Jump to content

AT91SAM7S256

Użytkownik
 • Posts

  252
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1
 • Donations

  40.00 PLN 

AT91SAM7S256 last won the day on August 21 2021

AT91SAM7S256 had the most liked content!

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

AT91SAM7S256's Achievements

Starszy Szeregowiec

Starszy Szeregowiec (3/23)

405

Reputation

 1. Eksploatacja swoich dzieci (jeśli je ma i umie nimi manipulować).
 2. Cześć, Ja dałem exżonie (czyli, jak była jeszcze żoną), by sprzedała (czyli coś zrobiła), to będzie mieć pieniądze, jak zaczęła sapać, że pieniędzy nie ma, bo za mało przynoszę. Oczywiście, jej nie chciało się wziąć do roboty, wygodniej jej było być bezrobotną na pełen etat
 3. To samo będzie robił Donald T. Bo już to robił. @vodkas85 Czy ja wiem. Spróbuj nie zapłacić podatku dochodowego... Do poczytania szczególnie rozdział 4: https://orka.sejm.gov.pl/proc5.nsf/projekty/735_p.htm (Link do powyższego z kalkulatora podanego przez @RealLife)
 4. Potwierdzam, zgadza się, najgłupszy pomysł. U mnie było identycznie. Jak się ta "love" skończyła, pisałem w Świeżakowni. Inna sprawa, że tego Forum jeszcze nie było, jak się wyprowadzałem od matki. Ponadto, nawet, gdyby było, to treści tu prezentowane byłyby dla mnie jakimś kosmosem w tamtym czasie białorycerzowania, kompletnie nieprzyswajalne. A wyprowadzałem się w 2003 roku.
 5. @bzgqdn, zgadza się. Też pracowałem, prawie trzy lata, i w którymś momencie zaśpiewałem sobie: "co ja robię tu, co ja tutaj robię..." Jakieś excelki, tabelki, słupki, wykresiki, spotkania... A miałem być takim wsparciem technicznym. Wróciłem z powrotem na warsztat.
 6. Możesz mieć rację, w tej firmie (korpo?) to jest możliwe...
 7. UoP, ok. 6,5k na rękę, pracuję w utrzymaniu ruchu jako elektronik w 4-brygadówce w firmie produkującej elektronikę. Ale, gdy pracowałem na trzy zmiany, to wypłata jakieś 5,7k Jak zaczynałem pracę zawodową w 1997 roku po studiach, to wypłata brutto była 690zł (do dziś pamiętam w umowie o pracę). Wzrost wynagrodzenia nie jest jakiś imponujący... W okolicy nie ma konkurencji dla tej firmy. A dla mnie, 50+ latka, wyjazd do innego, większego miasta, czy emigracja, to nie takie hop - siup, raczej nie piszę się już na to. Raczej staram się optymalizować wydatki, sukcesem, jak dla mnie, jest zmuszenie ex do spłaty kredytu hipotecznego na wspólne z ex mieszkanie, w którym ona mieszka (jeden z warunków sądowej ugody o podział majątku) - jeden z wydatków na ratę odszedł. Praktycznie grosze odkładam, jakakolwiek większa nadwyżka finansów idzie na nadpłatę kredytu hipotecznego na moje mieszkanie, gdzie ja mieszkam.
 8. No właśnie, z tym działaniem może być różnie, jeśli chodzi o embedded, to chyba nie. Przykład? - jakiś czas temu potrzebowałem zrobić z ESP8266-01 I2C Slave device. Po wielu własnych, nieudanych próbach, zapytałem chatgpt o kod źródłowy. Owszem, zaproponował, tyle że... niedziałający. Koniec końców, musiałem siąść na dupie i wymyślić most UART <-> I2C na ATtiny, by projekt ruszyć do przodu.
 9. Acha, też jestem po kierunku technicznym, telekomunikacja i elektronika. I elektronika, szczególnie cyfrowa, mikrokontrolery to moje hobby
 10. Coś z mojego podwórka: Firma produkująca elektronikę (próbująca być korpo), pracuję w utrzymaniu ruchu jako elektronik utrzymujący systemy testujące. Praca obecnie w czterobrygadówce, to jakieś 6,5k na rękę mam. Gdy chodziłem na trzy zmiany, to poniżej 6k (niestety). Praca ciężka (umysłowa, ale również fizyczna). Ludzie nie garną się do roboty na warsztat - potężne braki kadrowe na warsztacie, co też odczuwam. Powiem tak, gdyby w okolicy byłyby jakieś konkurencyjne firmy, a ja byłbym młodszy przynajmniej te 10 lat, to poważnie bym rozważył położenie papieru tam. Ale teraz, to już raczej próbuję dociągnąć do emerytury... Próbowałem pracować tam w biurze (niespełna 3 lata), ale nie ogarniałem korporacyjnych zasad pracy (nie dopasowałem się do tego), spierdoliłem z powrotem na warsztat przy jakiejś okazji.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.