Skocz do zawartości

Wojna płci


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli podsumowując. Rząd obecny dogadał się z USA I UE ,aby zrobić tutaj multi kulti ukraińsko-azjatyckie zamiast muzłumańskiego (głośny sprzeciw polskich obywateli przeciwko relokacji). Jest to w interesie międzynarodowych korporacji. Straszny wkurw mnie ogarnia jak słyszę o tym, jak nam państwo niszczą. I oczywiście zarabiać na tym będą Ci najwięksi. Zagraniczne sieciówki, zagraniczne banki i zagraniczne dyskonty. Polak jest na ostatnim miejscu.

 

Te wielkie plany budownicze i socjalne, to wszystko jest pod Polin, a nie Polskę. Krew mnie zalewa panowie. Tak się sprzedać, za srebrniki.... czerwona karta dla obecnych polityków, tych z PO również. Wypierdolić ich na zbity pysk.

 

 

 

 

Edytowane przez doler
  • Like 1
  • Zdziwiony 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Les said:

A mi nikt nie daje darmowych studiów w Europie

Mozesz studiowac w Europie za darmo na panstwowych uczelniach, jesli posiadasz adres zameldowania w danym kraju i jesli zostaniesz przyjety na wybrane studia.

Edytowane przez Unhomme
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Unhomme said:

Mozesz studiowac w Europie za darmo na panstwowych uczelniach, jesli posiadasz adres zameldowania w danym kraju i jesli zostaniesz przyjety na wybrane studia.

Faktycznie, sugerowałem się Anglią, tam są płatne studia. Co nie zmienia faktu, że nigdzie nie dostanę stypendium tylko za to ze przyjechałem ze wschodu. I to niemało bo w wysokosci 500 -900 zł. 10 milionów zl w jednym programie na stypendia dla wschodnich studentów, mające zapewnić, że będą oni "budować demokrację". Wygląda, że żyjemy w bogatym kraju, skoro kształcimy kadry dla Ukrainy i Białorusi.

 

Teraz proszę mi pokazać polskiego studenta, który ma socjalne stypendium 900 zł.

 

 

Program dotyczy przede wszytkim kierunków: zarządzanie, europeistyka, ekonomia, administracja oraz zbudowany jest na podobnym założeniu jak programy Erasmus i Erasmus +, które pozwalają na odbycie części studiów w jednym z państw Unii Europejskiej. Studenci z Ukrainy będą więc mogli odbyć bezpłatne studia w Polsce. Otrzymają też 900 zł stypendium na utrzymanie. Koszt  programu to ponad 10,7 mln zł. Pierwsi stypendyści rozpoczną studia na polskich uczelniach od semestru zimowego.

https://emn.gov.pl/esm/aktualnosci/11915,Nowy-program-stypendialny-dla-studentow-z-Ukrainy.html

 

 

Program Stypendialny im. Konstantego Kalinowskiego

Program adresowany jest w szczególności do aktywnych społecznie i politycznie obywateli Białorusi, którzy z powodu swojej działalności politycznej, nie mogą kontynuować kształcenia w swoim kraju. Program oferuje stypendia na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich oraz staże naukowe i studia podyplomowe na wszystkich kierunkach studiów. Program umożliwia podjęcie studiów doktoranckich oraz indywidualnej pracy badawczo-dydaktycznej w ramach staży naukowych, co w skuteczny sposób wspiera budowę współczesnych elit akademickich Białorusi, jak również daje szanse na rozwój młodych naukowców w niezależnym środowisku akademickim. 

http://www.go-poland.pl/pl/stypendia-dla-student-w-z-kraj-w-partnerstwa-wschodniego-oraz-z-kraj-w-postsowieckich

Edytowane przez Les
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Les said:

Co nie zmienia faktu, że nigdzie nie dostanę stypendium tylko za to ze przyjechałem

W Europie tez sa przerozne niemale stypendia, jesli przyjezdzasz do danego kraju jako student zagraniczny. Sa specjalne programy.

 

A jak jeszcze jestes wybitny to juz w ogole super.

 

Polecam zapoznac sie z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Unhomme said:

W Europie tez sa przerozne niemale stypendia, jesli przyjezdzasz do danego kraju jako student zagraniczny. Sa specjalne programy.

