Skocz do zawartości

Fenomen socjologiczny


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie jaki jest powod tego, ze ladne dziewczyny są czesciej duzo jakby latwiejsze w rozmowie, milsze, bardziej zainteresowane. Co mam na mysli - choc powodzenia nie mam, to kontakt z rozniastymi dziewczynami mam dość czesty, i odnosze zdecydowane wrazenie, ze masa średniawek - brzydkich jest nudna, rozmawia sie z nimi ciezko, trzeba wyciągać informacje, wydaja sie niezainteresowane, nie utrzymuja kontaktu wzrokowego, jakos tak nieplynnie idzie to wszystko. Przede wszystkim, brakuje inicjatywy, a ja nie lubie nierownowagi nawet w kolezenstwie. Po drugiej stronie barykady - mam piękną koleżankę, która sama do mnie zagaduje, można z nią ciekawie porozmawiac na kazdy temat. Nie czuje zeby jakos sie podobal jej, ale jest to flow w rozmowie. Pare razy w zyciu darzylo mi sie, ze na jakiejś imprezie czy coś pierwsza pani do mnie podbiła, i zawsze były to atrakcyjne dość laski (nie jakieś 10/10, ale zdecydowanie ponadprzecietne, dla mnie atrakcyjne). Sredniawki co najwyzej pogapią się(co mnie denerwuje). 

 

Ktoś coś podobnego zauważył? ;) ciekawi mnie, z czego to moze wynikac - bo przeciez na logike powinno byc odwrotnie, ladne dostaja mase atencji i nie musza nic robić.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jest to związane z kwestią pewności siebie. Gdy dziewczyna jest ładna to nie wstydzi się siebie, nie będzie obsesyjnie myśleć jak wygląda podczas rozmowy i jakie zdanie mogą wyrobić sobie rozmówcy na jej temat, przez co mają więcej swobody w swoim zachowaniu. Jeszcze się tak zastanawiam, że ładniejsze dziewczyny są też częściej zagadywane przez mężczyzn, przez co nabierają takiej swoistej swobody w relacjach damsko-męskich, co może skutkować łatwością inicjowania rozmów przez nie, również na płaszczyźnie koleżeńskiej. Można jakby powiedzieć, że są bardziej uspołecznione ?

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DisplayName napisał:

odnosze zdecydowane wrazenie, ze masa średniawek - brzydkich jest nudna, rozmawia sie z nimi ciezko, trzeba wyciągać informacje, wydaja sie niezainteresowane, nie utrzymuja kontaktu wzrokowego, jakos tak nieplynnie idzie to wszystko.

 

Bo często jest tak, że brzydka powłoka skrywa równie brzydkie wnętrze. Kobiety już od najmłodszych lat instynktownie wyczuwają, że odbiór ich osoby przez otoczenie jest uwarunkowany w głównej mierze przez ich wygląd. Jak dziewczyna jest naturalny sposób ładna, to od małego spotyka się głównie z życzliwą reakcją ludzi i otoczenia, dlatego dla niej czymś NATURALNYM jest być miłym w relacjach z innymi ludźmi. Tu nie ma żadnej chłodnej kalkulacji, po prostu taki bagaż doświadczeń.

 

Z kolei brzydalki, albo dziewczynki, które włożyły bardzo dużo wysiłku, żeby w wieku nastoletnim przepoczwarzyć się w jurne suki, grają już wg innych zasad gdy. Brzydale często są niemiłe, bo w sumie dla nich całe życie ktoś był niemiły lub je lekceważył, a wytapetowane Andżeliki są świadome swoich 5 minut i przez to bardziej wyrachowane i samolubne w ludzkich relacjach.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DisplayName napisał:

Zastanawiam sie jaki jest powod tego, ze ladne dziewczyny są czesciej duzo jakby latwiejsze w rozmowie, milsze, bardziej zainteresowane.

Być może chodzi po prostu o to, że te ładniejsze są bardziej wyrobione towarzysko, bo są częściej zagadywane i zapraszane. To co bierzesz za większe zainteresowanie może być towarzyską kurtuazją ( którą te dziewczyny niekoniecznie sobie uświadamiają).

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ładni często osiągają większe sukcesy w życiu, co przekłada się na ich lepsze samopoczucie i samoocenę (oraz np na to że są skłonni do bardziej altruistycznego podejścia do życia), a stąd bardziej pozytywne podejście do innych ludzi. Taka moja teoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnienie korelacji pomiędzy dwoma zmiennymi  nie oznacza istnienia związku przyczowo-skutkowego ponieważ moga istnieć jeszcze inne zmienne, których nie bierzecie pod uwagę w trakcie analizy. 

 

Zatem nie możecie na tej postawie stwierdzić, że ładne kobiety są częściej mile ponieważ są bardziej "uspolecznione". 

 

Może jestescie ofiarami tzw efektu aureoli? 

 

Zresztą macie zbyt mało danych, żeby przeprowadzić taka analize. 

 

Wasze jednostkowe doświadczenia nie są w tym przypadku miarodajne. Ja mogę powiedzieć że spotykam częściej więcej miłych kobiet wśród tych brzydkich. 

 

I moje doświadczenie będzie tak samo wiarygodne jak wasze. 

Edytowane przez dobryziomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, DisplayName napisał:

Zastanawiam sie jaki jest powod tego, ze ladne dziewczyny są czesciej duzo jakby latwiejsze w rozmowie, milsze, bardziej zainteresowane.

Bo jak widzi koleś ładną dziewczynę, typowy Seba, Janusz wówczas sobie myśli jakby do niej zagadać, a co jeśli mnie oleje, jest dla mnie za dobra etc... zamiast czuć luz, fan , zabawę :) Idealizują ta piękną dziewczynę, nie wiedząc o tym, ze pierdzi i wypróżnia się :)  Zauważyłem, jestem przeciętny z wygładu i mi to nie przeszkadza, żeby podejść i pogadać z panna, nawet moi znajomi są nawet zazdrośni o to i pytają mnie jaki tekst na podryw używam, odpowiadam żadnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.