Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

ŚliskiMike

Użytkownik
 • Content Count

  69
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

27 Świetna

About ŚliskiMike

 • Rank
  Kot

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

92 profile views
 1. Idealnie nadaje rytm ruchu 👌
 2. A może to nie panienek i seksu Ci brakuje tylko czegoś innego? To jest jak to dziwne uczucie, kiedyś wiesz że chcesz coś zjeść, ale nie bardzo wiesz co 😁
 3. @Patton Boje się, że nic się nie zmieni przez następne 10 lat, tak jak nie zmieniło się przez ostatnie.
 4. Zawsze jest cień nadziei, że PiS przegra...bardzo chcę w to wierzyć
 5. @Drizzt Dzięki, wiem już więcej 😄 To nie będzie takie proste najwidoczniej, kupić zegarek który będzie pasował do stylówki, będzie wytrzymały i nie będzie kosztował zbyt dużo...Jeszcze sporo muszę poczytać zanim się zdecyduje na coś konkretnego 😆
 6. @Drizzt A nie rozpadnie mi się on po jakiejś bliższej konfrontacji z maszyną? Głupio by było wydać 800 zł na zegarek, który się rozpadnie przy byle uderzeniu 😆
 7. A nie jest przypadkiem tak, że branża IT jest już "spalona" dla ludzi którzy na chwilę obecną chcieliby dopiero zacząć się w tym kierunku kształcić? Każdy wie że w IT można nieźle zarobić, to jest już dosyć oczywista informacja i moim zdaniem jest to oczywisty znak, żeby w tą stronę już nie iść. Mówię tu z perspektywy ludzi, którzy jeszcze nie wybrali kierunku nauki. Nie lepiej wyszukać jakąś inną niszę?
 8. @rarek2 Niektóre kierunki studiów dają z miejsca lepsze warunki niż inne. Nie można traktować inżynierii jako kolektyw, są kierunki ogólnikowe na które idzie znaczna część ludzi jak elektrotechnika i wiadomo, że w tym temacie będzie już przesyt na rynku, ale są też kierunki takie jak bioinżynieria na przykład. Planowanie swojej przyszłości należy zacząć już na etapie szkoły średniej albo i nawet wcześniej. Najlepiej by było wtedy też wykonać jakaś analizę rynku, postarać się na podstawie tej analizy przewidzieć w jakim kierunku pójdzie technologia i kształcić się w kierunku który ma perspektywy. Oczywiście, na początku swojej kariery zawodowej każdy będzie zarabiał mniej i trzeba być tego świadomym. Dzięki zdobywaniu doświadczenia, robieniu kolejnych kursów czy czasami jakimś konkretnym zabiegom socjalnym można iść cały czas w górę jeżeli wybierze się odpowiedni zakład pracy, który współgra z naszym wykształceniem. To wszystko pięknie wygląda w teorii, ale w praktyce nawet gdy wybierze się odpowiedni tok kształcenia, to wytrwanie w swoim postanowieniu i konsekwentne rozwijanie swoich umiejętności może być dla wielu ludzi przytłaczające. Potem powstają takie kwiatki jak - technikum elektryczne -> studia psychologia/socjologia -> praca w McDonald's -> (?) O ile lepsze było by takie rozwiązanie: - technikum elektryczne -> studia automatyka i robotyka -> praca w fabryce/korpo w dziale technicznym -> kursy/szkolenia/trochę czasu -> $$$
 9. Aktualnie mam 22 lata i może dlatego właśnie tak skupiam się na zarabianiu pieniędzy samych w sobie. Oczywiście mam swoje własne marzenia, które chce spełnić ale spełnienie ich wymaga wydania pewnej ilości pieniędzy, więc logicznym wydaje mi się położyć nacisk na zarobienie tych pieniędzy. Ponadto posiadając odpowiednie środki można zadbać o swoje zdrowie, bezpieczeństwo, przyszłość, swoich bliskich. Możecie myśleć o mnie, że jestem pustakiem, ale na prawdę nie widzę powodu dla którego nie miałbym się skupiać na ich zarabianiu. @karhu Nie wziąłeś pod uwagę kontekstu sytuacji, nie zapytałeś się o niego tylko z góry wystawiłeś wyrok. A może to okoliczności zmusiły mnie do podjęcia takich kroków? Może gdybym tych kroków nie podjął, to nie mógłbym nawet myśleć o otworzeniu działalności? Najlepiej jest z miejsca kogoś ocenić nie wiedząc nic o temacie i kontekście. Lepiej jest już zrobić taki zły uczynek, niż bezpośrednio uderzyć w inną osobę, jej psychikę czy status materialny.
 10. @Libertyn Wszystko zależy od tego kto ma jakie priorytety. Dla mnie na przykład wyznacznikiem szczęścia jest wypchane po brzegi konto bankowe 😄 Aczkolwiek masz rację co do tego, że te priorytety są różne. Nie wiem dlaczego, ale cały czas mam przeświadczenie, że każdy człowiek na świecie najbardziej pragnie pieniędzy.
