Skocz do zawartości

Selekcja FB


Młody98

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukałem kategorii gdzie mógłbym to wrzucić niestety nic nie udało mi się znaleźć, jeśli jest lepsza to proszę o przerzucenie. Z podrywem ma to tyle wspólnego co weryfikacja czy laska nas nie weryfikuje na fb.

 

Propozycje znajomych na FB jak to wygląda, czy się ktoś z was orientuje. W ostatnim czasie wpadło mi w oko że niektóre dziewczyny które raz spotkałem wyświetlają mi się jako propozycje znajomych. 

Wiem że szpiegują nas z każdej strony ale na jakiej zasadzie może być to proponowane, czy dziewczyna np. obczajała sobie mój profil i teraz mi się podświetla czy na podstawie GPS mogłoby nas parować.

Propozycję dostałem od dziewczyny która ma zaledwie 4 wspólnych znajomych ze mną, a w ostatnim czasie właśnie jeden z tych 4 znajomych mnie dodał do friendsów. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem podobną rozkminkę jak w propozycjach znajomych zaczął mi wyskakiwać ryj nowego gacha mojej starej.

Popytałem tu i tam bardziej otrzaskanych w fejsbukowych logarytmach i nie ma takiej opcji, żeby ktoś widział kto mu włazi na profil,

a nowe gęby w propozycjach znajomych pojawiają się po dodaniu na listę kogoś kto już je ma u siebie w znajomych.
Kwestię mojego fejsbukowego prześladowcy wyjaśnił mój syn, którego tamten zaprosił, a młody zaproszenie przyjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/31/2020 at 9:47 PM, MaxMen said:

Może łączyć krzyżowo poprzez innych użytkowników lub jeśli masz zapisany w tel numer danej laski 

Dokładnie. Mnie jedna laska wiosną wpisała nr telefonu i imię (bez nazwiska, mojego też nie znała) i jeszcze tego samego dnia miałem ją w propozycjach do znajomych, więc na bank algorytm po nrze telefonu ją wyhaczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprowadza się głównie do tego, że proponują nam znajomych znajomych. Przynajmniej u mnie do tego się to sprowadza. Kiedyś sporadycznie były jakieś jednorazowo poznane osoby, do których dzwoniłem... Ale odznaczyłem taką opcję (już nie pamiętam jak) dla większej prywatności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie proponuje znajomych znajomych, z naciskiem na tych, z którymi nasi znajomi mają największy kontakt.

Między innymi dzięki tej funkcji Facebook podał mi kiedyś w proponowanych znajomych typa, z którym mnie moja milutka dziewczyna zdradziła. Facebook wyczaił, że musimy być z nim najlepszymi kumplami skoro wisiała ze mną i z nim na messengerze. 

Myślę, że funkcja GPS też ma tutaj coś do rzeczy, nie mam na to technicznego potwierdzenia ale nie raz tak miałem, że po zakupach wyświetla mi Panie z obsługi.

Ogólnie dane, które zbiera google, facbook, instagram to wielkie bazy danych o nas samych i gdyby stworzyć ciekawe algorytmy to moglibyśmy się dużo ciekawego dowiedzieć. Może gdyby hipergamia nie istniała, a istniały zamiast niej realne oczekiwania, to można by było stworzyć algorytm randkowy, który wskazuje osobę z którą rzeczywiście mamy najwięcej wspólnego. Albo taki algorytm do budowania społeczności, rynku pracowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2020 o 20:47, Młody98 napisał:

Wiem że szpiegują nas z każdej strony

Mnie nikt nie szpieguje. Nie mam konta na pejsbuku. I nigdy mi nie przyszło do głowy zakładać tam profil. Jeden znajomy powiedział, że jak nie mam konta na pejsie, to nie istnieję. No ale ja żyję, i nikt mi dupy nie zawraca i mam się całkiem dobrze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Magician napisał:

 i mam się całkiem dobrze.

Ale wiesz utrzymywać kontakt ze znajomymi, z którymi nie widujesz się zbyt często, albo wcale. Zgubisz numer telefonu, zawsze możesz napisać, albo jak chcesz odnowić znajomość z kimś, z kim nie widziałeś się przez wieki. Fejs jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Boromir napisał:

utrzymywać kontakt ze znajomymi, z którymi nie widujesz się zbyt często, albo wcale.

 

45 minut temu, Boromir napisał:

. Zgubisz numer telefonu, zawsze możesz napisać, albo jak chcesz odnowić znajomość z kimś, z kim nie widziałeś się przez wieki.

Jestem inny niż wy. Nie utrzymuję kontaktów prawie z nikim. A jak zgubię numer telefonu to tym lepiej. Nie mam potrzeby kontaktu. Ja się cieszę, że właśnie nie mam kontaktów. Zawsze wolałem sam być. Jak laski siedziały za długo na kwadracie to goniłem. Hehe. Zawsze mnie śmieszyły hasła o "drugich połówkach". There's no such thing.

 

56 minut temu, Boromir napisał:

Fejs jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Dla was może tak. Nie neguję tego. Dla mnie to nie istnieje.

 

Boromir, fajnie, że witasz nowy narybek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Boromir napisał:

Ktoś musi

Ehhh, ja to robię od 4 lat. I pies z kulawą nogą tego nie doceni. A ten wasz czarny lider, wysłannik piekieł, współwłaściciel kota czy tam psa, to nawet mi medala za to nie chce przyznać. Ja to będę musiał zgłosić do sanepidu i do prasy, do Faktów napiszę.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2020 o 22:06, Boromir napisał:

kilka tysięcy zarejestrowanych użytkowników

Kilkadziesiąt aktywnych użytkowników. Śmiech na sali. To forum jest nadal małe. Małe i nie liczy się. Konon ma 120 tysi subskrybentów, poważnie upośledzony człowiek.  Nawet Popko ma 27 tysi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Magician napisał:

Kilkadziesiąt aktywnych użytkowników. Śmiech na sali. To forum jest nadal małe. Małe i nie liczy się. Konon ma 120 tysi subskrybentów, poważnie upośledzony człowiek.  Nawet Popko ma 27 tysi.

Przecież jest napisane na głównej stronie 9.700 użytkowników. To, że jest małe może i dobrze, ale jakościowo lepsze od wielu forów, nie liczy się ilość, tylko jakość,  co ty porównujesz Konona do tego Forum. W dzisiejszych czasach zamiast promować wartości, które budują , scalają ten kraj, samorozwój, uczenie się, osiąganie sukcesu, jak działą system prawny, psychika, psychologai, prawo, jak założyć biznes w Polsce i osiągnąć sukces i wiele innych pozytywnych rzeczy, są promowane LGBT na które PiS pozwala, głupota, debilizm. Brzydzę się tym dziennikarzem ,ale w 1.30 minucie powiedział bardzo mądre słowa. Wielu ludzi nie jest tak głupich, jak nam się wydaje, są jeszcze głupsi. Po za tym zapomniałeś wspomnieć, że na tym forum porusza się trudne, niewygodne tematy.  A co mówi Pan Popko ? Akademia duchowa, uzdrawianie światłem, pełny rozwój duchowy, a nie wspomina w swoich audycjach o rozwodach, nierównym prawie między kobieta a mężczyzną, pladze samobójstw wśród mężczyzn w tym kraju. Reparacjach wojennych od Niemiec dla Polski za II wojnę światową, porusza tematy "lekkie i przyjemne" a nie trudne, które są solą w oku wielu organizacjom, złym ludziom. Także porównałeś właśnie krzesło z krzesłem elektrycznym, nie wspominając tym, że porównałeś Forum ze subskrypcjami na youtube.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.