Jump to content

alfa_sralfa

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  340
 • Joined

 • Last visited

 • Donations

  0.00 PLN 

Community Reputation

360 Świetna

About alfa_sralfa

 • Rank
  Kapral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

955 profile views
 1. Rozmawiałem z KolegaKolegi na temat tego, kto płaci podatki, m.in. VAT. On twierdzi, że konsumenci, ja twierdzę, że przedsiębiorcy. Jakkolwiek się to nazywa, przelewy wychodzą z kont przedsiębiorców. Natomiast z Twojego zdania Libertyn wynika, że Ty wiesz, że podatek VAT płacą nie wszystkie podmioty, czytaj: nie wszyscy przedsiębiorcy (a nie konsumenci). Ja stoję właśnie na takim stanowisku.
 2. Zwolnienie z VAT: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-zwolnienie-z-vat-kto-moze-skorzystac Do przychodu około 150 000, dość sporo się zmieści. Nie che mi się tłumaczyć o VAT, bo to są książki pisane na ten temat, chodzi mi o to kto płaci podatki i z czego są ++, bez wchodzenia w szczegóły. Myślę, że dałem dość obrazowy przykład w poście wyżej.
 3. Przykład: Wytworzenie usługi kosztuje 90 złotych. Np w warsztacie samochodowym - przykład jak każdy inny. Moja firma jest VATowcem i usługa kosztuje 123 zł, z tego opłacam 23 zł VAT, co miesiąc. Zarabiam 10 zł Mój konkurent nie jest VATowcem i jego usługa kosztuje konsumenta również 123 zł. Nie płaci VAT. Zarabia 33 zł Konsument płaci u nas obu 123 zł, czyli tyle samo za to samo. A jednak mój konkurent nie płaci VAT, podczas gdy ja płacę. Nie konsument. Bo to ja schodzę z mojej marży i zarabiam mniej, bo to ja płacę podatek VAT. A potem PIT, no i na
 4. Pracodawca daje 100 zł z 1000 zł hehe dobre, bo te pozostałe 900 zł to z czego? Z podatków, które płacą pracodawcy. Czyli kolejny dojnik z przedsiębiorców. Całe 1000 zł dają pracodawcy. Bo przecież pracownicy też płacą podatki? Tak? A który pracownik co miesiąc wysyła przelew PIT CIT i VAT do Skarbowego? No kto to robi? Który pracownik wysyła co miesiąc przelewy ubezpieczenia do ZUS? Z którego konta bankowego pracownika to idzie? Z żadnego. No to kto to robi? Kto płaci podatki? Odpowiedź: UWAGA: To wszystko płacą pracodawcy - 100 % !! To kto pła
 5. Nie ogarnąłem się w porę tylko Ci się zesralo z inna. A jak się to stało? Otóż one wszystkie po jednych "piniondzach". To tak jak jak bym teraz wrócił do ex ex która mnie zdradzała bo kolejna po niej mnie zdradziła. No ja tego nie widzę. No ale nic powodzenia, oby już było dobrze. Macie dziecko, trzeba dobrze żyć.
 6. Ta filozofia to hedonizm. Ludzie wiedzieli to już kilka tysięcy lat temu. Imprezy orgie narkotyki :)))))
 7. Tak. Sa. Mówią o tym cały czas w TVNie psychologowie. Że trzeba rozmawiać wybaczać, kupować prezenty, zabawiać panie i takie tam. Nawet znam kilku jeleni zdradzonych albo utrzymujących samotne matki i ich dzieci. Klasyczny cuckolding. Ja nie wiem o co w tym chodzi. To już musisz wiedzieć czy tak chcesz żyć. Przy czym jak napisałem wyżej, one zdradzają koncertowo i co jakiś czas. I dodaje: swoją historię wyżej napisałem bo musiałem się wygadać, ale też dla Ciebie żebyś zobaczył jak to szybko się zmienia. Laska przeprasza, a za tydzień już z nowym chłopakiem śmiga i gardzi Tobą.
 8. Była zdrada emocjonalna. I najprawdopodobniej fizyczną. Zresztą nieważne. I tak już wszystko w jej głowie położone. Będzie tylko gorzej. Ja w takiej sytuacji wziąłem klucze z jej torebki. Więc do pracy poszła bez. Powiedziałem że dziś mnie w domu nie ma i nie będzie miał jej kto wpuścić. Poszedłem chlac - taki to był właśnie dzień. A jednak chlania nie polecam. Dostała jasny przekaz: ma przyjechać po rzeczy w któryś dzień jak mi będzie pasowało. Woziłem ja 3 dni, a rzekomo leków nie miała i to miało wywołać we mnie żal. A jednak przezyla. Nie była chora. Sp
 9. Biorą wynagrodzenie za pracę jak się umowicie. Najczęściej stawka za kazde posiedzenie, pismo i poświęcony czas na konsultacje itd. Za każdą czynność osobno. Bo za pracę się płaci xd Poza tym jak pobicie to ścigane z urzędu. Ty możesz byc oskarżycielem posiłkowym i działać przez pełnomocnika obok oskarżyciela publicznego czyli prokuratura, który to wnosi akt oskarżenia do sądu. Uważam że jak chcesz jakieś odszkodowanie to będzie trzeba cywilnej sprawy i tak. Ale to Ci wytłumaczy Twoj radca prawny/adwokat. Ewentualnie odczytaj w google.
 10. Płeć w tej sprawie chyba nie gra roli. Natomiast Ty możesz się czuć lepiej współpracując z kobietą lub mężczyzna. Wybierz sam.
 11. No i dobrze. Trzeba jasno wyznaczać granice. Pani obieca poprawę. Jeżeli jednak sytuacja będzie się powtarzać wróć do tego co zrobiłeś teraz. Tak trzeba postępować, żeby nie dać sobie wchodzić na głowę.
 12. Dobra to inaczej: Może coś przeoczyłem, ale zostały przedstawione jakiekolwiek dowody na popełnienie jakiegokolwiek przestępstwa przez jakiegokolwiek celebrytę? Merytorycznie.
 13. No chyba że reżimówka weszła za mocno. Pomawiani ludzie zawinili tym, że nie są przychylni władzy. Do tego doszło.
 14. Sąd głupi nie jest. To nie tak działa. Zastanów się skąd czerpiesz informacje. Skala kurestwa w Sopocie znana jest w całej Polsce. Były pieniądze, to były też dziewczyny. A za pedofilię spadną wyroki, nie bój nic. Sprawa będzie wyjaśniona. Zdanie co do reportażu podtrzymuje. A teraz proszę porównać to do małych dzieci. Nastolatki pijane i naćpane do czynności księży. LOL Wg mnie to jakaś błazenada.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.