Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

dobryziomek

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  2433
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

dobryziomek last won the day on June 18

dobryziomek had the most liked content!

Community Reputation

2792 Świetna

4 Followers

About dobryziomek

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

12823 profile views
 1. Też prawda, ale nie jesteś skazany na bycie beciakiem.
 2. Dokładnie @Messer takie twierdzenia są szkodliwe i śmierdzą obrzydliwym determinizmem. Można zmienić swoją osobowość!
 3. Serio? Chyba czytamy inne forum bo tutaj nigdy nie było żadnej pogardy dla ludzi będącymi singlami.
 4. Musi wrócić, żeby nie uciekać w życiu. Raz uciekniesz to tak Ci zostanie. Przepisanie do innej klasy nic nie da.
 5. Wiesz, że guru Hinduizmu odradzają europejczykom ćwiczeń Jogi? Wiesz dlaczego? Bo mają świadomość, że to nie są żadne ćwiczenia relaksacyjne,, wiedzą że to ma duchowy kontekst. Wiedzą również, że wiąże się to z zagrożeniami duchowymi a żaden Europejczyk nie jest w stanie przez to przejść ponieważ nie ma kto ich uczyć. Ponieważ Hinduizm nie jest misyjny i wszyscy ''wielcy guru'', którzy działają w Europie to są po prostu przywódcy sekt bez żadnego dobrego przygotowania. Więc skoro Hinduiści, którzy siedzą w tym od dziecka i znają tajniki np Jogi odradzają europejczykom taką działalność to logicznym jest, że w Europie nie znajdziesz wielu ludzi, którzy powiedzą Ci skąd tą wiedzę czerpać. Obserwuję środowisko ezoteryczne jako zwykły, przeciętny ziomek i widzę w tym sekciarstwo, hipokryzję narcyzm, nieuzasadnione niczym poczucie wyższości oraz mnóstwo zagrożeń.
 6. Przełamać się, wrócić na boks, trenować jeszcze intensywniej i najebać szwabowi na sparingu. Nie może teraz zrezygnować z tego co chce robić.(boks) bo jak raz ucieknie to tak mu zostanie. I niech zacznie czytać książki z zakresu psychologii niech zamieni to gówno w złoto.
 7. @Cortazar No nie do końca. W świecie rzeczywistym masz dostęp do różnych instytucji, masz dostęp do przepisów, instrumentów, które w razie problemów pozwolą Ci wyjść z trudnej sytuacji. Nie jesteś bezbronny i dużo zależy od Ciebie, od Twojej pozycji, wpływów, świadomości - A w świecie duchowym? Co z tego, że istota niematerialna będzie emanować pozytywną, dobrą energią i miłością skoro nic nie wiem o jej strukturze i nie jestem w stanie przewidzieć jej następnych ruchów oraz przewidzieć jej prawdziwych intencji. Jak się obronię przed atakiem i próbą naruszenia moich granic? Co zrobię jak mi ''ukradnie'' ciało w momencie wyjścia z niego? Jestem tam całkowicie bezbronny i nie wiem nic o tamtej rzeczywistości, jestem tam na pozycji ofiary w świecie rzeczywistym jestem w stanie budować swoją pozycję. Przyjmowanie od tych ''istot'' jakichkolwiek darów, mocy etc uważam za głupotę ponieważ wyrażam zgodę na jakąś umowę, nie znając jej postanowień. W życiu nie będę praktykował ezoteryki, okultyzmu etc ponieważ nie wiem kompletnie nic o tamtym świecie bo niby skąd mam to wiedzieć? Nie znam zasad, nie znam tamtejszej hierarchii, ale znam opinie ludzi, którym takie praktyki wyszły bokiem.
 8. Okej. Wierzę, że takie uzdrowienia faktycznie mają miejsce. Tylko skąd ta energia pochodzi? Kto im dał moc uzdrowienia? Nie wiadomo? No właśnie dlatego nigdy w życiu bym się tym nie zajmował. Umówmy się my nic nie wiemy o tym świecie duchowym, nie wiemy kim są te ''istoty'' jakie mają zamiary i co będą chciały w zamian. Straszne ryzyko, prawda?Najgorsze, że nie wiesz z kim grasz i o jaką stawkę. Wolałbym cierpieć i korzystać z medycyny konwencjonalnej niż iść do bioenergoterapeuty i doznać jakiegoś ''uzdrowienia''.
 9. @SzatanKrieger Też byłbym ciekawy i nie zamierzam Cię atakować. Co sądzisz o opętaniach przez demony czy praktyki okultystyczne rodzą takie zagrożenie? Spotkałeś się w swoim życiu z czymś takim? @ZamaskowanyKarmazyn