 

A jak jeszcze jestes wybitny to juz w ogole super.

 

Polecam zapoznac sie z tematem.

Ok, to podaj linka, może skorzystam :) Najlepiej kraj anglojęzyczny. Może UK, Holandia, Norwegia. Albo lepiej, Brazylia, Argentyna, poza unią, no niech będzie australia.

 

@tytuschrypusUSA to inny przypadek, to kraj świeżych emigrantów. a co do Polek biorących w Niemczech zasiłki, to jesteśmy w Unii, to zrozumiałe. Mamy do tego prawo i oni mają prawo korzystać z naszych świadczeń.

Jest sporo polskich studentów we Lwowie i oni wszyscy płacą hajs za studia i to niemały. O to mi chodzi, o włażenie do tyłka obcym za nasze podatki.

Edytowane przez Les
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Unhomme said:

Sam sobie szukaj, skad mam wiedziec gdzie chcesz jechac i co studiowac :)

Założę się, że nikt mi nie da stypendium poza unią- w Australii, USA, Argentynie czy Gruzji. Studia na Ukrainie też są dla Polaków płatne. Nawet w Unii watpliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Les said:

Założę się, że nikt mi nie da stypendium poza unią- w Australii, USA, Argentynie czy Gruzji. Studia na Ukrainie też są dla Polaków płatne. Nawet w Unii watpliwe.

Poza Unia tez dostaniesz. Moja francuska kolezanka byla na stypendium w Kanadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Les said:

Pokaż mi studentów z Polski, którzy studiują za darmo na Ukrainie i mają stypendia ;)

Nie pokaze Ci, bo nie znam. Jak chcesz studiowac na Ukrainie to sie dowiedz jakie warunki trzeba spelnic, zloz papiery i moze Cie przyjma ;)

 

Poza tym, Ty myslisz ze tylko Ukrainscy studenci maja u nas stypendia ? :)

 

Kazdy zagraniczny student jest na stypendium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Les napisał:

USA to inny przypadek, to kraj świeżych emigrantów. 

Możesz sprecyzować, co to oznacza w kontekście Polonii? Przyjechali jak tacy Ukraińcy do USA, część z nich to emigracja powojenna. Nie życzyłbym im, żeby byli tak witani tam jak Ukraińcy przez Ciebie.

 

41 minut temu, Les napisał:

co do Polek biorących w Niemczech zasiłki, to jesteśmy w Unii, to zrozumiałe.

Czyli mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko żeby Niemiec pracujący tutaj w firmie IT i jeżdżący co tydzień do siebie do kraju brał 500 plus na swoje mieszkające w Niemczech dzieci? 

 

Resztę typowo wybacz babskiego Twojego sposobu dyskusji pozwolę sobie rozpisać. Jako argument używasz:

 

34 minuty temu, Les napisał:

Założę się, że nikt mi nie da stypendium poza unią- w Australii, USA, Argentynie czy Gruzji.

Na ten Twój pewniutki zakład dostajesz zaraz przykład:

 

29 minut temu, Unhomme napisał:

Poza Unia tez dostaniesz.

Teoretycznie powinieneś powiedzieć "ok, w sumie może masz rację, to na świecie normalne. Co jednak robi Les? 

22 minuty temu, Les napisał:

Pokaż mi studentów z Polski, którzy studiują za darmo na Ukrainie i mają stypendia ;)

Czyli odwracamy ślicznie kota ogonem próbując zignorować to, że Twoj argument dostał strzał. Słabe to. 

 

A wszystko co piszesz tylko potwierdza, że jak nam dają to jest dobrze, ale jak zrobiliśmy się odrobinę bogatsi i ktoś przyjeżdża do nas z biedniejszego kraju i my dajemy jemu, to ma spieprzać. I to jest jeszcze słabsze. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, tytuschrypus napisał:

Możesz sprecyzować, co to oznacza w kontekście Polonii? Przyjechali jak tacy Ukraińcy do USA, część z nich to emigracja powojenna. Nie życzyłbym im, żeby byli tak witani tam jak Ukraińcy przez Ciebie.

