Skocz do zawartości

Nic nowego. Rozstanie.


Rekomendowane odpowiedzi

Nie Saint :) Absolutnie nie psycholog. Widać jak działają stereotypy. Analizy, głównie techniczne dla przemysłu. Więcej nie piszę, bo to dość niszowe. W internecie jest wielu sfrustrowanych wariatów. ;)

A randka całkiem ok, porozmawialiśmy głównie o żeglarstwie. Dobrze się bawiłam, ale ciągu dalszego nie będzie.

 

No widzisz, wszystko muszę z Ciebie wyciągać xD Pewnie że działają stereotypy, bo ja już mam nowe połączenie neuronowe: jeżeli lubi żeglarstwo=lubi wiązanie xD

 

A tak serio, trochę Ciebie jeszcze pomęczę bo i tak się nudzisz xD  Jak fizycznie dbasz o siebie przy wzrost/waga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To porozmawiajmy o żeglarstwie xD

 

Co to jest i w jakich sytuacjach wykonuje się zwrot przez sztag? 

 

Jakie warunki musi spełniać jacht aby poruszać się po wodach śródlądowych?

 

Jakie jednostki pływające bez mieczowe dopuszczone są do poruszania się po wodach śródlądowych?

 

Wymień podstawowe węzły żeglarskie  :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To porozmawiajmy o żeglarstwie xD

 

Co to jest i w jakich sytuacjach wykonuje się zwrot przez sztag? 

 

Jakie warunki musi spełniać jacht aby poruszać się po wodach śródlądowych?

 

Jakie jednostki pływające bez mieczowe dopuszczone są do poruszania się po wodach śródlądowych?

 

Wymień podstawowe węzły żeglarskie  :lol:

nie zakumałes.statki sa fajne i mają zagle.ciekawe jak to by było płynac na takim zaglowcu%-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika daj się wypowiedzieć, może się mylisz  :lol: Ty to myślisz że od razu podryw na żeglarza, opowiadanie poranna bryza, wiatr w żagle, walka z żywiołem a później bierzemy jak już zakotwiczy się w mózgu na weekend na jachcik i wiadomo :lol:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, wszystko muszę z Ciebie wyciągać xD Pewnie że działają stereotypy, bo ja już mam nowe połączenie neuronowe: jeżeli lubi żeglarstwo=lubi wiązanie xD

 

A tak serio, trochę Ciebie jeszcze pomęczę bo i tak się nudzisz xD  Jak fizycznie dbasz o siebie przy wzrost/waga?

 

Ha ha ha! Poopowiadałabym, bo lubię opowiadać o swojej pracy, ale dam sobie spokój.

Mówiąc żeglarstwo miałam na myśli raczej kodowanie, biura hydrograficzne, systemy nawigacyjne, plotery itd a nie wiązanie, ale rozumiem...

Jak fizycznie dbam o siebie...hmmm...bardzo lubię pływać, biegać i strzelać. To mi daje uspokojenie. Mam chyba naturę samotnika stąd takie aktywności. Pytanie o wagę i wzrost pominę milczeniem bo mało eleganckie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mówiąc żeglarstwo miałam na myśli raczej kodowanie, biura hydrograficzne, systemy nawigacyjne, plotery itd a nie wiązanie, ale rozumiem...

 

- mistrzowski unik +10 za szybką reakcję, jak się zaczyna mówić o czymś o czym nie ma się pojęcia i to wychodzi trzeba przekierować temat na terytorium zbliżone

 

- Pikacz miałeś rację, a ja dawałem szansę <_<  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red, dzieciaku. Już zwracam na Ciebie uwagę. Możesz przestać ziajać i szczekać. Dyplomowałam się z tego, po latach nauki a nie tygodniowym kursie żeglarskim. Pracy dyplomowej byś nie zrozumiał bo w języku obcym i pojawiają się tam trudniejsze słowa niż 'fantasmagorie' Na marginesie, gratuluję prawidłowego użycia w zdaniu. Poczuj się poklepany po głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nie eleganckich pytań, tyle o sobie opowiedziałaś, wiec to nic nie zmieni xD Śmiało rzuciłaś swoją metryczką, a każdy kto Ciebie widzi, odruchowo zmierzy Ciebie i zważy, i to jawne informacje. A dla mnie ciekawe, bo sam trzymam dyscyplinę xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikaczu, Ty kobiety jeszcze z bliska nie widziałeś, więc nie wiem co możesz wiedzieć na ten temat. Mama i ciocia się nie liczą. Ale plus za zaangażowanie z jakim wchodzisz w tyłek Redowi. Myślisz że w końcu to zauważy i doceni?

 

Saint, czy ja dobrze gdzieś doczytałam, że mieszkasz w Bergen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Red, dzieciaku. Już zwracam na Ciebie uwagę. Możesz przestać ziajać i szczekać. Dyplomowałam się z tego, po latach nauki a nie tygodniowym kursie żeglarskim. Pracy dyplomowej byś nie zrozumiał bo w języku obcym i pojawiają się tam trudniejsze słowa niż 'fantasmagorie' Na marginesie, gratuluję prawidłowego użycia w zdaniu. Poczuj się poklepany po głowie.

