Skocz do zawartości

Patriotyzm


kryss

Rekomendowane odpowiedzi

Patriotyzm (łac. patria,-ae = ojczyzna, gr. patriotes) – postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęć ponoszenia za nią ofiar; pełna gotowość do jej obrony, w każdej chwili. Charakteryzuje się też przedkładaniem celów ważnych dla ojczyzny nad osobiste, a także gotowością do pracy dla jej dobra i w razie potrzeby poświęcenia dla niej własnego zdrowia lub życia. Patriotyzm to również umiłowanie i pielęgnowanie narodowej tradycji, kultury czy języka. Patriotyzm oparty jest na poczuciu więzi społecznej, wspólnoty kulturowej oraz solidarności z własnym narodem i społecznością.

 

 

Jeżeli politycy będą mieć taką postawę jak w definicji, to będę patriotą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie przecio każdy kto uglunda tefałen wie, że ten no paterorotzm to płacić podatki na Peło i inne nowoczesne, nie mówić nic złego o władzy i jej mocodawcach, a jak panie jaka nowa afera wypłynie, to udawać że nic się nie stało.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się na łacinie nie znam, ale jako Ślązak po raz enty zapytam. Jakim to mam być tym patriotą polskim, czeskim czy może niemieckim?

Chyba, że w grę wchodzi krew, wtedy musiałbym być patriotą austriacko-polsko-francuskim :huh:

Ładny galimatias :wacko:

 

Ale jako myślący ludź chciałbym zauważyć, że tzw. patriotyzm to świeży wynalazek.

Ot, po prostu szlachtę trafił szlag i tzw. państwa narodowe stworzyły chorągiewkę, za którą tzw. "masy", "lud" czy inna jeszcze cholera,  miały by iść i się rzezać

czyli słówko naród.

Pochodna to postawa pro-narodowa czyli patriotyzm.

 

" Czym właściwie jest, czym jest dla was patriotyzm? "

odp. Tanim gadaniem.

 

Rozmaite postawy "anty" są mi już dużo bliższe :D

Edytowane przez wroński
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim trzeba rozróżnić trzy pojęcia:

-państwo - czyli po prostu władza

-kraj - obszar, ziemia

-naród

 

Patriotyzm jako taki odnosi się do tego trzeciego. W zasadzie uważam, że nacjonalizm jest trochę dupny. Dużo w nim dużo kolektywizmu i jakiegoś wybiórczego patriotyzmu. Np. protekcjonizm handlowy, to wspieranie polskich firm... kosztem polskich konsumentów :D. Sens, logika, fhooy. 

 

Natomiast samo poczucie solidarności ze "swoimi" jest w zasadzie naturalne. Nawet Cialdini omawiając regułę lubienia i sympatii o tym pisał. Takie multikulti, właśnie dlatego nigdy nie wypala. O ile jeszcze np. z Niemcem czy Ruskiem Polak się dogada, to już z ciapatym czy Cyganem, to już będzie chujnia, zbyt duże bariery kulturowe. 

 

Tak w ogóle:

"Opór to najwyższa forma patriotyzmu" - Thomas Jefferson

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Synowie_Wolno%C5%9Bci

 

Pod takimi patriotami mógłbym się podpisać. Poniżej panowie w miłej rozmowie z poborcą podatkowym xD:

 

Qc8SOil.jpg

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, EnemyOfTheState napisał:

-państwo - czyli po prostu władza

-kraj - obszar, ziemia

-naród

Czasem sie nad tym zastanawiałem  i nigdy z tego gdybania nic dobrego mi nie wynikało to znaczy nic tak naprawdę pozytywnego z bycia ślepym bezkrytycznym patriota.

Można być patriotą w czasie pokoju ,i tutaj można dyskutować jak ten powinien się objawiać, i w czasie wojny bądź jakichś krytycznych sytuacji na terenie przez nas zamieszkiwanym i tutaj właściwie wiadomo czego się od patrioty oczekuje....

Jednak spoglądając w historie ,nie tylko nasza ale całej Europy patrioci tylko ginęli ,dlatego ze politycy nie mogli się dogadać ,ktoś miał interes w wywołaniu wojny, ktoś chciał coś osiągnąć wywołując wojnę, nikt się z nimi nie liczył ,a ich życie było tyle warte ilu "wrogów" zdążył zabić zanim sam zginął, ginęli przez głupotę, ignorancję, niekompetencje, polityków/ dowódców .

A jeśli udawało im się przeżyć to za "zasługi" dostali na odchodne kawałek blaszki na pierś i uścisk dłoni od jakiegoś gienierała co nawet prochu nie powąchał, i  mógł dumnie wrócić do domu z ta blaszka na piersi ,czesto bez reki, nogi, badz obydwu, zjebana totalnie psychika i zdrowiem.

 

Patrząc na to, i czysto kalkulując ,nie opłaca się być patriotą,bo po za tym ze ktoś da ci możliwość oddania życia za......no właśnie za co....powiedzą że ojczyznę,a tak naprawdę za czyjes interesy.

