Skocz do zawartości

Brak słów


Rekomendowane odpowiedzi

Polalo sie sporo hejtu pod moimi wpisami, oj polalo. Spodziewalem sie takiej reakcji - prawda jest bolesna. Niektorym trudno odpisac inaczej niz stekiem wyzwisk. Rozumiem to i nie mam zalu.

 

Specjalnie nie wdaje sie w polemiki, to by tylko prowadzilo do dalszych pyskowek. Z doswiadczenia wiem, ze ludzie sa zabetonowani w swoich przekonaniach. Maja jakies zdanie o czyms przez cale zycie - i co, pogadamy sobie na forum i powiedza 'ej, wiesz co, ja sie mylilem, a ty masz racje'. Nie, raczej powiedza 'ej, jestes pojebany'. Wiec niech kazdy idzie swoja droga.

 

Opowiem Wam pewna historie ze swojego zycia. Otoz sam bylem ofiara przemocy domowej. Trafilem w zwiazek, w ktorym laska naduzywala alkoholu. Raz w tygodniu upijala sie, a na bani albo wlaczala sie jej agresja, albo chec ruchania z kazdym. Zdarzylo sie, ze w napadzie amoku rozjebala cala elektronike w domu, innym razem nakrylem ja ruchajaca sie z jakims przypadkiem poznanym kolesiem.

 

W jezyku polskim nie ma niestety pojec, ktore by dobrze opisywaly rodzaje przemocy. W angielskim sa rozne rodzaje 'abuse'. Tutaj mozna sobie poczytac - http://www.projectpave.org/6-types-abuse Ta laska byla typowym 'abuserem', stosowala wobec mnie chyba wszystkie 6 rodzajow przemocy wyszczegolnionych w linku.

 

Co gorsza, ja bylem w sytuacji bez wyjscia. Mieszkalem za granica i tam staralem sie o prawo pobytu/pracy. Laska mnie 'sponsorowala', czyli dostawalem te kwity przez bycie z nia w zwiazku. Tak wiec musialem z nia wytrzymywac w sumie przez pare lat. Wyprowadzilem sie od niej tydzien po przejsciu calej procedury. Nie bede sie rozpisywal o wszystkich numerach, jakie ona robila i jak musialem sobie radzic. W kazdym razie na szczescie udalo mi sie uniknac wiekszej wtopy jak posiadanie wspolnej nieruchomosci czy dziecka. Skupie sie na wazniejszych rzeczach - czyli finansach. Jezeli jest sie odcedzonych z kasy przez babe to laduje sie w rynsztoku. To jest podstawowa rzecz, o ktora trzeba sie zatroszczyc. Tego nauczylem sie dosc szybko - pierwsza partnerka wyczyscila mnie do zera z kasy i jeszcze wpakowala w dlugi, z ktorych wyszedlem dopiero niedawno, 15 lat (!) po tym jak mnie w nie wpakowała.

 

Ktos sie moze ze mnie smiac - co to za facet, co jest ofiara. Niestety, nie ma na to mocnych. Najlepszy piesciarz moze trafic na lepszego od siebie i zbierze lomot. Kobiety sie idealnie maskuja, nie maja tego wypisane na twarzy, ze beda jechac po facecie. Ale jezeli maja takie sklonnosci i widza, ze ktos moze byc od nich zalezny - zaczyna sie robic naprawde niemilo. Dlatego dzis wolalbym umrzec od razu niz byc zniedoleznialy / chory, na lasce jakiejkolwiek kobiety.

 

A teraz troche pozytywnej tresci. Mi sie udalo z tego wyzwolic - kazdemu moze sie udac. Pare wskazowek:

 

1. Jezeli jestes w toksycznym zwiazku, to zdaj sobie sprawe, ze nic tego nie zmieni. Terapie to tylko sposob dla cwaniakow na wyciaganie kasy za rozmowe, ktora i tak stuknietej laski nie zmieni. Jest tylko jedna rada - zakonczyc taki zwiazek.

 

2. Opracuj plan odzyskania wolnosci. Ze np. czekasz na to az dziecko bedzie mialo jakis wiek, albo czekasz na jakis spadek czy uzbieranie jakiejs kwoty, potem znikasz. W moim przypadku zbieralem kase i czekalem na zalatwienie papierow. Musisz byc konsekwentny, osiagasz cel - odchodzisz!

 

3. Musisz pracowac w swojej firmie. Jezeli pracujesz na etacie jestes calkowicie pod kontrola. Laska wie gdzie jestes, w jakich godzinach i co najgorsze rozliczy cie co go grosza z kasy. Nic nie odlozysz, wiec nie bedziesz mogl zaczac nowego zycia. Ja pracowalem jako zwykly fizol, ale najmowalem sie w rozne miejsca. To doprowadzalo ja do wscieklosci - brak kontroli nade mna i moimi finansami.