 10. @The Motha Jestem przekonany, że ten cały biznes jest pod ogromną kontrolą służb chociaż pewnie wyjdę teraz na paranoika, ale po pierwsze jest to ogromny biznes a po drugie te treści mają ogromny wpływ na przekonania ludzi. Inteligentny człowiek zadaje sobie pytania. Dlaczego jestem na tym świecie? jaki jest cel życia? co jest po śmierci? Ateizm nie dostarczał odpowiedzi na te pytania więc marksiści musieli stworzyć coś więcej, żeby dać ludziom jakieś odpowiedzi i formować ich system wartości. Nie jestem katolem jakby, ktoś chciał mi to zarzucić.
 11. @Marek Kotoński Masz rację.
 12. @The Motha Słuszna uwaga też nigdy nie słyszałem o opętaniach w Islamie, ale to nie oznacza, że ich nie ma. Może też dlatego że w krajach islamskich ludzie nie zajmują się okultyzmem w takim stopniu jak w europie? Bo gdyby w ogóle nie było tam takich przypadków to paradoksalnie oznaczałoby, że Ci ludzi nie chorują np na zapalenie mózgu typu anty nmda? Wierzę w świat duchowy, ale staram się zawsze krytycznie podchodzić do tych rewelacji a ezoterykę traktuję jako ogromne zagrożenie nie tylko duchowe, ale przede wszystkim polityczne. Uważam, że to tylnia furtka dla współczesnych marksistów. Taka tajna broń lewaków.
 13. Mnie interesuje natomiast kwestia opętań wiadomo, że jest mnóstwo relacji od ludzi, którzy zajmowali się wróżbiarstwem, okultyzmem, jogą etc. Nie ukrywam, że jestem sceptyczny i krytycznie podchodzę do wszelkich kwestii, które nie zostały w żaden sposób udowodnione. Aczkolwiek niewykluczam również tego, że istnieje świat duchowy - życie po życiu etc. Faktem jest natomiast, że opętania występują. Pytanie natomiast co to jest? Według klasyfikacji DSM opętania nazywa się zaburzeniami transu dysocjacyjnego symptomy są podobne jak w niektórych zaburzeniach psychicznych. Zmiana głosu - występuje również w schizofremii. ''Podwójna osobowość'' - Choroba dysocjacyjna, osobowość wieloraka, mnoga. Istnieje również specyficzna odmiana zapalenia mózgu zwana anty nmda wielu psychiatrów twierdzi, że na tą chorobę cierpiała ta słynna niemka będąca pierwowzorem postaci z tego filmu o egzorcyzmach. (Anneliese Michael) Nie ma natomiast żadnych dowodów, że osoby będące w stanie opętania, faktycznie plują gwoździami, mówią w językach których nie mogą znać. Wiemy o tym tylko z relacji medialnych i relacji samych egzorcystów. Zresztą nawet jeśli potrafią mówić w językach , których nie mają prawa znać to nie wiemy czy potrafią się w tym języku porozumieć istnieje nawet taka jednostka chorobowa jak ksenoglozia. Więc moje pytanie brzmi następująco. Czy opętania są faktem a nauka nieudolnie próbuje je zracjonalizować? Czy może to wszystko jest skutkiem zaburzonej pracy mózgu? Czy ludzie, którzy w wyniku powyższych praktyk cierpieli na powyższe syndromy już wcześniej mieli nierówno pod kopułą? W każdym razie jest bardzo duża korelacja pomiędzy praktykami okultystycznymi i opętaniem. Nawet Sun Tzu pisał w sztuce wojennej, że żołnierze nie powinni zajmować się wróżbiarstwem bo to się źle wpływa na ich morale a zatem skoro nawet ten wielki strateg wojenny pisał, żeby się tym nie zajmować to lepiej się tym nie zajmować. @ZamaskowanyKarmazyn Babcia mojego kolegi z dzieciństwa zajmowała się okultyzmem. W ich rodzinie był alkoholizm i kilka prób samobójczych oraz śmierć w niewyjaśnionych okolicznościach. Matka tego kolegi z klasy i podwórka popełniła samobójstwo, ojciec się zapił a mój kolega w dorosłym życiu miał trzy próby samobójcze ostatecznie wyszedł na ludzi i teraz pracuje jako informatyk w dużej korporacji. W każdym razie ja zawsze łączyłem te tragedie z okultyzmem a sam kolega zawsze mi mówił, żebym nigdy w życiu nie zajmował się wróżbiarstwem i tą całą czarną magią bo spierdolę sobie życie. Oczywiście nigdy się tym nie zajmowałem.
 14. Ezoteryka to tajna broń lewactwa. Serio tego nie widzicie? Zresztą to nie tylko broń lewactwa, ale również zajebisty biznes (rynek warty miliony) oraz ogromny potencjał osobowy i polityczny dla różnych'' bardziej lub mniej wesołych ludzi.'' Pozdro dla kumatych.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.