 

Tyle że Polacy nie mają tak "zażyłej" historii z USA, tak jak usraińcy mają z Polską - gdzie, uwaga, obecny rząd i naród nie potępiają, ba, gloryfikują tych którzy dopuścili się ludobójstwa, nazywając ich bohaterami, a rzeź, w ogromnej większości kobiet, dzieci i ludzi starych, nazywając "wojną". ;)  To tak jakby w Niemczech, w większych miastach co jedna ulica nosiłaby nazwę Adofla Hitlera, Hansa Franka czy Heinricha Himmlera, organizowano by na ich część parady, stawiano pomniki i jeszcze domagano się rekompensaty za przesiedlenia :D, a studenci z tego kraju przyjeżdżaliby studiować do nas za "nasze". 

Każdy kraj ustosunkował się jakoś do zbrodni i okropności przez siebie dokonanych, posypał głowy popiołem - jednym słowem okazał jakiś tam znak dobrej woli, kurwa, nawet Ruscy przeprosili za Katyń i nawet emitowali nasz film pod tym samym tytułem w swojej państwowej telewizji. Gdzie upaińce miały ból dupy o "Wołyń" Smarzowskiego, i to tak wielki jak skurwysyn, mimo że film sam w sobie nie był jakiś anty-ukraiński , a raczej anty-nazistowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lxdead napisał:

naród nie potępiają, ba, gloryfikują tych którzy dopuścili się ludobójstwa, nazywając ich bohaterami,

Zacznę od tego, że Ukraina to w ogóle ma niewiele historii swojej jako Ukraińskiej. Między innymi dlatego jest to tak niestabilny kraj, którego połowa mówi i pisze po rosyjsku, zamiast w języku ojczystym. 

 

Po drugie, rozumiem więc że jakby do nas wjechał milion dajmy na to Białorusinów to nie miałbyś problemu? 

 

Po drugie, to co piszesz to argument od czapki. Tak, są tam oszołomy, jak wszędzie, ale to nie znaczy że trzeba to przenosić na wszystkich obywateli tego kraju i pisać, że "naród mówi". A u nas, bracie, co "naród" mówi? Też jednym głosem? ;)

 

Każdy z nas w pełni utożsamia się z tym co robi bieżący rząd? 

 

Poza tym, na taki argument o "historii" już użyłem innego, co zgrabnie zignorowałeś. Z Niemcami mamy jeszcze dłuższą i jeszcze lepszą historię. I co, omijasz ich czy zakurwiasz przez autostradę 230 na godzinę nie przejmując się, że gęsta sieć powstała dlatego, żeby mogły szybciej jeździć czołgi, które potem mordowały Polskie kobiety i dzieci? Gdzie Twoja pamięć? Od Niemców też nie wstyd brać pieniążków jak coś, prawda? No tak, ale my Unia jesteśmy jakby napisał brat Les. Wielka Brytania zdradziła nas podczas wojny, ale tam też patriotyzm i honor nie przeszkadzają emigrować.

 

Czyli jednak można przymknąć oko na historię ponad 1000 letnich konfliktów, drodzy moi patrioci. Jak beneficjentami jesteśmy my. Musicie się zdecydować, czy liczy się pragmatyzm i teraźniejszość oraz obecna sytuacja polityczna (np. my i Niemcy w Unii), czy sprawy sprzed 60 lat (co absolutnie nie znaczy że należy o tym zapominać). 

 

Mam nadzieję, że każdy kto ma takie stanowisko jak @lxdeadczy @Leszbojkotował euro 2012 zorganizowane wespół ze zbrodniarzami i ludobójcami. Tak było? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, tytuschrypus said:

Resztę typowo wybacz babskiego Twojego sposobu dyskusji pozwolę sobie rozpisać.

Nie wybaczę, bo podajesz gównoargumenty. Jak ten poniżej .

 

1 hour ago, tytuschrypus said:

Na ten Twój pewniutki zakład dostajesz zaraz przykład:

 

1 hour ago, Unhomme said:

Poza Unia tez dostaniesz.

Teoretycznie powinieneś powiedzieć "ok, w sumie może masz rację, to na świecie normalne. Co jednak robi Les? 

I nie rozmawiamy o polonii w USA, tylko relacjach w Europie. Na Ukrainie nie dopłacają do polskich studentów i do polskich pracowników. 

