Skocz do zawartości

Psychoza reaktywna czy schizofrenia?


Perun

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem szanownej Braci,

Jakiś czas temu (8 miesięcy), miałem nieprzyjemną sytuację w pracy z ustawicznym donosicielem, zacząłem uciekać w używki (alko),

mało spałem, zdarzyło mi się spóźnić, a koniec końców straciłem w/w pracę.
Po pierwszej poważnej porażce zawodowej udałem się do lekarza psychiatry, który przepisał mi neuroleptyki, których nie brałem

i zrodziła się w mojej głowie psychoza związana z manią prześladowczą (było dość ostro).
Po dwóch tygodniach od wizyty u lekarza zgłosiłem się do szpitala psychiatrycznego gdzie rozpoznanie brzmiało F20- schizofrenia.

 

W szpitalu podawano mi następujące leki:
-Solian 600mg
-Olanzapina 20mg
-Aribit 30mg


Sama mania prześladowcza minęła dość szybko (tydzień max 2). Dalszy pobyt w tym przybytku wyglądał dość zabawnie żyłem z dnia

na dzień ze świrami xd

 

Obecnie zmieniam lekarza psychiatrę z uwagi na olbrzymie dawki leków, które rujnują mi życie.

 

Solian 600
Olanzapina 20
Citabax 30mg
Latuda 2x38mg
Mnemotropil 1200

Mój obecny stan to brak urojeń prześladowczych, brak energii do życia, brak pracy (przebywam na zasiłku rehabilitacyjnym, zostało mi go jeszcze pół roku),

przytyłem 25 kg (po neuroleptykach ma się ogromne łaknienie).

Jakie macie rady?
Jak się ogarnąć będąc non stop sennym i apatycznym?

Oglądam też kanał Dysharmonia dopaminy, który mocno atakuje leczenie, które w moim mniemaniu jest bardzo jatrogenne- SZKODLIWE

Z wyrazami szacunku Perun

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, dobrze że wciąż tu jesteś. Morał z tego - nie poświęcaj życia czemuś tak kruchemu, jeśli czujesz że coś jest nie tak - odpuść, nie szarp się. 

 

Na lekach się nie znam, nie doradzę ale masz choćby dobre słowo.

 

Zaś doradzić mogę w obecnej sytuacji najlepszą metodę na dochodzenie do celów: zdrowie, praca, co sobie tam wymyślisz. 

Kup notatnik, zapisz te cele z datą realizacji w formie dokonanej: np do 30 maja ogarnąłem sobie głowę. Do 30 czerwca mam pracę taką i taką. Jeśli coś stoi na przeszkodzie, rozpisz co trzeba zrobić i zacznij to robić. Powodzenia i trzymaj się.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Iceman84PL zmienił(a) tytuł na Psychoza reaktywna czy schizofrenia?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.