Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

dobryziomek

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  2521
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

dobryziomek last won the day on June 18

dobryziomek had the most liked content!

Community Reputation

2954 Świetna

4 Followers

About dobryziomek

 • Rank
  Starszy chorąży sztabowy

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

15346 profile views
 1. Siemaneczko, Podstawę z matmy w 2010 r.,, pierdolnalem" na 96%. Powiem Ci jak zdać. Z egzaminu można uzyskać maksymalnie 50 pkt. Żeby zdać trzeba uzyskać minimum 15 pkt Masz najczęściej 25 zadań zamkniętych każde za 1 pkt w większości trzeba tylko podstawic jakąś liczbę pod konkretny wzór (tablica ze wzorami jest na maturze) jeśli jesteś ,,noga" z matmy to weź korepetytora, który Ci pokaże jak to robić. Jesteś w stanie na lajcie z samych zamkniętych uzyskać te 15 pkt jeśli będziesz tylko wiedział jak należy "rozwiązywać" te testy. Ponadto masz zawsze minimum dwa zadania otwarte za 2pkt, które są na serio proste np podstawy trygonometrii albo geometria analityczna(moje ulubione działy z liceum). Dlatego wystarczy, że będziesz miał dobrego korepetytora, który przygotuje Cie do rozwiązywania testów i nauczy podstaw z działów, które najczęściej pojawiaja się na zadaniach otwartych i spokojnie uzyskasz nie 30% a nawet 50%. Jest listopad do maja spokojnie to ogarniesz. Pamiętaj tylko, że na maturze z polskiego Twoje wypracowanie nie może przekraczać określonej ilości słów. I musisz się trzymać ściśle określonej formy wypowiedzi pisemnej. Polamania długopisu i pęknięcia gumki P. S Korzystaj regularnie z usług korepetytora(raz w tygodniu,a. od lutego dwa razy w tygodniu) i rozwiązuj co tydzień minimum jedna maturę próbną. Bierz matury z poprzednich lat i szukaj jakiś przykładowych arkuszy w necie.
 2. @nowy00 1. Robert Greene - 48 praw władzy. 2.Robert Greene - Jak zostać mistrzem. 3. Robert Greene - Sztuka uwodzenia 4. Tomasz Witkowski - Inteligencja Makiaweliczna. 5. Artur Schopenhaeuer - Erystyka 6. Logika praktyczna - Zygmunt Ziembinski (od tego powinieneś zacząć) 7 Josemaria Escriva - Droga (twórca opus Dei) książka, którą każdy może zinterpretować inaczej. Dla mnie jest swoistym drogowskazem ale dlatego że mam zbliżony światopogląd. To jest lektura nieobowiązkowa i pisze uczciwie, że nie każdemu może przypaść do gustu.
 3. Po desmoxanie czułem się tragicznie a później wróciłem do palenia. Może Tobie to pomoże, moim znajomym pomogło. Kazdy jest inny.
 4. @nibynic Uważam, że moja decyzja była słuszna. a) Istnienie mechanizmu przeniesienia nigdy nie zostało udowodnione w warunkach terapeutycznych. Szkoda bo to jest podstawa terapii w tym nurcie ponieważ terapia psychodynamiczna wywodzi się z psychoanalizy. Freud zawsze był przeciwnikiem prowadzenia badań empirycznych nad swoimi teoriami. Polecam Ci poczytać o psychoanalizie Freuda i o historii mechanizmu przeniesienia, który jest filarem tej terapii jak o tym poczytałem to złapałem się za głowę. W każdym razie wkrecilem się w temat i czytam dwa tomy zakazanej psychologii Witkowskiego a później wezmę się za jego książkę,, psychoterapia bez makijażu ". Czysta merytoryka, same fakty i przytaczanie badań naukowych. Szkoda, że nie zrobiłem tego przed rozpoczęciem terapii, zaoszczedzilbym kasę. b) Jeśli kiedyś zdecyduje się na rozpoczęcie terapii to będzie to tylko nurt behawioralno-poznawczy. c) Być może komuś pomaga terapia psychodynamiczna. Cóż, ludzie są różni ja się mimo wszystko czuje frajerem, że wydałem pieniądze na coś co wywodzi się z nauk Freuda szczególnie jak poczytałem o historii mechanizmu przeniesienia, który jest filarem tej terapii. No, ale człowiek uczy się na błędach to doświadczenie było kosztowne finansowo, ale chociaż na przyszłość wiem, żeby dokładnie sprawdzać dwa razy wszystko na co wydaje kasę.
 5. Wez nie rob jaj @The Motha jestes jednym z najbardziej wartosciowych i doświadczonych użytkowników. Szkoda, że nie mielismy okazji poznać sie na żywo.
 6. @vandJa zmieniam niedługo branżę.
 7. @vandDlatego trzeba się do roboty wziąć.
 8. @vand Lepiej w samotności sobie pomarudzic, zaszyc się w czterech ścianach i na jeden dzien odizolowac się od ludzi. Potrzebuje teraz chyba takiej izolacji.
 9. U mnie ostatnie kilka dni również słabe. Szczególnie dzisiaj jest masakra pomimo tego, że mam wolne więc powinienem się cieszyć. Natomiast nie będę tego zwalal na pogodę jest to konsekwencja mojego zachowania i moich decyzji dlatego cała odpowiedzialność ponosze ja. Czasami warto sobie jeden dzień w miesiącu ponarzekac, pomarudzic, wkurwic się, żeby wszystkie zle emocje z siebie wyrzucić, ale nigdy nie wolno wyladowywac swoich frustracji na innych ludziach. Co do samej chandry to polecam suplementacje witaminy D3, sport i spotkanie z bliską osobą.
 10. @rycerz76 W okresie szkolnym siedziałem na ławce pod blokiem, piłem piwo, palilem pety i bilem się z kolegami. Gdybym w swoje 16 urodziny się nie ogarnął, nie zaczął się uczyć to nie "wyjebalbym" matury z WOSu i matmy na 90%.na rozszerzeniu. Pamiętam ten dzień, wróciłem pijany do domu z wagarow i nagle coś we mnie pękło, zrozumiałem jak bardzo marnuje swoje życie. Gdyby nie szansa od życia to skończył bym jak większość kolegów czyli w ośrodkach dla nieletnich albo w zakładzie poprawczym. Mi się pofarcilo, im nie. Natomiast wiem, że jeszcze nic nie osiągnąłem a karta zawsze może się odwrócić na moją niekorzyść jeśli będę w życiu nierozsądny.
 11. @HipcioMożesz napisać więcej, ale uważaj na szczegóły, które mogłyby Cie ujawnić.
 12. Ostatnio przeczytane. Profilowanie kryminalistyczne - Bogdan Lach. Krawa Luna i inni - Iwona Kienzler Zbrodnia niedoskonala - Katarzyna Bonda, Bogdan Lach. Chłopcy z Paranzy - Roberto Saviano Droga - Josemaria Escriva Darknet - Elen Ornsbay Psychologia i prawo - Praca zbiorowa, PWN. Polskie archiwum X - Piotr Litka. Skazane na potępienie - Ewa Ornacka. Aktualnie czytane. 1.Zakazana psychologia Tom I Tomasz Witkowski. 2.Remigiusz Mróz - Wotum Nieufności.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.