym procederze:

http://www.libertarianizm.pl/tabelkaantyinterwencjonistyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mit, Szwajcaria była jednym z najbogatszych krajów świata jeszcze nawet przed wybuchem I wojny światowej.

 

 

----> Tja.... i zapewne to dlatego wielu Polakow mialo w domu 'Szwajacara', ktory byl sluzacym.... Jakies statystyki masz na poparcie tej tezy?

 

 

A coś w temacie: Gdzie czerwonych sześć tam nie ma co jeść  :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałbym przypomnieć, że w Grecji wybory wygrała partia socjalistyczna.

Czego owocem jest, taka sraczka przepisów:

 

 

 a już Wergiliusz ostrzegał…

Podobnie jak judo, samoobrona finansowa jest i o ataku i o obronie jednocześnie. Trudno jest oddzielić je od siebie. W realiach inwestycyjnych oznacza to nie tylko techniki powiększania portfela inwestycyjnego ale również, a może przede wszystkim, techniki nie tracenia dotychczas zdobytego majątku. Najlepsza technika „pomnażania majątku” będzie zajęciem głupiego Jasia jeżeli Jasio wsadzi potem swój z trudem zdobyty majątek do dziurawego worka i pójdzie z nim przez wieś.

Względnie, o ile Jasio jest Costasem a wieś jest grecka, to zamiast gubić majątek po drodze Costas może od razu zameldować u sołtysa co ma i gdzie co trzyma. Efekt netto będzie ten sam – wcześniej czy później majątek zmieni właściciela. Fool and his money are soon parted — mawiają spostrzegawczy w sprawach finansowych Amerykanie.

Drogi czytelnik [HT- czekan] podsuwa właśnie aktualny link informujący że Costas, i inni w Grecji, od 2016 o posiadanym majątku w szczegółach będą musieli informować już nie tylko sołtysa ale od razu jego szefa – zbankrutowane państwo greckie. Meldunkowi podlegać ma trzymana w domu gotówka powyżej €15K oraz biżuteria i metale szlachetne powyżej €30K.  Melduję że zwitek banknotów euro, w słoiku po dżemie,  w sumie €20K, trzymam:  w szafie/w materacu/na strychu/pod podłogą (niepotrzebne skreślić)… Melduję że słoik krugerrandów na czarną godzinę, rocznik 1979, zakopałem x kroków na płn/płd/wsch/zach (niepotrzebne skreślić) od drzewka oliwkowego za komórką, na głębokości 2 szpadli…  W tym mniej więcej stylu…

http://dwagrosze.com/2015/12/grecja-inwentaryzuje-prywatne-aktywa.html

Edytowane przez kootas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, nie chciałem Cię urazić-ale Twoje poglądy to typowa bolszewia. Dla mnie takie poglądy to jakiś kosmos, a jesteś na pewno inteligentnym człowiekiem.

 

 

http://joemonster.org/art/29719

 

Polecam uwadze dziarę na ręce:) Ukazuje NĘDZĘ INTELEKTUALNĄ marginesu społecznego.

 

 

Wiem, wiem....zaraz który wyskoczy z tekstem typu ''krytykujesz prawilność, a sam jesteś rasistą pkt.3-i nacjonalistą-na końcu''.

 

Rasistą nie jestem, doceniam i dostrzegam wybitnych murzynów, Azjatów itd.

 

Wielu chuliganów podczepia się pod nacjonalizm i patriotyzm, a to tylko zadymiarze spod budki z piwem, a nie współcześni Rejtani. Nie jestem nacjonalistą-jeśli oznacza to bezkrytyczne uwielbienie Polski. Jestem konserwatywnym liberałem i monarchistą.

Edytowane przez AdrianoPeruggio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.