Skocz do zawartości

Co byście zrobili, na moim miejscu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,
Nie jestem pewien, co robić z dalszym życiem. Obecnie pracuję na czwartej zmianie, a już od 6 lat ta praca mi się znudziła. Jestem samotnym kawalerem i mam 36 lat. Mam trochę długów, wynoszących 8 tysięcy złotych. Dodatkowo borykam się z otyłością oraz problemami zdrowotnymi, takimi jak niedoczynność tarczycy i hipoglikemia reaktywna, które być może są spowodowane moją nadwagą.
Mieszkanie, które wynajmuję, niedawno zostało zalane, a najgorsze jest to, że podłoga jest drewniana i wybrzuszyła się w wyniku zalania. Chciałbym dać wypowiedzenie w styczniu i wyjechać za granicę lub pracować na delegacji, szczególnie interesują mnie prace związane z panelami solarymi. Jednak zanim to zrobię, chciałbym poprawić swoje zdrowie, schudnąć, zwiększyć siłę na siłowni i ogólnie zadbać o siebie. Aktualnie nie trzyma mnie tutaj nic oprócz chęci zarobienia na nowe mieszkanie, ponieważ życie bywa nieprzewidywalne.
Jednakże, jeśli dam wypowiedzenie w styczniu, nie będę w stanie spłacić swoich długów, ponieważ cały mój kapitał zostanie wykorzystany na naprawę podłogi. Z drugiej strony, pracuję już tu przez 6 lat, więc do sierpnia przyszłego roku mógłbym jeszcze wytrzymać (szczególnie że w sierpniu firma ma postój). To byłby dogodny moment, ale nadal nie jestem pewien, co zrobić.
Co byście zrobili na moim miejscu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz zwiększyć siłę na siłowni, czyli chodzisz. Ile razy w tygodniu? 

Jaką masz dietę? Byle co i byle jak czy starasz się dobrze odżywiać?

Ja na Twoim miejscu bym pociągnął do tego sierpnia, żeby pospłacać wszystkie rachunki i podreperować zdrowie. Możesz też przez ten szukać jakiejś konkretnej oferty, aby uniknąć wyjazdu w ciemno. 

 

Kolega wyżej mi przypomniał, że już pytałeś. Do ilu rad się zastosowałeś? 

Edytowane przez Magos Dominus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To twój plan:

1. Maksymalne oszczędzanie i splata długów. 

2. Wyrobienie nadwyżki/gotówki. Poszukanie (nawet lekkiej) pracy dorywczej aby szybciej zrealizować cel. 

3. Żadnej siłowni póki się nie odbijesz od dna (chyba, że praca fizyczna tj za $). Zamiast tego ograniczenie jedzenia i przerzucenie się na trochę zdrowsze (nie bardzo, troszeczkę, bo nie utrzymasz tego longterm). 

4.  O wypowiedzeniu pomyślisz, jak spełnisz powyższe 3 punkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Niepoprawny napisał(a):

Już odpowiedziano Ci na to pytanie pół roku temu kolego i żadnych z udzielonych Tobie rad w życie nie wdrożyłeś.

Cześć, wiesz czemu i żałuję tego wtedy czego nie zrobiłem na początku, września czyli nie chodzę na nadgodziny tutaj był klucz do wszystkiego, poprostu wpadłem w sidła pracoholizmu, chciałem więcej i więcej kosztem zdrowia i czasu i nic z tego nie mam, żałuję że będę musiał przeczekać aż do sierpnia chyba że coś mi się odwiedzi jrzucę papierami w grudniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jak nie wiesz co masz robić to nic nie rób ;) bo może być gorzej. 

 

Zacznij się ruszać codziennie godzinę.

Zbieraj na długi. 

Popraw formę fizyczną to też popchnie Cię do zmian.

Nie masz roboty nowej nagranej  nie rzucaj papierami bez poduszki finansowej.

 

Systematyka to droga do zmian.

Powodzenia 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michal36 napisał(a):

Hej

Jak nie wiesz co masz robić to nic nie rób ;) bo może być gorzej. 

 

Zacznij się ruszać codziennie godzinę.

Zbieraj na długi. 

Popraw formę fizyczną to też popchnie Cię do zmian.

Nie masz roboty nowej nagranej  nie rzucaj papierami bez poduszki finansowej.

 

Systematyka to droga do zmian.

Powodzenia 

 

 

Ja w pracy robię około 16k kroków, oraz w dniu wolnym jeżdżę rowerem 30km, ale masz rację do końca sierpnia uskładam sobie, poduszkę finanową, lub zmienię pracę w kwietniu na panele solarne, bo wiem że ludzi potrzebują a nie każdemu pasuje praca w ciągłej delegacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynajmujesz i chcesz naprawiać? Szybka kalkulacja, co jest tańsze.. kaucja czy naprawa?