 

1 hour ago, tytuschrypus said:

jak nam dają to jest dobrze, ale jak zrobiliśmy się odrobinę bogatsi i ktoś przyjeżdża do nas z biedniejszego kraju i my dajemy jemu, to ma spieprzać.

Nikt nam nigdzie nie daje. Jak Polak jedzie za granicę to jedzie zapierdalać i nikt się nim nie przejmuje. Nie ma tak że Polak ma większe prawa od ludnosci tubylczej. Mam wrażenie że nie rozumiesz o co mi chodzi kompletnie.

26 minutes ago, tytuschrypus said:

jakby do nas wjechał milion dajmy na to Białorusinów

Ale jakim prawem. skoro nie są w unii. Bo chcą? Na takiej samej zasadzie jak uchodzcy z Afryki. Wpuscić młodych byczków do Europy- bo chcą.

 

29 minutes ago, tytuschrypus said:

Musicie się zdecydować, czy liczy się pragmatyzm i teraźniejszość

 To jest pragmatyzm dla korporacji, polski podatnik tylko dopłaca do tego. Podaj mi jedna korzyść jaką z tego masz? Poza bzdurami, że gospodarka się napędza.

 

32 minutes ago, tytuschrypus said:

Jak beneficjentami jesteśmy my.

Bo tak w telewizji powiedzieli, bo gospodarka się napędza, słupki rosną, i w ogóle jest zajebiscie, a tak w ogóle to potrzebujemy jeszcze 2 miliony kolesi z Bangladeszu, bo nie ma rąk do pracy i już wtedy bedzie naprawdę w pytę, bedziemy bogaci i w ogóle. TO JEST propaganda.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Les napisał:

Ale jakim prawem. skoro nie są w unii. Bo chcą?

Takim samym, jak Polonia która wyemigrowała kiedyś do USA uciekając przed np wojną. Jakim prawem ich wpuścili? 

 

9 godzin temu, Les napisał:

To jest pragmatyzm dla korporacji, polski podatnik tylko dopłaca do tego. Podaj mi jedna korzyść jaką z tego masz? Poza bzdurami, że gospodarka się napędza.

Taką mam, że mogę zatrudniać ludzi na stanowiska, bo Polacy nie chcą na nich pracować. Tak jak Anglicy i Niemcy nie chcą pracować na podstawowych stanowiskach i robią to imigranci. Już Ci ktoś napisał - normalna kolej rzeczy. 

 

9 godzin temu, Les napisał:

Polak jedzie za granicę to jedzie zapierdalać i nikt się nim nie przejmuje.

Każdemu, kto przyjeżdża do Polski zapierdalać życzę powodzenia i mi on nie wadzi, kolejni zapierdalający nie zaszkodzą. Każdemu, kto przyjeżdża się opieprzać i ciągnąć hajs mówię nie. I powiem to kazdemu narodowi, pod każdą szerokością geograficzną. Bo nie rządzą mną uprzedzenia i źle rozumiany nacjonalizm. Jak przyjedzie tu ktoś ciągnąć hajs to nie ma dla mnie znaczenia, czy ciągnie hajs tak samo jak mogą ciągnąć hajs rdzenni obywatele czy inaczej. Dlatego rozumiem, że brytole się wkurwiają jak im się zjadą polskie matki co chcą siedzieć na dupach na ich socjalu. 

 

9 godzin temu, Les napisał:

nie rozmawiamy o polonii w USA, tylko relacjach w Europie

Musisz się znów zdecydować, bo to Ty prosiłeś o przykłady np z USA. Jak ktoś Ci podał, to nagle nie rozmawiamy? Zasada jest ta sama. 

 

I zdecyduj się po raz wtóry, czy chodzi Ci w końcu o kwestie ideologiczne, korporacje, czy o coś. Czy Ukraińcy to źle przez historię? A jeśli tak i historia jest ważna, to czemu Niemcy są ok? 

 

To jest smutne. Rozwijamy się i jest to naturalne, że w końcu pojawiają się ludzie, którzy wolą żyć tu i pracować zamiast w swoich gorzej rozwiniętych krajach. To nie jest coś, co wymyśla się propagandowo. Może Tobie z powodu uprzedzeń to nie w smak, ale jest to mechanizm znany od setek lat co najmniej. Widać, że nie prowadzisz żadnej działalności gdzie zatrudnia się ludzi na podstawowych stanowiskach bo byś dostał ekonomią in your face. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, tytuschrypus said:

Takim samym, jak Polonia która wyemigrowała kiedyś do USA uciekając przed np wojną. Jakim prawem ich wpuścili? 

