Skocz do zawartości

W co dzisiaj zainwestować gotówkę?


Foster

Rekomendowane odpowiedzi

21 hours ago, maroon said:

W Warszawie na Bielanach i Bemowie tylko w tym roku powstało 6 dużych selfserivce

Warszawskiej specyfiki nie znam. Ja widziałem raczej krach "magazynków" - Pomorze.

5 hours ago, maroon said:

Miesięcznie za taką powierzchnię u mnie biorą od 300 do 500

A to mi się w głowie nie mieści. Ale cóż, skoro są chętni tyle wyłożyć, to może i są... ja od takich inwestycji postoję z dala. Oddanie władzy nad prawem dostępu do moich rzeczy - w sumie nieznanemu człowiekowi, ma u mnie konotacje podobne, co dawanie klucza do domu przygodnie poznanej kobiecie. Czy kupno "papierowego złota" jako zabezpieczenia.

Twoja własność - jako płatna usługa ograniczona czasowo.

 

1 hour ago, manygguh said:

Możemy sobie te 14.5 pomnożyć x2

Nie po to GUS jest państwowy, żeby "źle" liczył ;) czy uwzględniał takie fanaberie jak prąd, ciepło, chleb.

Z tego co kojarzę, któraś uczelnia podała "koszyk dóbr podstawowych" (chleb, mąka, olej, opał, prąd itd.) na listopad rdr - ponad 50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Kespert said:

. Oddanie władzy nad prawem dostępu do moich rzeczy - w sumie nieznanemu człowiekowi, 

 

Teoretycznie racja, ale praktycznie... Widziałeś dowolny garaż w domu-klonie (o ile w ogóle jest) czy w wielkomiejskim "bliźniaku"? Rowery się z trudem mieszczą, o samochodzie zapomnij. Wszystko zawalone gratami. Tak, ludzie faktycznie tyle rzeczy mają. A to są szczęśliwcy z działkami i garażami. A co jak mieszkanie w bidnej deweloperce, gdzie nawet komórek nie ma, albo "dom" z ogródkiem 8 metrów na 8 metrów? 

 

To jest target dla takich właśnie magazynów. Poza tym wystarczy, że sprzedasz lokum zanim kupisz nowe albo się wprowadzisz i już jest problem gdzie bety trzymać. Itp. itd. więc nie demonizujmy. Co oczywiście nie oznacza, że wszędzie w kraju to się kręci. Stolnica jest pod wieloma względami specyficzna. Znowu też dochodzimy do kwestii, że na wypadek "W" warto mieć drugą nieruchomość, choćby to łysa działka była. 

 

1 hour ago, Kespert said:

Z tego co kojarzę, któraś uczelnia podała "koszyk dóbr podstawowych" (chleb, mąka, olej, opał, prąd itd.) na listopad rdr - ponad 50%.

 

U nas w tej chwili chyba najlepsza lokata, to zarabiać w walucie, wydawać w złotówkach. Choć kurs pln podejrzanie mocno się trzyma (jeszcze). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maroon napisał:

U nas w tej chwili chyba najlepsza lokata, to zarabiać w walucie, wydawać w złotówkach. Choć kurs pln podejrzanie mocno się trzyma (jeszcze). 

Też jest to dla mnie dziwne. To że jest chujnia wszędzie to jedno, ale że i w UE i Polsce taka sama to wątpię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, maroon said:

Widziałeś dowolny garaż

Widzę codziennie ;)

15 hours ago, maroon said:

A co jak mieszkanie w bidnej deweloperce, gdzie nawet komórek nie ma

Zadziwiające, jak ludzi nie stać na mnóstwo gratów, jak nie mają ich gdzie trzymać.

15 hours ago, maroon said:

Choć kurs pln podejrzanie mocno się trzyma

:) Wkraczamy w stada czarnych łabędzi. Kurs $-PLN może niedługo zadziwić bardziej niż niektóre mecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wiem, że nie jest to popularny kierunek jeżeli chodzi o inwestycje, jednak ja stawiam na kryptowaluty. 

 

Nie będę opisywał tutaj wszystkich za i przeciw, odsyłam do tematów pokrewnych na forum lub do zgłębiania wiedzy na własną rękę. 

 

Dla osób dopiero wchodzących w rynek i nie mających zamiaru poświęcać Bóg wie ile czasu na zgłębianie tego rynku, polecam kupić jedynie Bitcoina. 

 

Jedyne i absolutne minimum jakie jest potrzebne na początku, to kupić własny portfel sprzętowy (np. ledger) i tam trzymać swoje środki.

 

Jak masz z góry założony kapitał ile chcesz zainwestować to mimo to podziel go na kilka transz i wchodź stopniowo aby uśrednić cenę wejścia. Nie poluj na dołek bo i tak go nie złapiesz. Obecnie według spekulantów jesteśmy w dołku, więc jest do potencjalnie dobry moment na wejście. 

 

Jednak zaznaczam, że bez zgłębiania tematu jest to inwestycja długoterminowa, mówię tu o trzymaniu waluty minimum 2-4 lata. 

 

Ostatnia rzecz, nie polecam inwestowania wszystkiego w jedno aktywo, najlepiej jest dywersyfikować środki. Jednak żeby to robić to trzeba też mieć co dywersyfikować :)

 

Jeśli natomiast się takich środków nie ma, a mimo wszystko chce się zacząć przygodę inwestycyjną, to dobrą metodą jest przeznaczenie określonej z góry, miesięcznej kwoty i systematyczne dokładanie do pozycji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.