 11. Oficjalnie od nowego roku, nieoficjalnie to jeszcze przez dwa miesiące obejmuje mnie okres wypowiedzenia i przez ten czas będąc na L4 muszę zlecenia wykonywać sposobem. Oczywiście w świetle prawa to niespecjalnie godny uczynek, dlatego wolałem to nazwać od razu działalnością gospodarczą.
 12. @Mattmi Nie masz racji. Powodem dla którego zrobiłem ten research, nie była chęć dowartościowania się tylko czysta ciekawość "co u nich". Po rozmowie z pierwszym znajomym, brnąłem dalej a na końcu na podstawie zebranych doświadczeń sformułowałem wnioski o których tutaj piszemy. Oczywiście, że nie zawsze i dalej nie jestem, więcej nie rozumiem powodu, dlaczego sformułowałeś to zdanie tak ironicznie. Nie uważam się za jakiegoś nadczłowieka, nie chwalę się osiągnięciami na lewo i prawo. I tak, jestem dumny z zakończenia bezowocnych znajomości. Kontekst jest znacznie głębszy i nie uważam za konieczne żeby się nad tym specjalnie rozwodzić, więc powiem tylko tyle że ludziom nie podoba się kiedy zaczynasz mieć lepiej od nich. Co masz na myśli pisząc "skrzywione podejście do życia"? Dlatego, że chce więcej i pracuje nad tym czy może dlatego, że oceniam ludzi którzy kiedyś byli mi bliscy? Prawda jest taka, że wszyscy to robimy na porządku dziennym, a ja po prostu wyłożyłem jasno karty na stół. A wypadki losowe nie są moim zdaniem dostatecznym powodem, żeby się poddać i zaprzestać jakichkolwiek prób samorozwoju. Siąść na dupie i obserwować przebieg zdarzeń to żadna sztuka.
 13. Napisałem to, żeby pokazać kontrast między moim podejściem, a podejściem większości moich znajomych. Doprecyzowując, na chwilę obecną jestem cholernie szczęśliwy z mojego życia, sukcesów które osiągnąłem i nie mam na co narzekać jeżeli chodzi o moją osobę. Próbuje zrozumieć mechanizm kierujący takimi ludźmi i na podstawie tego wyciągnąć wnioski odnośnie swojego życia. A odnośnie pracy w fabryce, to byłem już "czarnuchem" i uważam że w 90% przypadków jest to praca uwłaczająca intelektowi, bez perspektyw i zdecydowanie nie dla ludzi młodych. Ten krótki eksperyment upewnił mnie w przekonaniu, że podążam dobra droga. Obserwując tych ludzi, ich życia wyciągnąłem pewne wnioski, które wykorzystam przy podejmowaniu następnych decyzji, aby uniknąć niepożądanych dla mnie skutków.
 14. @Fortis Jeżeli chodzi o karierę zawodową, to kręci się u mnie wszystko bardzo dobrze i bardzo szybko. W opór pracy, ale ciągnie to za sobą oczywiście odpowiednio wysokie zarobki. Studia weekendowe potrafią mnie zniszczyć bardziej niż by się wydawało, szczególnie w okresie sesji - wtedy pogodzenie pracy z nauką wymaga naprawdę wysokich umiejętności logistycznych. Przez ostatnie 6 miesięcy całkowicie zmieniłem nawyki żywieniowe przez co schudłem 18 kg (możliwe, że trochę więcej ale zbudowałem też trochę mięśni) i zacząłem regularnie trenować kalistenikę. Pozbyłem się wszystkich znajomych poza jednym, najwierniejszym przyjacielem który też ma większe aspiracje życiowe niż siedzenie na dupie. @Funeral Patrząc na siebie i na ilość potu, nerwów i pieniędzy które musiałem włożyć i muszę cały czas wkładać, żeby żyć na odpowiednim poziomie, uważam za totalny brak ambicji i zwykle obrzydliwe lenistwo zachowanie większości moich starych znajomych. Każdy chciałby mieć pieniądze, jeździć drogimi samochodami i mieszkać w drogim domu, ale nikomu nie chce się na to pracować. Lepiej leżeć na kanapie i palić lolka zajadając się pizzą, a potem narzekać na swój los i niski standard życia. Pisząc czy rozmawiając z tymi ludźmi nie odniosłem wrażenia, że są oni szczęśliwi - wręcz przeciwnie, parę z tych osób po parunastu minutach konwersacji zaczęło mi się żalić jak to mają ciężko w życiu i źle.
 15. @Fortis Oczywiście, że jest ciężko ale dopóki człowiek jest mlody i zdrowy to powinien się rozwijać pod każdym względem, a nie cofać w rozwoju 😄 Oczywiście ustrzeliłeś w samo sedno z tym dlaczego te znajomości nie przetrwały. Niestety, ale trzeba się otaczać ludźmi, od których można się czegoś nauczyć a nie takimi których cały czas trzeba czegoś uczyć.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.