Skoro już mowisz o tej Polonii, to dokończ- przed jaką wojną, kto ich wpuszczał, na jakiej zasadzie prawnej. Temat Polonii amerykańskiej nie interesuje mnie i just tu nieistotny.

 

4 hours ago, tytuschrypus said:

mogę zatrudniać ludzi na stanowiska, bo Polacy nie chcą na nich pracować. Tak jak Anglicy i Niemcy nie chcą pracować na podstawowych stanowiskach i robią to imigranci.

Ty zatrudniasz jako właściciel firmy czy jako pionek korporacji? W obu przypadkach poszukiwani są nie pracownicy a niewolnicy. Polacy chcą pracować tylko za godziwe wynagrodzenie. Wielu z nich wróciłoby z zagranicy, wielu nie wyjechałoby. 

 

4 hours ago, tytuschrypus said:

Czy Ukraińcy to źle przez historię?

Nie wspominam tu o historii tylko o czysto ekonomicznych sprawach.

 

4 hours ago, tytuschrypus said:

Rozwijamy się i jest to naturalne, że w końcu pojawiają się ludzie, którzy wolą żyć tu i pracować zamiast w swoich gorzej rozwiniętych krajach.

A co mnie jako wyborcy obchodzą ludzie w Bangladeszu? Oni maja swoich polityków, niech robią tak żeby tam było dobrze. Politycy w Bangladeszu nie myśla o mnie, jak mi zrobic dobrze, dlaczego Ty  myślisz o nich ? Skoro jesteś taki szlachetny to możesz im pomagać, np sponsorowac edukacje jakiegoś dziecka, wysyłając tam pieniądze. Zamiast sprowadzac obcych kulturowo ludzi do obcego kraju, gdzie bedą z musu.

 

4 hours ago, tytuschrypus said:

Rozwijamy się

Słupki rosną, nigdy nie było tak dobrze, bla bla bla.

 

4 hours ago, tytuschrypus said:

Widać, że nie prowadzisz żadnej działalności gdzie zatrudnia się ludzi na podstawowych stanowiskach bo byś dostał ekonomią in your face. 

Chcecie tylko niewolników za miske ryżu do swoich januszowych biznesów. Polaków wypchać za granicę a sprowadzić roboli ze wschodu, którzy sami mowią, że są tu tylko tanią siłą roboczą ( ułyszałem to od emigranta z UA). Taka prawda, reszta to dorabianie ideologii w stylu " jestes fu, bo nie lubisz obcych a oni tacy mili i w ogóle"

 

Imigranci są w Polsce z musu i spora część z nich już wie, że są tu tanim bydłem roboczym dla korporacji i januszów biznesu. Patrz kilka afer z Ukraincami ktorzy ulegli wypadkom, oderwało ręką itp, ale najważniejsza była maszyna. I gros z nich wcale Polski za to nie kocha.

Edytowane przez Les
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tytuschrypus Naturalne jest to, że każdy naród żyje i mieszka u siebie ,a nie musi gdzieś emigrować za chlebem. Przez te wszystkie unie, czyli wyzyskiwanie jednych państw na korzyść drugich robi się kulturowy śmietnik.

 

Ja kolego nie chcę aby moje dzieci w przyszłości chodziły do szkoły ,czy studiowały gdzie połowa uczniów to przybysze. Z całym szacunkiem, ale niech zarobią i wracają do siebie. W UK czy USA Polacy nie mają żadnej taryfy ulgowej i to w tym wszystkim jest najgorsze.

 

No ale rozliczymy te zdradzieckie mordy przy urnie za rok. Ludzie mają już dosyć tej napompowanej socjalistycznej propagandy sukcesu.

 

 

 

Edytowane przez doler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, doler said:

No ale rozliczymy te zdradzieckie mordy przy urnie za rok. Ludzie mają już dosyć tej napompowanej socjalistycznej propagandy sukcesu.

Nie ma alternatywy. Ci co wcześniej byli są jeszcze gorsi. Reszta nie ma poparcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.