Skocz do zawartości

Myśleliście, że wykopanie z domu na podstawie arbitralnej decyzji policjanta to koniec atrakcji?


Mosze Red

Rekomendowane odpowiedzi

49 minutes ago, spacemarine said:

przemoc-ekonomiczna-moze-zostac-uznana-za-przemoc-domowa

Ja poproszę prawną definicję przemocy seksualnej w związku, zgodną semantycznie z definicją przemocy ekonomicznej w związku.

I znając politykę prorodzinną i pomysły "katotalibanu", może nawet się doczekam - jak już "feministki" przestaną być rządzącym potrzebne przy urnach wyborczych, i trzeba będzie "naprawiać demografię".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maroon napisał:

 

Chroni, bo:

 

a) mogę pani powiedzieć żeby spakowała walizki i wypierdalała w dowolnym momencie

b) jak zrobi "zgłoszenie", to mogę ją wywalić za bramę/drzwi, a potem drzeć łacha, że pani nie znam, jakaś wariatka, pewnie naćpana

c) formalno-prawnie pani nie ma żadnych praw do mojego majątku

 

Oczywiście kolejne "nowelizacje" mogą to zmienić. 

 

Ale to wtedy będzie się z paniami podpisywać umowy na sprzątanie z zamieszkaniem na miejscu. 😁 Jaka partnerka panie władzo, gosposia zwykła, proszę zobaczyć. 😁

 

Fajnie, ale praktyka z Kanady i niektórych stanów USA dopuszcza już taki ciąg wydarzeń (dopuszcza, bo takie właśnie sekwencje się wydarzyły)  :

 

- wprowadzasz się do laski,

- laska ukrywa/świadomie ma bombelka,bombelki

- mieszkacie razem 3 miesiące, ale masz dość gówniarzy, którym nie możesz nic powiedzieć, bo "to nie twoje dzieci"

- wyprowadzasz się

- ponieważ mieszkaliście 3 miesiące, formalnie zostajesz uznany za partnera laski

- laska pozywa cię o alimenty na nie twoje bombelki, bo "już jesteś dla nich jak ojciec, kohajom ciem bardzo"

- sąd przyklepuje, że stałeś się przez 3 miesiące ojcem, i z niewdzięczności opuściłeś dom

Profit: dostajesz alimenty na nie swoje dzieci, pomieszkujac 3 miechy z samotną matką.

 

Oczywiście można coś kombinować w stronę LAT, ale właśnie Konwencja Frajerska udowadnia, że LAT to nic nie znaczy, i jak baba sobie ubzdura, że tworzycie związek i jesteś tatusiem i masz bulić, to mogą być podstawy , żeby Ci te alimenty dojebać.

 

Na razie jeszcze mamy w sądach i policji wystarczająco ludzi rozumnych.

...ale

właśnie pokolenia juleczek i oskarków gonciarzy dochapuje się na jakieś pozycje, i niekoniecznie rozum będzie wartością, która będzie obecna w pAtRiaRcHalnYm KaPiTalIsTyCzNyM PiEklE kObIeT !111

  • Like 3
  • Zdziwiony 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sargon napisał:

ponieważ mieszkaliście 3 miesiące, formalnie zostajesz uznany za partnera laski

Trzeba by było co 3 miesiące się kłócić, wysyłać sms ki że jej nie kochasz bo masz inną i to koniec, a potem się godzić i wracać, wtedy licznik się zeruje...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sargon napisał:

Fajnie, ale praktyka z Kanady i niektórych stanów USA dopuszcza już taki ciąg wydarzeń (dopuszcza, bo takie właśnie sekwencje się wydarzyły)  :

 

- wprowadzasz się do laski,

- laska ukrywa/świadomie ma bombelka,bombelki

- mieszkacie razem 3 miesiące, ale masz dość gówniarzy, którym nie możesz nic powiedzieć, bo "to nie twoje dzieci"

- wyprowadzasz się

- ponieważ mieszkaliście 3 miesiące, formalnie zostajesz uznany za partnera laski

- laska pozywa cię o alimenty na nie twoje bombelki, bo "już jesteś dla nich jak ojciec, kohajom ciem bardzo"

- sąd przyklepuje, że stałeś się przez 3 miesiące ojcem, i z niewdzięczności opuściłeś dom

Profit: dostajesz alimenty na nie swoje dzieci, pomieszkujac 3 miechy z samotną matką.

Czyli wcześniej było "ojciec nieznany"?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Mosze Red napisał:

niezależnie od tego, czy sprawca i ofiara dzielą miejsce zamieszkania, czy też nie

Niestety bez tej zmiany przepisów taka akcja obecnie też jest możliwa:

Definicja z ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie:

Ilekroć w ustawie jest mowa o członku rodziny - należy przez to rozumieć osobę najbliższą (...), a także inna osobę wspólnie zamieszkującą lub gospodarującą.

I tutaj taki wyrok (co prawda odesłanie do ustawy o pomocy społecznej ale jednak..):

Wyrok

Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie

z dnia 21 grudnia 2010 r.

II SA/Lu 664/10
TEZA aktualna
W sytuacji, gdy dwie osoby mieszkają ze sobą, a jedna z nich faktycznie zarządza mieszkaniem pod nieobecność drugiej, ma swobodny dostęp do wszystkich pomieszczeń i urządzeń domowych, w tym do kuchni i lodówki, zaś ta druga ponosi wszystkie koszty utrzymania mieszkania, to okoliczności te wskazują jednoznacznie na prowadzenie przez wskazane osoby wspólnego gospodarstwa domowego w rozumieniu art. 6 pkt 10 i 14 u.p.s.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Cienias napisał:

Niestety bez tej zmiany przepisów taka akcja obecnie też jest możliwa:

Definicja z ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie:

Ilekroć w ustawie jest mowa o członku rodziny - należy przez to rozumieć osobę najbliższą (...), a także inna osobę wspólnie zamieszkującą lub gospodarującą.

I tutaj taki wyrok (co prawda odesłanie do ustawy o pomocy społecznej ale jednak..):

Wyrok

Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie

z dnia 21 grudnia 2010 r.

II SA/Lu 664/10
TEZA aktualna
W sytuacji, gdy dwie osoby mieszkają ze sobą, a jedna z nich faktycznie zarządza mieszkaniem pod nieobecność drugiej, ma swobodny dostęp do wszystkich pomieszczeń i urządzeń domowych, w tym do kuchni i lodówki, zaś ta druga ponosi wszystkie koszty utrzymania mieszkania, to okoliczności te wskazują jednoznacznie na prowadzenie przez wskazane osoby wspólnego gospodarstwa domowego w rozumieniu art. 6 pkt 10 i 14 u.p.s.

Zaraz chwila czyli jak jestem na wakacjach i wprowadzą mi się sqotersi to mam z nimi wspólne gospodarstwo domowe i mam obowiązek utrzymywać media kiedy mi mieszkanie zajęli?

 

A cwaniara witaminka może mówić że mieszka od miesiąca i teraz pytanie kto komu uwierzy a od miesiąca to może ze sobą tylko sypiają od czasu do czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.