Skocz do zawartości

Prawdziwa cena Twojego smartfona, ubrań czyli jak przyczyniami się do ZŁA na świecie.


Metody

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego na telefon nie wydałem nigdy więcej niż 600zł. Już kiedyś pisałem o tym. Ludzie kupują telefony o cenie średniej klasy laptopa... Nie będę się wypowiadał, żeby nie obrazić kogoś z nas. Powiem tylko, że połowa Londynu przegląda instagrama na maszynach za kilkaset funtów. 

Co do filmiku. Gates jak i cała reszta podobnych mu "filantropów" ma to głęboko w dupie i oczywiście, że wiedzą co się dzieje. Ludzie myślą, że Gates to taki miły starszy pan, wydaje pieniądze na afrykańskie dzieci... Hahahahahaha

Edytowane przez Tomko
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Metody mnie to strasznie boli.

Co można z tym zrobić?

Czy my jako tak na prawdę nieświadomi konsumenci ponosimy winę za to co się dzieje w tych neokołchozach zwanych Azjatyckim trzecim światem?

Nie wiem szczerze mówiąc jak z tym walczyć jednocześnie pisząc na laptopie wyprodukowanym w Azji, ubrany w "Europejskie" ciuchy, wyprodukowane w Bangladeszu...

Poniekąd mi wstyd, ale neokolonializm jest faktem.

-------

 

Chyba nie raz się zastanawialiście, bo ja tak:

"Hmmmm.... wypełniam druczki w banku, moja żona też, sąsiadka w urzędzie, drugi sąsiad nauczyciel... () Skąd do cholery te ubrania i ten smartfon?"

 

Można się domyśleć, że ukradziony. Tak uważam, że to legalna kradzież i neokolonializm.

Ja wraz z ludźmi mieszkającymi ode mnie w promieniu 10km choćbyśmy się zesrali to byśmy nic nie wyprodukowali...

Smutne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ten urywek z wykladu..

Może rozwazycie to... Poza tym przez tą "niewolniczą prace" zoltych ludzi zmienia sie calkowicie geopolityka, przez co przyszlosc zapowiada sie chinska...

https://youtu.be/iM6nrlRw2Wc

Edytowane przez Strusprawa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.