 

5 godzin temu, GallAnnonim999 napisał(a):

Ja w pracy robię około 16k kroków, oraz w dniu wolnym jeżdżę rowerem 30km

I dalej grubas? Zacznij kontrolować co i ile pchasz do japy. Poszukaj po zagranicznych jutuberach co zrobili żeby to czy tamto.

Jeśli jutuber oferuje jakiś kurs w stylu "zapłać 979$ żeby zobaczyć co zrobiłem", olej gnoja.

 

11 godzin temu, GallAnnonim999 napisał(a):

36 lat. Mam trochę długów, wynoszących 8 tysięcy złotych.

 

JAK? Co ty robisz? jakim cudem bez samiczki można mieć długi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GallAnnonim999 Odnośnie zalania ? Zalanie nastąpiło w wynajmowanym mieszkaniu czy ktoś Ciebie zalał ? Jeżeli ktoś Ciebie to powinno pójść z jego OC mieszkania, a jeżeli, nie ma to on powinien płacić lub od niego powinny być dochodzone koszty. Natomiast jeżeli zalanie nastąpiło u Ciebie np. wężyk od pralki to jest duża szansa, że mieszkanie posiada ubezpieczenie i koszty pokryje Towarzystwo Ubezpieczeń. Zobacz też jak skonstruowana jest umowa najmu, kaucja etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Aral napisał(a):

@GallAnnonim999 Odnośnie zalania ? Zalanie nastąpiło w wynajmowanym mieszkaniu czy ktoś Ciebie zalał ? Jeżeli ktoś Ciebie to powinno pójść z jego OC mieszkania, a jeżeli, nie ma to on powinien płacić lub od niego powinny być dochodzone koszty. Natomiast jeżeli zalanie nastąpiło u Ciebie np. wężyk od pralki to jest duża szansa, że mieszkanie posiada ubezpieczenie i koszty pokryje Towarzystwo Ubezpieczeń. Zobacz też jak skonstruowana jest umowa najmu, kaucja etc.

jest taka rura pionowa, a na samej górze jest odpowiedrznik, i tam właśnie na łączeniu leciała woda, nie jestem stwierdzić ile leciała, ale myślę że gdzieś jak zaczął się sezon grzewczy powiedzmy tydzień, zakręciłem czerwoną zakrętką i przestało https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2866818.html. Tyko najgorsze to, że nie zgłosiłem nikomu tego :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, GallAnnonim999 napisał(a):

jest taka rura pionowa, a na samej górze jest odpowiedrznik, i tam właśnie na łączeniu leciała woda, nie jestem stwierdzić ile leciała, ale myślę że gdzieś jak zaczął się sezon grzewczy powiedzmy tydzień, zakręciłem czerwoną zakrętką i przestało https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2866818.html. Tyko najgorsze to, że nie zgłosiłem nikomu tego :( 

Zapytaj się właściciela czy mieszkanie jest ubezpieczone i zasugeruj rozwiązanie przez polisę, jeżeli ma ubezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2023 o 21:57, Magos Dominus napisał(a):

Chcesz zwiększyć siłę na siłowni, czyli chodzisz. Ile razy w tygodniu? 

Jaką masz dietę? Byle co i byle jak czy starasz się dobrze odżywiać?

Ja na Twoim miejscu bym pociągnął do tego sierpnia, żeby pospłacać wszystkie rachunki i podreperować zdrowie. Możesz też przez ten szukać jakiejś konkretnej oferty, aby uniknąć wyjazdu w ciemno. 

 

Kolega wyżej mi przypomniał, że już pytałeś. Do ilu rad się zastosowałeś? 

Cześć, dziś jak sobie jeździłem rrowerykiem zdecydowałem, że pociągnę do tego sierpnia, 6 lat pracuje to te 9 miesięcy mnie mnie nie zbawi, zrobię podłogę jak należy spłacę długi, zrobię sobie poduchę finansową, a co do dodatkowej pracy to ja mogę w pracy iść na nadgodziny, ale już mi się tak nie chce, chodzić ja przez te  6 lat to ciągle nadgodziny robiłem, że na dzień dzisiejszy rzygam nimi, 

W dniu 25.11.2023 o 00:35, Michal36 napisał(a):

Hej

Jak nie wiesz co masz robić to nic nie rób ;) bo może być gorzej. 

 

Zacznij się ruszać codziennie godzinę.

Zbieraj na długi. 

Popraw formę fizyczną to też popchnie Cię do zmian.

Nie masz roboty nowej nagranej  nie rzucaj papierami bez poduszki finansowej.

 

Systematyka to droga do zmian.

Powodzenia 

 

Zdecydowałem, dociągnę do sierpnia, ja mam w pracy ruch, a co 4 dni jeżdżę 30km, rowerem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.