Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

dobryziomek

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  2671
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

dobryziomek last won the day on June 18 2019

dobryziomek had the most liked content!

Community Reputation

3256 Świetna

4 Followers

About dobryziomek

 • Rank
  Starszy chorąży sztabowy

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

17590 profile views
 1. Możesz wyjść na spacer z psem, możesz iść na spacer "sam ze sobą" (w miejsce odosobnienia), jest zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób. Proponuję każdemu kto pracuje poza domem załatwić sobie zaświadczenie od pracodawcy o wykonywaniu obowiązków zawodowych poza miejscem zamieszkania tak na wypadek jakby ktoś chciał sobie waszymi pieniędzmi podreperowac budżet państwa. Tak wiem, że premier powiedział, że wystarczy powiedzieć Panu policjantowi, że sie idzie do roboty, ale różnie to bywa więc lepiej mieć zaświadczenie przy sobie.
 2. Upadłości, egzekucja (szczególnie hipoteki), windykacja, "antywindykacja". Zakład pogrzebowy. Ogólnie trochę by się tego znalazło.
 3. Powiem krótko, w mojej ocenie Ci, którzy prowadzą życie zgodnie z konserwatywnymi wartościami wygrają a liberalna, nowobogacka, celebrycka kasta może być w dupie. Mówiąc o konserwatywnych wartościach mam na myśli prawdziwy konserwatyzm a nie to co większość rozumie pod tym pojęciem. BTW zauważyliście, że chorują tylko mężczyźni i kobiety a o trzeciej, czwartej i piątej płci nikt już nie pierdoli? Albo mi się wydaje albo wkrótce skończy się czas wege, femi, lgbtqwery pierdolenia. xD Zresztą Ci, którzy będą dalej przejmować się tymi bzdurami stracą swój czas i w konsekwencji swoje zasoby. W dodatku widzę tu szansę dla forum, jeśli rozwiniemy tematy o minimalizmie, zarabianiu w czasie kryzysu, przerwaniu w trudnych czasach etc.
 4. 2Zawsze w kryzysie w pierwszej kolejności wpierdol dostają kawiarnie, restauracje, szkoły tańca etc ponieważ ludzie muszą ograniczyć konsumpcję. Ponadto biura podróży, taksówkarze etc. Natomiast sporo z tych osób ma cechy, które przydadzą się na rynku pracy w innych branżach, będą chcieli się przekwalifikowac, wzrośnie konkurencja na rynku pracy w sektorach powszechnie uważanych za mniej modne, ale bardziej pewne. Na rynku nieruchomości będzie mniej transakcji szczególnie na rynku pierwotnym natomiast ceny spadną i pojawia się okazje dla handlarzy nieruchomościami. (w większości gotówkowi) Spadną ceny hoteli, pensjonatów. Będzie więcej licytacji komorniczych.......
 5. Będzie źle, czy się z tego cieszę? Nie. Wiem co wielu z tych ludzi teraz przeżyje ponieważ jak byłem młodym człowiekiem sam przez to przechodziłem. Szczerze im współczuję, ale paradoksalnie mają teraz szansę, żeby odbić się od dna, przewartosciowac swoje życie i zrozumieć co jest naprawdę ważne. Mojej branży kryzys nie dotknie wręcz przeciwnie - mogę spodziewać się ciekawych lat. Przeżyłem kilka bankructw, które mnie bezpośrednio dotknęły jak byłem dzieckiem/młodym człowiekiem i jestem psychicznie gotowy na wszystko. Natomiast Twój temat wbrew pozorom jest zajebisty ponieważ wiąże się bezpośrednio z tym co pisałem na forum jakiś miesiąc temu - minimalizm. Ci którym niewiele potrzeba do szczęścia będą na lepszej pozycji, zacznie być promowany ascetyczny tryb życia teraz wyjątkowo ważna będzie wiarygodność, samodyscyplina, umiejętność odroczenia gratyfikacji, zdolność dotrzynywania zobowiązań, rzetelność. Skończy się lansowanie na instagramie i zamartwianie się problemami z dupy. Uważam, że obecne konsumpcyjne społeczeństwo nie potrafi odraczac gratyfikacji i to jest główny przez który ludzie są zadłużeni, Ci którzy to potrafią będą na lepszej pozycji. A więc Panowie teraz należy ćwiczyć swój charakter i samodyscypline jak nigdy przedtem.