 

4. Najwazniejsze - odkladaj kase. Ja zaczalem kupowac sztabki zlota i kitralem je poza domem. W ten sposob po zakonczeniu zwiazku wyszedlem z niego z kasa. Nie chce mowic gdzie i jak kupowalem, bo zaraz dostane bana albo zjebke za 'reklame'. Jezeli ktos chce, udziele informacji na prv.

 

5. Mysl i wyciagaj wnioski. Obserwuj druga osobe, szukaj slabych punktow. Ten punkt moze brzmiec jak banal, ale to naprawde ma sens. Kobieta, czyli twoj przeciwnik, ma jakies cele ktore mozna wykminic. Stosuje sposoby, ktore gdy poznasz przestaja byc skuteczna bronia wobec ciebie.

 

6. Nie ma sytuacji bez wyjscia. Nie wolno popadac w depresje, dochodzic do wniosku ze tak ma byc. Sprawca przemocy wlasnie to chce osiagnac, zeby ofiara myslala, ze tak ma byc i nic nie moze zrobic. Niezaleznie od wieku mozna zaczac normalnie, godnie zyc!

 

Powodzenia.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz się wdawać w polemiki to po co w ogóle zakładałeś konto i tworzysz tyle wątków?

 

Najłatwiej jest uciekać od logicznych kontrargumentów i lać swoje w następnym wątku... Przypomina mi to działanie płci przeciwnej, która nie posiadając żądnych logicznych argumentów tylko kłapie dziobem dla samego kłapania. Jeżeli chcesz żeby ludzie na tym forum zaczęli traktować Cię poważnie to nie zachowuj się jak burak pastewny tylko z szacunkiem odpowiedz.

 

Nie masz ochoty podejmować dyskusji? Pisz bloga albo książkę.
To jest forum dyskusyjne i jeżeli cokolwiek napiszesz to ludzie odpiszą. Proste jak konstrukcja cepa. I jeżeli tego nie pojmujesz to nie jest to nasz problem ale Twój.

Protekcjonalny ton i traktowanie tej społeczności 'z góry' tylko zaszkodzi Tobie więc czym prędzej spakuj go w mała kapsułkę i umieść w miejscu gdzie nikt go nie zobaczy, bo jak przegniesz pałę w którym momencie to władze i służby porządkowe między innymi w mojej skromnej osobie zrobią z Tobą porządek w błyskawicznym tempie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

4. Najwazniejsze - odkladaj kase. Ja zaczalem kupowac sztabki zlota i kitralem je poza domem. W ten sposob po zakonczeniu zwiazku wyszedlem z niego z kasa. Nie chce mowic gdzie i jak kupowalem, bo zaraz dostane bana albo zjebke za 'reklame'. Jezeli ktos chce, udziele informacji na prv.

 

Błagam napisz mi gdzie kupowac złoto inwestycyjne i jak je kupić i w jakich ilosciach zeby podczas kupna juz nie byc w plecy%-)

Myslisz ze chowanie w skarpetke to dobry pomysł i zakopywanie w ogrodzie?a co jezeli moja skarpetka zadziała jak nawóz i wyrosnie złote drzewo?%-)

Edytowane przez Pikaczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej jest chyba kupić lewe sztabki i pograć w karty. Stracisz mało, wygrasz siłą rzeczy dużo. Chociaż jak ktoś będzie miał przy sobie nożyk będzie nieciekawie ;)

 

"Uratuje ambera swoimi pieniedzmi odłozonymi na emeryture,juz legalnie parenascie dni przepracowałem w Polsce%-)"

 

Jak ty to robisz?. :o

Edytowane przez wroński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jezeli jestes w toksycznym zwiazku, to zdaj sobie sprawe, ze nic tego nie zmieni. Terapie to tylko sposob dla cwaniakow na wyciaganie kasy za rozmowe, ktora i tak stuknietej laski nie zmieni. Jest tylko jedna rada - zakonczyc taki zwiazek.

Napisałeś tak, jakby była szansa, aby związek z niekontrolowaną kobietą mógł być inny?

Zawsze jest toksyczny, jak na to pozwolisz.

 

Z resztą punktów się zgodzę, bo idą one w parze z tym co opisuje się tu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak to jak.Trader21 mi pomoże.powie żebym otworzył rachunek u izraelskiego brokera z dzwignią milion do kwadratu i z zerowym depozytem+brak stoplosa ograniczonego depozytem i z mozliwoscia konta na minusie bez wymaganej spłaty i Ambera rusze z kopyta%-)

 

otworzysz pozycję na pierdyliard lotów na e-u, że Jeleniowa z Draghim z butów wyskoczą :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale jezeli maja takie sklonnosci i widza, ze ktos moze byc od nich zalezny - zaczyna sie robic naprawde niemilo. Dlatego dzis wolalbym umrzec od razu niz byc zniedoleznialy / chory, na lasce jakiejkolwiek kobiety.

Zgadzam się, babie nie można zbytnio folgować. Cały czas na dystans, żadnych wspólnych majątków, inaczej jedynie transfer w jedną stronę do baby. Z Twojej kieszeni do jej torebki. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.