Skocz do zawartości

Nic mnie nie wkurwia


homers

Rekomendowane odpowiedzi

W pewnym sensie to ciśnienie jest niezbędne by popychać nas jako ludzi naprzód. Nie zgodził bym się, że jest całkowicie zbędne. Gdyby nie istniało to ludzie nadal siedzieli by w jaskiniach, głodowali lub mieszkali w chatach razem z bydłem. Gdyby nie wytwory cywilizacji to nie mieli byśmy np dostępu do wspaniałej rzeczy jaką jest Internet, dzięki któremu tysiące lat historii jest dla nas praktycznie na wyciągnięcie ręki. Dzięki temu jesteśmy na tym forum, możemy słuchać audycji, przeglądać książki w ebookach.

 

"Ciśnienie" popycha człowieka naprzód. Należy nauczyć się je rozumieć i mieć świadomość z czego wynika ale absolutnie nie wyzbywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BigDaddy napisał:

Gdyby nie istniało to ludzie nadal siedzieli by w jaskiniach, głodowali lub mieszkali w chatach razem z bydłem. Gdyby nie wytwory cywilizacji to nie mieli byśmy np dostępu do wspaniałej rzeczy jaką jest Internet, dzięki któremu tysiące lat historii jest dla nas praktycznie na wyciągnięcie ręki. Dzięki temu jesteśmy na tym forum, możemy słuchać audycji, przeglądać książki w ebookach.

 

Ale wtedy nie byłoby potrzeby czytać forum itd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, BigDaddy napisał:

W pewnym sensie to ciśnienie jest niezbędne by popychać nas jako ludzi naprzód. Nie zgodził bym się, że jest całkowicie zbędne. Gdyby nie istniało to ludzie nadal siedzieli by w jaskiniach, głodowali lub mieszkali w chatach razem z bydłem. Gdyby nie wytwory cywilizacji to nie mieli byśmy np dostępu do wspaniałej rzeczy jaką jest Internet, dzięki któremu tysiące lat historii jest dla nas praktycznie na wyciągnięcie ręki. Dzięki temu jesteśmy na tym forum, możemy słuchać audycji, przeglądać książki w ebookach.

 

"Ciśnienie" popycha człowieka naprzód. Należy nauczyć się je rozumieć i mieć świadomość z czego wynika ale absolutnie nie wyzbywać.

To raczej wola tworzenia, drzemiaca w kazdym z naszej meskiej braci...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość rzeczy działa podprogowo i manipuluje naszymi emocjami, nie spotkałem jeszcze człowieka który miałby na 100 % wyjebane ma wszystko, zawsze jest coś co wkurza. Może i faktycznie pcha do do przodu jak mówią przedmówcy ale kurewsko odbija się na zdrowiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurwienie motywuje do działania, a może raczej zmusza do działania (pochopnego, często niewłaściwego). 

Bardzo bym chciał umieć nad tym panować, lecz jak tu się nie wkurwiać jak prawie wszystko dookoła wkurwia rozumnego człowieka?

Robię teraz medytację 15-20 min codziennie i jak mi się przypomni to wzbudzam w sobie uczucie wdzięczności tak jak mówi Marek w audycjach. Fajna metoda, od razu lżej mi na duszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.