Skocz do zawartości

20 lat różnicy wieku i katastrofa


Rekomendowane odpowiedzi

@Hatmehit

Rodzice mimo, że bardzo by chcieli, żeby było Tobie jak najlepiej w życiu, nie przeżyją go za Ciebie. 

Jesteś młoda, przed maturą normalną rzeczą jest, że jesteś z nimi bardzo związana i ich zdanie jest dla Ciebie kompasem, ale sama zaczynasz powoli kreować własną rzeczywistość.

Nie namawiam tutaj do odrzucenia ich zdania, ale sama pamiętam, że to był czas kiedy zaczęłam uczyć własnych rodziców, że już czas na odcinanie pępowiny, mówiłam im wtedy, że wychowymali mnie najlepiej jak potrafili, że mają fajną córkę, która ma poukładane z grubsza w głowie, że przydałoby się trochę więcej wiary we mnie i ich rezultat wychowawczy ?.

Wtedy też podejmowałam pierwsze poważne decyzje w życiu, które nie były po ich myśli i wiem jak dużo mnie to kosztowało, żeby zrealizować plany bez szczerego wsparcia z ich strony.

Z czasem nabrali więcej ufności, ale rodzice, nie ważne ile ich dziecko ma lat nie pozbędą się troski o los potomka, co najwyżej zmieni się dynamika jej wyrażania.

Zadbaj mimo wszystko o to by z nimi rozmawiać, szczególnie wtedy gdy macie inne spojrzenie. Może masz kogoś w rodzinie bardziej doświadczonego życiowo z kim możesz podzielić się tym problemem, u mnie świetnia sprawdziła się chrzestna. Trzymam kciuki, bo rozumiem, że to nie jest łatwa sytuacja.

 

 

18 godzin temu, Ewka napisał:

to myślę, że powinnaś zrobić listę z plusami i minusami tego związku

Osobiście nigdy w niczym nie pomogły mi takie listy, a trochę ich naskrobałam. Jedynie wewnętrzne przekonanie, że chce w coś iść dawało rezultaty, a ewentualną wizję "porażki" traktowałam z góry jako nauczkę, "jak się przewróce to się za swoje przewróce" ?. Ale spróbuj, może zadziała, a może nie, będziesz bogatsza o wiedzę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Ewka napisał:

Faktycznie, nie sypiam z kobietami, ale chodzę ze znajomymi na basen, na fitness, do sauny, a potem pod wspólny prysznic i nigdy takiego czegoś nie zauważyłam. 

No właśnie nie sypiasz, więc nie dotykasz. Uwierz mi, że jędrność skóry u 20-latki, a 29-latki to jest przepaść. Ja potwierdzam to co napisał Leto. Dodam jeszcze od siebie, że u kobiet przed 30-tką bardzo często występuje taki niemiły zapach starego człowieka.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Chadeusz napisał:

No właśnie nie sypiasz, więc nie dotykasz.

Zgadza się, moje doświadczenie ze skórą kobiet ogranicza się do obserwacji wizualnej.

21 minut temu, Chadeusz napisał:

 Uwierz mi, że jędrność skóry u 20-latki, a 29-latki to jest przepaść.

Nie zaprzeczam, zresztą napisałam to samo o mężczyznach. Piszę tylko, że skóra czterdziestolatka jest dla mnie nieatrakcyjna.

21 minut temu, Chadeusz napisał:

 

Ja potwierdzam to co napisał Leto. Dodam jeszcze od siebie, że u kobiet przed 30-tką bardzo często występuje taki niemiły zapach starego człowieka.

Trudno uwierzyć, ale może to być wynik złej diety. Jak większość problemów ze skórą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co czujesz ponieważ jestem w podobnej sytuacji,u nas róznica troszkę mniejsza,16lat.

Nasz związek trwa 3 lata i dogadujemy się idealnie. 

Nie wyobrażam sobie już związku z facetem w podobnym przedziale wiekowym do mojego :)

I naprawdę taki związek potrafi być udany. My mieszkamy osobno ,jesteśmy niezależni finansowo i każdy osobno sie utrzymuje :) mam nadzieję,że wam również sie poukłada ,chociaż pamiętam reakcje otoczenia :) Powodzenia :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2020 o 13:12, Chadeusz napisał:

Uwierz mi, że jędrność skóry u 20-latki, a 29-latki to jest przepaść.

Wole wysportowane 29 latki niż zapuszczone 20 latki ze skórą konsystencji dętki od rometa napompowanej do ciśnienia 0,5 bara.O zapachu takiej stołującej się w burgerowaniach i na czajnazupie nawet nie wspomnę z uwagi na obecną porę po-kolacyjną.Tak więc wszystko to kwestia podejścia i prowadzenia, jak grzebiesz w śmietniku to czego się spodziewasz, zapachu lawendy?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2020 o 19:44, Ewka napisał:

40-latek jest dla mnie na ten moment aseksualny, a przy 45 chyba bym się czuła jak przy wujku xD

 

 

20 lat różnicy to wg mnie jednak za dużo. Może się sprawdzić wyłącznie wtedy, gdy mężczyzna jest sławny lub bogaty, przy okazji dobrze wygląda.

 

Jednak Twoje uwagi nt mężczyzn po 40 są o tyle nieprecyzyjne, że w tym wieku jest spore rozwarstwienie. Ci, którzy dbają o siebie, być  może to też kwestia genów, potrafią świetnie wyglądać (figura Adonisa w wieku przed 50). O zwiotczałej skórze nie ma mowy, to dotyczy kobiet w tym wieku. D. Craig (James Bond) ma 51. Praktycznie wszyscy moi kumple 40+ wyglądają młodziej od swoich żon - rówieśniczek, które sprawiają wrażenie mocno zmęczonych życiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2020 o 15:20, Rolbot napisał:

Dawno temu, kiedy ludzie jeszcze myśleli głowami, a nie dupami, i  romantycznymi bzdurami - kalkami z tv - że trzeba być z rówieśnikiem, w Anglii obliczyli na podstawie obserwacji, że najszczęśliwszy i najstabilniejszy związek małżeński to taki który średnio wpisuje się we wzór "kobieta ma mieć tyle lat co połowa wieku mężczyzny plus siedem". 

U Ciebie było by więc 36/2 = 18 plus 7 = 25. Czyli byłaś za stara już o 4 lata, ale jakoś się upakowałaś ;) Zauważ, że w wielu  kulturach nie przesiąkniętych  zachodem, śluby są zawierane między sporo starszymi mężczyznami, a młodymi kobietami. 

OK, mężczyzna wiek 30, czyli kobieta 22. 

Za 5 lat ma 35, czyli ona powinna mieć 24,5, a realnie na 27.

 

Czy przemawia już do Ciebie idiotyzm tej reguły? 

 

Tak, te śluby były zawierane między facetem z bogatej rodziny, gdzie on płacił grubo jej rodzicom oraz brał ją w pełni na swoje utrzymanie. 

 

Zaradny, bogaty facet z dowolnego miejsca na ziemi może tak zrobić, a reszcie której nie stać na utrzymankę pozostaje podzielać los biednych facetów z dalekich krajów i szukać wymówek. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.