Zwykłe szaraki ,patrioci zapłacą życiem, zdrowiem a zapłatą za ich poświecenie będą blaszki na piersi i opowieści dla wnuków.

To jedna strona moich przemyśleń na ten temat.

 

Jednak po wielu latach na emigracji nadal nie wyobrażam sobie życia poza tym krajem, zapitych lumpków pod nocnym, nabuzowanych  koksów, bezzębnych Januszy, jebnietych urzędasów, itd.

Nie wiem czy to tęsknota za krajem dzieciństwa/młodości, za ziemia, rodziną, znajomymi, czy może taki trochę "syndrom Sztokholmski"

 

Przeżyłem już trochę i wiem że ślepe  i bezkrytyczne zapatrzenie bądź oddanie/patiotyzm /to  nic nie znaczacy tani slogan w ustach tych którzy chcą nas wykorzystać jako mieso armatnie.

Jednak myśle że patriotyzmem jest też opór wobec złej władzy, kłamstw i manipulacji tejże ,propagowanie prawdy historycznej, uświadamianie lemingów co do rzeczywistości choć czasem z pięściami skacza ,bo burzy im się świat wpojony przez tuski , gówno warte, tvny, polsaty ,lisy , olejniki, kraśki i reszte tej chołoty, prawie jak na froncie,kulki nie zarobisz ale w gebe już owszem.

Patriotyzmem wg. mnie będzie tez  walka o swiadomość i lepsze wychowanie dzieci ,mimo tej całej wszechobecnej lewackiej propagandy,

 

Tak sobie myśle ,że w naszym kraju rodzac się już jesteśmy patriotami,przynajmniej w znacznej  większości,a dlaczego?   ......no właśnie tego nie wiem

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2016 at 10:20, kryss napisał:

Patriotyzm-

Posłuchałem sobie z rana klipu który wrzucił Marek i chcąc nie chcąc nasunęło mi się to pytanie

Czym właściwie jest, czym jest dla was patriotyzm?

Patriotyzm to bzdura.dlaczego bo jest wykrzywiony przez komunistów.

Patriotą mozna być lokalnym.czyli w obrebie zamieszkania
nacjonalizm jest ogólno krajowy i wkleca braterstwo słowian i inne takie tam bzdury i nacjonalizm nie lubi narodowego szowinizmu.
Jestem Narodowym Szowinistą.chuj mnie obchodzi słowiańskie braterstwo jednosc i inne kocopoły.Polska jest najwazniejsza.na chuj mam sie bratac z innymi zdrajcami.litwini to antypolskie bydło bez historii kultury i nawet pisma oraz języja.tak tak piercola po swojemu.200lat temu bydło z pola zostało skrzykniete.jakiś kacap pokickał jezyk polski i tak powstał litewski.słowacy nas napadli wraz z reszta osciennego bydła.białorus nie istnieje.ukraińców nabijałbym na pal.ruskich wieszał na strunie od fortepianu na drzwiach od stodoły.a czesi mieli chrapke na nasze ziemie tylko ze chuja zdziałali bo im stalin palcem pomachał.byłe polskie falklandy oddane przez zdrajce,kolaboranta,dezertera i nieudacznika czyli Piłsudskiego wolały sie z komuchami wachac.

a Polski hymn państwowy to komedia i farsa stworzona przez masonów.zdrajców i sanacje.

patrzac na historie to bogurodzica jest hymnem Polski

to chyba ten wykład co wyjaśnia co i jak
 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pikaczu napisał:

Patriotyzm to bzdura.dlaczego bo jest wykrzywiony przez komunistów.

Patriotą mozna być lokalnym.czyli w obrebie zamieszkania
nacjonalizm jest ogólno krajowy i wkleca braterstwo słowian i inne takie tam bzdury i nacjonalizm nie lubi narodowego szowinizmu.
Jestem Narodowym Szowinistą.chuj mnie obchodzi słowiańskie braterstwo jednosc i inne kocopoły.Polska jest najwazniejsza.na chuj mam sie bratac z innymi zdrajcami.litwini to antypolskie bydło bez historii kultury i nawet pisma oraz języja.tak tak piercola po swojemu.200lat temu bydło z pola zostało skrzykniete.jakiś kacap pokickał jezyk polski i tak powstał litewski.słowacy nas napadli wraz z reszta osciennego bydła.białorus nie istnieje.ukraińców nabijałbym na pal.ruskich wieszał na strunie od fortepianu na drzwiach od stodoły.

 

 

Litwini nie lubią Polaków, i to na poziomie państwowym, prawie tak jak Ukraińcy. Zawzięty naród, uczyłem się z jednym...jak biegł do piłki, to wszyscy uciekali - łamacz nóg, nie odpuścił nigdy...:-)

Dzik! :-)

Cały rok w tej samej bluzie, lato czy zima, bez różnicy :-)

 

Język litewski jest dość starym językiem, z językiem polskim nie ma prawie nic wspólnego - to inna grupa...

Jest to jeden z najbardziej archaicznych i prymitywnych języków w dzisiejszej Europie.

