Skocz do zawartości

Przysięgam przed Braćmi


dareczeg

Rekomendowane odpowiedzi

Doszedłem do wniosku, że mimo mojego młodego wieku marnuję sobie powoli życie i trzeba by było coś w nim zmienić, by za parę lat nie żałować niczego. 
Od dnia dzisiejszego tj. 10 czerwca przysięgam, że:
-> alkohol będę spożywał tylko okazyjnie
-> zacznę się zdrowiej odżywiać
-> będę czytał więcej książek
-> nauczę się języka obcego na poziomie komunikatywnym 
-> koniec z fap (3 miesiące bez rzekomo mają zbawienny wpływ na umysł)
-> będę więcej ćwiczył 
-> postaram się zdać maturę na jak najwięcej procent
-> koniec z lenistwem 
-> będę doceniał i cieszył się każdą nawet najmniejszą rzeczą 
-> będę pochłaniał wiedzę na temat kobiet 
Troszkę tego jest, ale liczę że uda mi się wytrwać i utrzymywać każdy z celów, które sobie postanowiłem. Trzymajcie za mnie kciuki :)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej pójdzie to nie będzie z kim się wódki napić w tym kraju. Tylko ograniczają i ograniczają. Później się dziwić, że ludzie nie wytrzymują i uciekają zagranicę ;)

 

 

Dodam od siebie, że każdy punkt warto sprecyzować dokładnie. Daty, częstotliwość etc. Tak, aby trzymać się wyznaczonego kursu.

Powodzenia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, dareczeg napisał:

-> przeczytam 2 książki miesięcznie, w celu rozruszania umysłu :)

 

Nie wiem w jakim tempie czytasz, ale w przedziale wiekowym 15 - 25 to czytałem minimum 5 książek tygodniowo, a w dni wolne potrafiłem wchłonąć 2 - 3 dziennie.

 

2 książki miesięcznie to żadne wyzwanie, lepiej wyznacz sobie ilość minimalną stron o przeczytania dziennie np. 200. W ten sposób łykniesz kilka książek tygodniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, red napisał:

 

Nie wiem w jakim tempie czytasz, ale w przedziale wiekowym 15 - 25 to czytałem minimum 5 książek tygodniowo, a w dni wolne potrafiłem wchłonąć 2 - 3 dziennie.

 

2 książki miesięcznie to żadne wyzwanie, lepiej wyznacz sobie ilość minimalną stron o przeczytania dziennie np. 200. W ten sposób łykniesz kilka książek tygodniowo.

jakieś kursy szybkiego czytania? bo ja ledwo ogarniam 1 na tydzień

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, GluX napisał:

jakieś kursy szybkiego czytania? bo ja ledwo ogarniam 1 na tydzień

 

Nigdy nie uczyłem się szybkiego czytania, standardowo czytam w tempie 100 - 140 stron na godzinę (wiadomo zależy od czcionki, formatu książki, lekkości języka jakim jest napisana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, BigDaddy napisał:

Mam to samo. A próbując czytać szybciej nie jestem w stanie ogarnąć co czytam...

 

8 minut temu, red napisał:

 

Nigdy nie uczyłem się szybkiego czytania, standardowo czytam w tempie 100 - 140 stron na godzinę (wiadomo zależy od czcionki, formatu książki, lekkości języka jakim jest napisana).

 

 

Pozostaje lepiej planować czas, choć kurs szybkiego czytani jest w planach.

 

@dareczeg Przebijają z Twojego postu dobre chęci, ale jakiś tak brak konkretności. Zobacz filmik to zrozumiesz, bo popełniasz błędy jak Czaro :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, trochę trudny okres mam i nie zawsze potrafię wszystko dobrze zrobić.
Na początek postawię sobie 3 cele, które będę realizował od dnia jutrzejszego czyli 11.06.2016r. 
-> będę starał się czytać do 75-125 stron dziennie utrzymując, że będę rozumiał co czytam. Czas jaki na to dam to 30 dni, jeżeli wytrwam to będę dokładał sobie kolejne 30 dni. :)
-> wyczytałem niedawno, że odstawienie masturbacji na 3 miesiące daje zbawienne skutki, więc chce spróbować. Na początek dam sobie 30 dni, jak wytrwam będę dokładał sobie kolejne 30 dni. 
-> trzeci i ostatni cel to ograniczenie szkodliwego jedzenia czyli, rezygnuję  z napojów gazowanych, chipsów, słodkiego na rzecz owoców. Na początek 14 dni, okrągłe 2 tygodnie, jak wytrwam dorzucę kolejne 14, aż wejdzie w nawyk mi :)
Jeżeli wytrwam w jakimś postanowieniu co najmniej 2 razy, to będę dorzucał sobie nowy cel. :)
Trzymajcie kciuki i wybaczcie za błędy, ale nigdy nie przysięgałem przed kimkolwiek ( jeszcze :P

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, dareczeg napisał:

To trzeba będzie wyeliminować to co powodowało, że nie wytrwałem ;)
Jestem dobrej myśli, ale zobaczymy każdy z nas jest inny i każdy ma inną psychikę. 

Wcale nie tak bardzo się różnimy. Programy działają te same i podświadomość tak samo odbiera. 

 

Gratuluję postanowień w tak młodym wieku :-) Tylko jak coś złamiesz to nie rezygnuj od razu. Potknięcia się zdarzają. Ale wracaj z powrotem do swoich postanowień. Jak się porknąłeś to trudno, ale walczysz dalej! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.