Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Obliteraror

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  3265
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

Obliteraror last won the day on April 17

Obliteraror had the most liked content!

Community Reputation

5476 Świetna

3 Followers

About Obliteraror

 • Rank
  Podporucznik

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @Amperka, jeżeli mąż będzie potrzebował Twej rady i pomocy, to sam Cię o nią poprosi. Na razie daj mu spokój, niech sam poszuka rozwiązania i pomysłów w swojej "męskiej jaskini". To dla mężczyzny bardzo ważne. Jeżeli natomiast chcesz mu pomóc w tej chwili, po prostu bądź. Przy nim Blisko.
 2. Jest to w jakiś sposób w chuj przykre, za przeproszeniem. Podlinkowałbym ten komentarz na górę tego działu. Młodym, ku przestrodze. Z czasem zrozumiesz, że nie wszystko można kupić za pieniądze. Też kiedyś sobie za szczeniaka wyobrażałem, że można. Nie można.
 3. No próbowałem znaleźć stylówkę z moją gębą, ale okazało się to niemożliwe : ) A i tak rządzi Tom Hardy, nawet w sweterku - właśnie po to noszę brodę.
 4. @tytuschrypus, dokładnie o to chodzi Ja tam nie wiem, czy to nadal modne, czy niekoniecznie, ale poniżej parę moich ulubionych stylówek
 5. Ja po prostu kompletnie nie rozumiem, z czego wynika pogląd, że mieszkanie na wynajem to bezkosztowa inwestycja, z której tylko, cytując klasyka "kassa tylko brzęczy, że chce się od uroku pluć" : ) To jest kompletna, piramidalna bzdura.
 6. Oj, taką oceną możesz się bardzo, bardzo mocno pomylić. I mówię to jako ten, który chodzi w każdym z ww. wariantów Nigdy nie oceniaj książki po okładce. To pierwsza zasada, którą uczą m.in sprzedawców salonów samochodowych marek premium.
 7. No wiem, ale nie szkodzi spróbować : ) A dodatkowo powyżej wyskakuje Arch jak z diabeł z pudełka, pisząc o finansowym rentierstwie za 3k netto : )
 8. Współczuję. Sam straciłem wiele lat temu w podobny sposób dom (manipulacja testamentem osoby w podobnym stanie zdrowia). Nic z tym wtedy nie zrobiłem. Bylem młody, głupi i biedny. Czas na rewanż przyszedł dopiero dekadę później.
 9. Dobre pytanie. Okraglostołowe elity nie przyniosły Polsce tego, co mogły docelowo przynieść. I to jest największa tragedia - marnowanie potencjału polskiego narodu. Serce boli czasem, jak się na to patrzy, bo mogliśmy przez te lata zrobić wielokrotnie więcej, lepiej i mądrzej. Wiem o tym. Tzw. państwowców w polityce było i jest niewielu. Co robić? Kształcić nowe elity. Bazujące na realnych wartościach. To długi marsz. Bez gwarancji sukcesu. Ale na pewno nie jojczyć wiecznie na mitycznych "onych". Miałem taki dylemat na przełomie wieków, jeszcze na studiach, przy bezrobociu 20%. Co dalej?
 10. A co tu jest do rozumienia? Wypady, spotkania, jakieś kręgle to dla wielu Polaków żaden luksus. Mieszkanie za gotówkę od razu po studiach to dla wielu luksus. Spotkania czy kręgle to jednak inny wydatek, niż 100, 200,300k+, nieprawdaż? I tu w grę wchodzą kredyty. Bo kredyty, jak i inne instrumenty finansowe nie są dla głupich i pazernych. To narzędzie. Jak nòż. Mozesz pokroic chleb, mozeez przerżnąc komuś grdykę. Nawet sobie. Kredyt czy leasing dla mnie, przedsiębiorcy jest po to, bym nie mroził sobie zywej gotòwki, co nie jest za mądre jak dla mnie. Po co np. mam za gotówkę kupować auto w salonie i od razu mrozić pełną kwotę? Natomiast kredyt hipoteczny jest po to, by ludzie mogli sobie kupić mieszkanie, by żyć na swoim, jeżeli się już na to decydują. On może być jedynie w teorii na wiele lat. Nikt Ci nie broni go spłacić dużo wcześniej, podobnie ja to zrobiłem. "Patologiczna rzeczywistość, przekręcony kraj" etc. Gdzie Ty w PL żyłeś, że masz tak wypaczony obraz Polaków i realiów? Bo ja żyje w fajnym kraju, z fajnymi ludźmi, którzy raz lepiej, raz gorzej ciężko pracują na swoje cele. A kraj bylby jeszcze bardziej fajny, gdyby mial lepsze prawo i rządzace elity. Niestety.
 11. No właśnie o tym mówię. O Twoim odrealnieniu. I kolejny raz przywołuje przykład emigranta na Jackowie, który wyjechał w latach 80-tych i dalej chce rodzinie wysyłać paczki z wędliną i słodyczami, bo w PL białe niedźwiedzie chodzą po ulicach, pomiędzy koksownikami i patrolami ZOMO. Faktycznie, długo za granicą nie mieszkałem, jedynie tyle, co na paru kilkumiesięcznych zleceniach. I dalej twierdzę, że jak jesteś pracowity i inteligentny, to masz dużą szansę że nie będziesz biedny. O ile masz dwie rzeczy: dostęp do Internetu i mieszkasz w miejscu, gdzie nad głową nie wybuchają bomby i świstają kule.
 12. Ty jesteś naprawdę oderwany od obecnej polskiej rzeczywistości, jak te rzeczy uważasz za luksus. Nie wiem, czego oczekujesz. Że ktoś tuż po studiach, w tzw. pierwszej pracy kupi sobie mieszkanie za gotówkę? Z reguły nie kupi. Ani w PL, ani za granicą. Ja innej opcji nie znam. Chcesz mieć lepiej niż inni, trzeba zapierdalać, jeżeli nie miało się szczęścia urodzenia w bogatej rodzinie. Zapierdalać bez gwarancji sukcesu, bo tej nikt nie daje, szczególnie na początku. A z każdej pracy zawodowej, nawet chujowo płatnej wnosić jak najwięcej doświadczenia i kontaktów z ludźmi. To procentuje.
 13. Póki nie pozbędziesz się takiego myślenia, kompletnie nie zasługujesz na przewidywalność i stabilność. Amatorki "wrażeń" : ) Jadąc klasykiem - tyle w Was demona, co trucizny w zapałce.
 14. Nie, znam lepsze sposoby marnotrawienia swoich pieniędzy : ) Ale ja to naprawdę mam gdzieś Za stary jestem na sceny zazdrości. Pomijam fakt, że jak kobieta będzie chciała to zrobić, to i tak to zrobi, niezależnie od tego jak będziesz jej pilnował. Bo jedyne, co wtedy pokażesz, to własną słabość. Słabość, wynikającą z potrzeby ciągłego potwierdzania własnej męskości. Dorosły człowiek wie, na co może sobie pozwolić, a co jest głupotą. I tyle.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.