 

"Jako osobny język z zespołu wschodniobałtyckiego języków bałtyckich zaczął się rozwijać w VII wieku n.e. Jako język pisany pojawił się dopiero w XVI wieku. Współczesna forma języka litewskiego ukształtowała się na przełomie XIX-XX wieku.

Język litewski jest bardzo interesujący dla językoznawców, gdyż podobnie jak język łotewski, zachował wiele archaicznych cech indoeuropejskich, np. pochodzących z języka staronordyjskiego wraz z wojażami Wikingów po Bałtyku. Pewien wpływ na ten język wywarły języki sąsiadujących narodów słowiańskich: język polski, język białoruski i język rosyjski, aczkolwiek w pierwszej połowie XX w., po odzyskaniu niepodległości przez Litwę można było zaobserwować tendencję do zastępowania slawizmów wyrazami rodzimymi."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia jest piekna i romantyczna

już tam nie wnikam i nie pamietam kto mu dał tytuły i kto na tronie go osadził ale...

Kolaborant!- zwąchał sie z leninem że nie zaatakuje lenina gdy ten bedzie napierdalał Denkina z białej armi co była antykomunistyczna.denkin przejebał i zielone swiatło nastało dla komunizmu.

Zdrajca!- rozjebał Błekitną armie gen Hallera.no i Haller go czesto i gęsto krytykował.wkońcu antykomunistyczne nastroje dla krypto komuny jaka była sanacja były bebe.no i Haller to konkurencja dla Piłsudskiego to go Piłsudski ujebał

Defetysta!-wyznaczył Dowbora Muścickiego do powstania z myśla ze ten nie podoła zadaniu.jednak ten podołał.potem czesc ziem została oddana dojczlandom.za co Piłsudskiego do dzis nie lubia w Poznaniu.

Kolejny kwiatek kurwa to Polskie falklandy.krwawo wywalczona ziemia została oddana w chuj z hasłem.aha to jak wy z komuchami wolicie to my pakujemy grabki i papa

No i oczywiscie swietosc nad świetosciami

Bitwa pod Warszawą.

DEZERTER!!!!!!!!!!!!Piłsudski wiedział że i tak w dupe dostanie to jebna sobie rezygnacje i wraz z przydupasami sobie spierdolił do czestochowy. NIE POD WAWA PIŁSUDSKIEGO NIE BYŁO.no ale ze bitwa została wygrana bo ruskie sraczke mieli a jego rezygnacja nie została przyjeta to sobie wrócił na tantiemy%-)kariera niczym u Nikosia Dyzmy.

zresztą możnha też popatrzec na cytaty jego moscia na temat Polski i Polaków.Palikot tamtych czasów

a co do litewskiego to pitu pitu tralalala wymarły język pachołków z pola.kacapy pokleciły polski pare zmianek jebneli i tak powstał litweski który ni  w chuj ni w oko dało sie wymawiać.a co dopiero pisac jak nie piśmienni byli



 

Edytowane przez Pikaczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anglicy to śmieszny, podły i dwulicowy naród z rozdmuchanym ego, no ale ciagle żyja czasem imperium...

Kiedyś zapytano Chinskiego generala, nie pamietam nazwiska, o Europe, a wlasciwie mocarstwa atomowe czyli Wielka Brytania i Francja, to byly lata 60- te, czyli w tym czasie te panstwa coś znaczyły...

Odpowiedział; A kogo interesuje ten mały wyrostek robaczkowy w Europie?

To ciekawe co przywodcy Armii Chińskiej mówią teraz?

 

Piłsudski to kolaborant germanców (Austria, Niemcy) to dlatego miedzy innymi Hitler postawił straż aby pilnowała grobu Józka...

To dlatego jedyna msza na której byl Adolf, to msza pogrzebowa Piłsudkiego...

 

Ale do rzeczy;

 

W listopadzie 1918 roku był postawiony u władzy przez Niemców, którzy nawet specjalnym pociągiem przywieźli go z Magdeburga do Warszawy (tajny układ z hr. Kesslerem). Potem wiezienie w Magdeburgu (w luksusowych warunkach!) miało na celu zbudowanie mu pozytywnej legendy, która jak widac do dziś prztrwała.Mało tego z polecenia Berlina wojska niemieckie oddały się mu do dyspozycji, a zależna od Niemiec Rada Regencyjna przekazała Józkowi władzę. Mało ludzi wie ale wierny sojuszowi z Niemcami nie udzielił pomocy Powstaniu Wielkopolskiemu, był przeciwny odzyskania Gdańska i dostępu do Bałtyku...

Postawienie u władzy Piłsudskiego było dalekowzrocznym pociągnięciem Niemców, sprowadzajac do parteru w ten sposób politykę R. Dmowskiego i znienawi-dzonego przez nich Obozu Narodowego. Postawili na Piłsudskiego, który chorobliwie nienawidził Dmowskiego i ideologii narodowej. Chorobliwie nienawidził Rosji, a był obojętny na polską politykę wobec Zachodu. Stał się moim zdaniem głownym niemieckim narzedziem w tamtych czasach

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.