 6. @bassfreak Mam nadzieje, że winni szybko znajdą się w izolacji.
 7. Wczoraj zasady kwarantanny złamało w Polsce 317 osób.
 8. @wrońskiChodzi Ci o agentów króla wszystkich wirusów-wirusa w koronie? Tak na poważnie. To od początku mam świadomość powagi sytuacji i podchodzę do tematu pandemii cholernie poważnie. To nie może nie wywołać poważnych skutków, pytanie ile to wszystko potrwa?
 9. Cały weekend spędziłem na czytaniu książki i oglądaniu kanałów na yt o tematyce biznesowej a także psychologicznej. Mam świadomość, że obecna sytuacja spowoduje nowe rozdanie dlatego wolę wiedzieć i rozumieć jak najwięcej, żeby nie obudzić się z ręką w nocniku. Cieszę się, że mam zasoby, które mogę w nowej rzeczywistości dobrze wykorzystać i przeskoczyć na wyższy poziom. Paradoksalnie jestem w lepszej sytuacji niż myślałem ponieważ od 2012 roku siedzę w specyficznej branży i mam już spore oszczędności. Na wypadek kwarantanny jestem dobrze zabezpieczony więc w razie jej zastosowania nie muszę wychodzić z domu i ryzykować kara na poziomie 30K. Moi najbliżsi w przeciwieństwie do mnie maja ten komfort, że nie muszą wychodzić z domów i nie wychodzą(są wszyscy w grupie ryzyka). Mam świadomość, że ponosze duże ryzyko zachorowania z uwagi na brak home office dlatego staram się dbać o swoja odporność i nie wychodzic z domu kiedy nie muszę. Cieszę się, że moja mama jest już w Polsce i również nie ma aktualnie potrzeby nigdzie wychodzić Mój stan psychiczny jest okej ponieważ wiem, że przygotowałem się na "czarnego łabędzia", kwarantanne czyli zrobiłem wszystko na co miałem wplyw. Nie chce zostać w tyle jeśli chodzi o bieżące informacje związane z rozwojem pandemii, ale jednocześnie nie chce sobie tym "ryc bani" dlatego uznałem, że wiadomości związane z koronawirusem będę czytał tylko raz dziennie o godzinie 20.
 10. @wrotycz Akurat w tym przypadku egzekwuja. Dwa dni temu Pani dostała 5 koła za złamanie kwarantanny. Miała farta bo to jeszcze przed podwyżka sankcji. Muszę gdzieś znaleźć statystyki jak to się przedstawia na obecną chwilę.
 11. Robienie zapasów jest w tym przypadku racjonalnym zachowaniem. Nie tylko z uwagi na obniżenie ryzyka zachorowania, ale przede wszystkim ze względów organizacyjnych. Wraz z wzrostem liczby zachorowań, zwiększy się liczba osób objętych kwarantanna. Wczoraj rząd ogłosił stan epidemii - kara za złamanie kwarantanny to nawet 30k Wraz z wzrostem liczby osób objętych kwarantanna zmniejszy się liczba osób, które ewentualnie mogłyby dostarczyć żywność. Jeśli ktoś liczy, że samorządy i wolontariusze zapewnią mu wyżywienie w tym okresie to niech myśli sobie tak dalej. Ja tam wolę być maksymalnie niezależny Jak wy się smialiscie z problemu na początku marca to ja spokojnie zrobiłem zapasy po niższej cenie i nie musiałem ryzykować karą finansową na poziomie 30 koła. Kary będą nakładane ponadto będą podawane do publicznej wiadomości ponieważ muszą pełnić także funkcję prewencyjna. Zatem w trakcie ewentualnej kwarantanny zakupy mogą drogo kosztować ludzi, którzy są nieprzygotowani na taką ewentualność. Co z tego, że towar będzie w sklepie jak nie będziecie mogli wyjść z domu? Co jeżeli wasza rodzina i przyjaciele (co jest bardzo prawdopodobne) będą na kwarantannie w tym samym okresie? Tak wiem, można robić zakupy online, ale chyba nie sądzicie że tak szybko do was przyjedzie dostawca?
 12. @Kespert i @CortazarW Polsce też tego będzie sporo, ale nie z powodu zgonów tylko utraty płynności finansowej (wypowiedzenia) Stracą pracę, stracą płynność, nie będą płacić abonamentu polecą wypowiedzenia - to samo będzie z rachunkami bankowymi (limity), pożyczkami gotowkowymi, ubezpieczeniami etc.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.