 

 

- jestem zaszczycony aczkolwiek błędnie założyłaś że mnie to interesuje to zajebiste przekonanie że skoro założyła watek to jest w nim najistotniejsza

 

- znów ad personam, tym razem pośrednie porównanie adwersarza do zwierzęcia to takie lewackie aż się podnieciłem

 

- mówię i czytam dobrze w 3 językach (nie licząc ojczystego i łaciny) więc raczej wątpię, możemy podyskutować w języku obcym tyle że tutaj dziuniu google translator ci nie wystarczy więc się skończy jak bajanie o żeglarstwie

 

- co do zakresu słownictwa to analizując twoje wcześniejsze wypociny prezentujesz dość ubogi

 

- brawo pikacz wskoczyłeś na miejsce wróg publiczny nr 2  :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saint, czy ja dobrze gdzieś doczytałam, że mieszkasz w Bergen?

 

Jak na razie nie, ale mam tam przyjaciela i pewnie go odwiedzę choć nie prędko, bo ściągnął teraz żonę i dziecko. Tak że to poczeka. kryss jest teraz w No.

 

No to jak z moim pytaniem? xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To porozmawiajmy o żeglarstwie xD

 

Co to jest i w jakich sytuacjach wykonuje się zwrot przez sztag? 

 

Jakie warunki musi spełniać jacht aby poruszać się po wodach śródlądowych?

 

Jakie jednostki pływające bez mieczowe dopuszczone są do poruszania się po wodach śródlądowych?

 

Wymień podstawowe węzły żeglarskie  :lol:

 

 

1. Zwrot przez sztag jest to zmiana kursu poprzez przecięcie linii wiatru dziobem. Przejście z bajdewindu lewohalsowego na prawohalsowy i odwrotnie. (bajdewind- rodzaj wiatru, hals- w największym skrócie- po której stronie łódki patrząc od rufy na dziób są żagle).

 

2. W unii europejskiej wszystkie nowe jednostki o długości kadłuba 5,40 m. powinny posiadać certyfikat "CE".Stare jednostki (do 2004 roku) nie muszą posiadać. W przypadku wynajmowania obowiązkowa jest rejestracja i przegląd techniczny  (spełnianie wymogów technicznych dla danej klasy jachtu) i OC. W przypadku prywatnego pływania nie jest to wymagane.

 

3. Zależy od daty produkcji jachtu i klasy. Jeżeli chcę pływać za granicami kraju to obowiązkowa rejestracja, certyfikat "CE" oraz OC oraz zabezpieczenia typu kamizelki i koło ratunkowe. Reszta zależy od wewnętrznych przepisów.

 

4. Wszystkie, które są w stanie zmieścić się na danym akwenie wodnym.  Jednostki pływające dzielimy na trzy rodzaje: mieczowe, balastowe i mieczowo-balastowe (balast umocowany zazwyczaj w najniższym punkcie miecza.

 

5. Knagowy, refowy, płaski, płaski z pętelką, cumowniczy, ratunkowy, rybacki, kotwiczny itd. wymieniać dalej? :D

 

Więcej spotkań z Panem nie bedzie, bo mimo że ma pasję, która jest droga i raczej "elitarna", to przeraża fakt, że trzeba byłoby pływać a "misia" nie da się pod pantofel wsadzić. Do tego taki wydatek kasy na pierdoły... Masakra... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobie ćwiczę siłowo, jeżdżę na rowerze, takie tam własne zjawki. Pracuję nad sobą bo się zmisiowałem xD W dziennikach treningowych znajdziesz mój fan page xD

 

No ale nie odkrywaj moich następnych pytań, cycki i płodność i wagino-plastyka miały być później xD Z tym "OK" to uważaj, wszyscy mi tak mówili a ok nie było xD

W No jest ciemniej niż u nas, musisz się doświetlać na solarium jesień/zima/wiosna, a jak masz hajs do wydania to regularnie południe europy/afryka.

To jak wyglądają Twoje aktywności fizyczne w przeciągu tygodnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arox - w takiej formie odpowiedzi oczekiwałem wiedząc jednocześnie iż od pani "dyskutującej' o żeglarstwie jej nie uzyskam ale też podobno zajmuje się strzelectwem, jest kilka osób na forum z takim hobby, może ktoś porozmawia z Natką o strzelectwie? :lol: Może być w jakimś popularnym języku obcym.  :lol:

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Więcej spotkań z Panem nie bedzie, bo mimo że ma pasję, która jest droga i raczej "elitarna", to przeraża fakt, że trzeba byłoby pływać a "misia" nie da się pod pantofel wsadzić. Do tego taki wydatek kasy na pierdoły... Masakra... :P

Więcej spotkań z panem nie będzie, bo chociaż miły to nic nie zaiskrzyło. A drogie i elitarne to są rajdy samochodowe a nie żeglarstwo, gdzie za parę stów możesz wynająć jacht nawet z kapitanem, jeśli zamierzasz się głównie opalać. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.