Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Maliniak

Użytkownik
 • Content Count

  240
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

69 Świetna

About Maliniak

 • Rank
  Starszy Szeregowiec
 • Birthday 02/29/1968

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Z daleka

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. "być karalna jak w niektórych państwach?" A gdzie jest karana? W jakimś "cywilizowanym" kraju? Pozdrawiam.
 2. Specjalista od wszystkiego z 20 postami. Komiczne.
 3. Ja od jakiegoś czasu stosuje Olej CBD. 4 -5 kropelek pod język 30 min przed położeniem się do łózka. Spie cala noc, a rano nie jestem zmęczony. Stężenie 10 jest dla mnie optymalne w cenie i działaniu. 30ml to około 300 zł. a powinno wystarczyć na kilka miesięcy. Specyfik naturalny, bezpieczny i nie uzależnia. Olej CBD bez zawartości THC, jakość farmaceutyczna. Jest sporo informacji na ten temat w internetach. Polecam.
 4. Jestem po. 4 lata temu, jak w "podeszłym" wieku "znienacka" urodziła nam się córka, oczekiwana i planowana 10 lat wcześniej doszedłem do wniosku, ze dwoje nam już wystarczy. Ostatnie 15 lat nie stosowaliśmy antykoncepcji wiec na stare lata nie będę w gumce latał po sypialni ani na tabletki namawiał żony, a bzykać się che co wieczór. Pozdrawiam.
 5. Bardzo często przyjęcie drugiego obywatelstwa (Polskie prawo na to pozwala) podyktowane jest wygodą. Mamy prawo wyboru gdzie mieszkamy i co robimy, ja obecnie mieszkam poza granicami państwa w którym się urodziłem i wychowałem. Mieszkam tutaj bo ...... . Jeśli chcę korzystać z pełnych przywilejów w miejscu obecnego zamieszkania, muszę przyjąć obywatelstwo. Prawo mojego nowego miejsca zamieszkania pozwala na posiadanie więcej niż jednego paszportu. Zwyczajnie jest mi wygodnie być obywatelem kraju w którym mieszkam. A czy jestem Polakiem? Ja jestem. A co myślą inni na ten temat to mi w zasadzie (i tu powinienem napisać słowo które nie jest ładne). Pozdrawiam.
 6. Bardzo ciekawa dyskusja. Cała nasza rodzinka posiadamy po dwa paszporty, co jakiś czas Polski paszport trzeba odnowić. Do czasu kiedy syn nie był pełnoletni robiliśmy to za niego, obecnie jest to jego sprawa, od 2 lat jego Polski paszport jest nie ważny. Ostatnio jak "poganiałem" go, żeby wreszcie przeszedł się do konsulatu i załatwił sprawę, zapytał mnie wprost, po co? Polski paszport jest drogi. Nic specjalnego nie daje. Syn obecnie jest na II roku inżynierii i ma ochotę popracować gdzieś w Europie (praktyka potrzebna do skończenia studiów), wiec mu mówię, że Polski paszport to otwarta Europa itd. itp.. "Tata wiem, ale ja ma także II paszport i jest on całkiem dobry na cały świat. Dla Ciebie skoczę to konsulatu i odnowię Polski. Tata robisz się sentymentalny" Syn od wczesnego dzieciństwa, średnio raz na rok lata do PL. Mówi, czyta i pisze we wszystkich 3 językach. Chyba już mu przestane "zawracać głowę" tym Polskim paszportem. Jest przecież całkiem ogarnięty i dorosły. Choć ... .
 7. Woda czy Wóda? Piszesz z Polskimi literami czy bez? Żart, miał być śmieszny, ale wyszło jak zawsze.
 8. Gratuluję samozaparcia w realizacji planu. Napisz proszę, co Ci daje "nieposiadanie" obywatelstwa PL/EU? Ja wręcz odwrotnie, postarałem się mocno o obywatelstwo PL dla moich dzieci, między innymi ze względu na darmową edukacje w Europie.
 9. Będziesz zadowolony, Ja za około rok, jak syn całkiem mi zabierze 4Runnera będę potrzebował auto, myślę o takiej "Rafce". Szerokiej drogi.
 10. W zasadzie można mieszkać pod mostem, będzie tanio i jak pracujesz koło mostu to na komunikacje do pracy także nic nie wydasz bo na piechotę można. Będziesz "dziwnie" oszczędzał do końca życia?
 11. Jak mieszkasz i płacisz komuś za wynajem co miesiąc 100, to tak jak byś wyrzucał przez okno 100. Jak możesz porzyczyć i odsetki które płacisz miesięcznie są mniejsze niż oplata za wynajem to oszczędzasz. Na początku spłaca się więcej odsetek niż kapitału, pod koniec spłacania pożyczki jest odwrotnie. Jeśli średnia spłacanych odsetek jest mniejsze niż koszt wynajmu, to po co co miesiąc wyrzucać te 100?
 12. Ale po jakiemu? Trochę z kołowany jestem, Polskie forum z ludźmi na poziomie, a tu jakieś takie makaronizmy. Pozdrawiam i dzięki za podpowiedz.
 13. Co to znaczy? Pytam bo prosty człowiek jestem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.