Jump to content

Obliteraror

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  8,197
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  40
 • Donations

  0.00 PLN 

Obliteraror last won the day on September 22

Obliteraror had the most liked content!

Community Reputation

16,605 Świetna

About Obliteraror

 • Rank
  Major

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dołączę się do pytania @Yolo. Mąż wie o tym, że jest odbierany w ten sposób? Jeżeli nie wie, to najwyższy czas mu o tym powiedzieć - wprost, mając na to dostateczną ilość odwagi cywilnej. Zanim w perspektywie czasu X zamienisz jego życie w piekło. Naprawdę tego chcesz? Gośka, naprawdę czasem opadają ręce, jak takie coś czytam. @Wielokropek, zdania o Amazonie nie zmieniam. Jedna z największych światowych korporacji, której zapewniono cieplarniane warunki rozwoju kosztem polskiego podatnika, w tym polskiego przedsiębiorcy.
 2. Aktualizacja tego popierdolonego pomysłu - chyba naprawdę coś jest niestety na rzeczy, nie jest to imaginacja wariata. Ciekawe, jak te 250 os. ma być liczone w przypadku grup kapitałowych. Oczywiście, przepis do zoptymalizowania, ale dlaczego banda idiotów taką optymalizację biznesu wymusza? Edit. Doczytałem - GK mają być jebane po całości, tj. po konsolidacji https://www.rp.pl/biznes/art37119461-kazda-duza-firma-ma-zaplacic-podatek-od-nadzwyczajnych-zyskow-oto-plany-rzadu-pis
 3. Herojam sława, hahah Obywatele Ukrainy przyjeżdżają do miejscowości przygranicznych, składają wnioski o świadczenia socjalne, a następnie wracają na Ukrainę. O procederze informuje Wojciech Bakun, prezydent Przemyśla. „Nie da się nie zauważyć zorganizowanych transportów kobiet z dziećmi, które na kartkach mają zapisane procedury jakim muszą się poddać, żeby otrzymać pomoc materialną i finansową” – napisał w poniedziałek rano prezydent Przemyśla. „Osoby te codziennie formują kolejkę przed Urzędem Miejskim, następnie udają się do MOPSu i ZUSu celem złożenia wniosków o świad
 4. Nawet jak w lesie jest dziewięć dych, to rzadko tyle jadę, a w nocy to już w ogóle. Już paru takich znałem, co na pustej leśnej drodze sobie nie żałowali. Jeden skasował sarnę, drugi dzika. Z przodem auta włącznie. Dobrze, że nie siebie przy okazji.
 5. Tak, tak. Siedzi taki przedsiębiorca i złośliwe się uśmiecha, zacierając tłuste rączki - o, znów mu nie dam. Niech nie ma, a co! Dobrze mu tak! Proszę Cię, miej litość, nie racz mnie kolejnymi obrazkami rodem z radzieckiego "Krokodyla". Poszuram trochę, chociaż rzadko szuram Worst case scenario - a co, jeżeli to jest ostateczny celem?
 6. Ale zdajesz sobie sprawę, że w gospodarce rynkowej nie dzieje się to zgodnie z zasadą deux ex machina? Bo np. @Libertyn tego zapragnie.
 7. Chyba nikt nie bierze tego pod uwagę, a szkoda. Bo pełne "złe ziemie" na wschodzie, Somalia 2.0, eldorado dla najemników z całego świata, wieczna wojna wszystkich ze wszystkimi nie jest moim zdaniem dobrym prognostykiem dla stabilności. Jakiejkolwiek.
 8. Jak tak kochają rząd i obecną politykę, sprzedać ich armii do testów balistycznych Jakiej armii, pozostaje kwestią do ugadania się, jak nasza nie będzie chciała.
 9. Zamiast przeznaczyć je na (niepotrzebne skreślić): dywidendy dla akcjonariuszy, inwestycje, rozwój, powyżki i szkolenia dla pracowników etc. Wzrost r/r 20% w niektórych branżach to nie było nic niespotykanego. A ja na tych komunistów głosowałem w 2005 r. Powinienem sam sobie dać po pysku : /
 10. Fakt. Jakby to było za darmo, to faktycznie byłaby to aberracja @Mosze Red, zdaję sobie z tego sprawę. Ale jakim trzeba być pięknym umysłem, by taką myśl wyartykułować publicznie bez chwili zastanowienia? Powiedzieć że to dom wariatów, to ich pochwalić.
 11. Z tymi prywatnymi spółkami to byłby jakiś kosmos i koniec prywatnego sektora. Żaden normalny biznes by tu nie został po takim "domiarze"
 12. Nigdy w historii nie było tak, że naród w skali makro był "niesamowicie odważny" To bajki rodem z hollywoodzkich blockbusterów. W przypadku rewolucji, nawet rewolucji amerykańskiej z XVIII wieku w działania i walki było zaangażowane max kilka procent społeczeństwa. W przypadku współcześniejszych konfliktów, w grę często wchodzi idiotyczna (i/lub mordercza) polityka drugiej strony, która pozwala propagandzie porwać za sobą tłumy. Tak jak pozwała porwać propagandzie Stalina, w reakcji na realne masowe zbrodnie Wehrmachtu i SS na wschodzie. Nie kwestionuję wychowania patriotycznego,
 13. Moim zdaniem nie do końca rozumiesz wschodnią mentalność, jak również przyczynę tych resentymentów. Oraz tego, jak ten kraj wyglądał w okresie jelcynowskiej smuty z perspektywy przeciętnego Rosjanina, nie elit Moskwy czy Petersburga. @GurneyHalleck, Ukraina w NATO to mrzonka. I moim zdaniem Amerykanie również to wiedzą. Z rosyjskiej perspektywy to jak wyrzutnie rakietowe na Kubie z perspektywy Kennedy'ego w trakcie kryzysu kubańskiego.
 14. Kukold został wyceniony na +-nową Ładę, w best case scenario na dwie Kie Stinger (jak te 7 mln rubli realnie zostanie wypłacone), zostanie trochę jeszcze na waciki. Nie ocenię, czy to dużo, czy niekoniecznie
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.