Skocz do zawartości

Testy na Covid - wynik niejednoznaczny


Dassler89

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć...

Pisze do Was z taką sprawą: 

Na początku tego miesiąca dostałem telefon ze szpitala gdzie się leczę, że 26.10 odbędzie się mój zabieg  na który czekam od stycznia. Plan działania był taki: 25.10 test na Covid, 26.10 przyjęcie na oddział, 27.10 zabieg, 28.10 wypisanie. Plan prosty... Jak to jednak w  moim życiu bywa wszystko zaczęło się chrzanić.

Na wczorajszy wynik testu na Covid musiałem czekać do dziś (a wyniki miały być już wczoraj). Dzisiejsze wyniki brzmią tak: "wynik niejednoznaczny, jutro należy powtórzyć test". Co to znaczy wynik niejednoznaczny?

 

I tu garść moich pytań. Czy jest na forum ktoś zorientowany w temacie? Nie wiem co zrobić. Po pierwsze co to znaczy "wynik niejednoznaczny" a po drugie, czy najzwyczajniej w świecie, olewając ten temat, nie stawiając się jutro do szpitala, to coś mi grozi oprócz wypadnięcia z kolejki do lekarza specjalisty?

 

Najchętniej olalbym te testy na Covid i zabieg. Wrócił do pracy i do życia. Coś mi za to grozi? Sprawa o tyle delikatna, że jestem w trakcie zmiany pracy i boje sie, że mi nowa praca ucieknie jak zacznę bawić się w jakieś kwarantanny, ponowne testy itd itd.

Ktoś był w takiej sytuacji gdy wynik testu brzmiał "niejednoznacznie"?

 

Dodam, że zabieg nie jest jakiś pilny, żyje z tą swoją przypadłością już rok i jak będzie trzeba to jeszcze pożyje. Jakieś rady bracia?

Edytowane przez Dassler89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej wynik testu jest pozytywny. Dłuższe oczekiwanie jest spowodowane tym, że laboratoria nie nadążają z badaniem próbek.
Z uwagi na to, że test może być "false positive" to wg procedury przeprowadza się kolejny test.
Jeżeli on wyskoczy również pozytywny to pójdziesz na kwarantannę.

Testów "false positive" w diagnostyce może być ok. 1-5 %.

 

Aha, oczywiście możesz zrezygnować z zabiegu w tej sytuacji. Natomiast jeżeli już można go zrobić to bym jechał z tematem.

Edytowane przez GurneyHalleck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minutes ago, Dassler89 said:

boje sie, że mi nowa praca ucieknie jak zacznę bawić się w jakieś kwarantanny, ponowne testy itd itd.

Ktoś był w takiej sytuacji gdy wynik testu brzmiał "niejednoznacznie"?

Niestety nie pomogę bo nie miałem takiej sytuacji, mogę jedynie napisać jak ja bym do tego podszedł. Jeśli zabieg może poczekać a masz ryzykować stracenie nowej pracy ja bym przełożył zabieg. Jest ryzyko że dostaniesz kwarantannę.

Ja byłem ostatnio przeziębiony i bałem się iść (dzwonić) do lekarza bo gdyby mi kazali zrobić test nie ufam ich skuteczności/chęci podbijania statystyk.

Edytowane przez Orybazy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Orybazy napisał:

nie ufam ich skuteczności/chęci podbijania statystyk.

Ja jestem świetnym przykładem - co to znaczy, że wynik mam niejednoznaczny? Albo się ma wirusa albo nie... Zwłaszcza, że miałem wymazy robione oraz badanie krwi. Zadzwoniłem na infolinię covidową jeszcze i uzyskałem taką odpowiedź "musi się Pan poddać nowemu badaniu, po prostu musi... U pana sprawa jeszcze nie rozstrzygnięta" - to jakiś totalny bullshit.

 

7 minut temu, Orybazy napisał:

Jeśli zabieg może poczekać a masz ryzykować stracenie nowej pracy ja bym przełożył zabieg.

No i właśnie moje pytanie jest takie, czy nie jest już za późno na taki ruch? Czy za niestawienie się do ponownego badania grożą jakieś konsekwencje prawne (Pani z infolinii mi takiej odpowiedzi nie chciała udzielić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Dassler89 said:

No i właśnie moje pytanie jest takie, czy nie jest już za późno na taki ruch? Czy za niestawienie się do ponownego badania grożą jakieś konsekwencje prawne (Pani z infolinii mi takiej odpowiedzi nie chciała udzielić).

Może się jakiś prawnik wypowie @Mosze Red ? Nie wydaje mi się żeby robili problemy jeśli np. miałeś ważną sprawę rodzinną (opieka nad osobą starszą w Covidzie np.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, GurneyHalleck napisał:

Najprawdopodobniej wynik testu jest pozytywny. Dłuższe oczekiwanie jest spowodowane tym, że laboratoria nie nadążają z badaniem próbek.

Naczytałem się dziś tyle różnych historii o tych testach, że to jest jakaś masakra... Od błędów w testach, poprzez źle pobranie wymazu, po podwójne robienie badan itd itd... Cięzko stwierdzić - jeśli coś jestem całkowicie bezobjawowy na ten moment...

Edytowane przez Dassler89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedza zaczerpnięta od znajomej pielęgniarki: jeżeli jesteś tylko przeziębiony to też może Ci wyjść że masz koronę, jak nie chcesz mieć pozytywnego testu weź przepłukaj usta wódką zaraz przed pobraniem wymazu. Tak oni robią bo by już dawno brakło personelu medycznego.

  • Like 2
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dassler89 napisał:

Na wczorajszy wynik testu na Covid musiałem czekać do dziś (a wyniki miały być już wczoraj). Dzisiejsze wyniki brzmią tak: "wynik niejednoznaczny, jutro należy powtórzyć test". Co to znaczy wynik niejednoznaczny?

UWAGA skoncentrujcie się już tłumaczę jak to wyszło:

 

Tak wyglądają testy na Covida (zdjęcie robione na szybko w tajnym laboratorium dlatego zamazane):

DSC_0020.JPG

 

Testem należy rzucić na podłogę z wysokości minimum 1,5 metra.

 

Jeśli po upadku widzimy to:

 

500_2009_R.jpg

 

WYNIK POZYTYWNY

 

lub to...

500_2009_A.jpg

 

WYNIK NEGATYWNY

 

albo to...

500_2009_B.jpg

WYNIK NIEJEDNOZNACZNY

 

...to znamy stan pacjenta!

 

Więc w trakcie testów wyszedł wynik niejednoznaczny i musisz jutro powtórzyć test :)

 

A i Dbajmy o wartość pieniądza :) To hasło naczelne PiS!!!

  • Haha 4
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update:

Wczoraj byłem na ponownym badaniu. Sama historia tego badania to osobny temat ale co najważniejsze...

...minął cały wczorajszy dzień, minął cały dzisiejszy dzień (ten roboczy dla budżetówki), mamy godzinę 15:18 a dalej nie dostałem telefonu ze szpitala. Jutro wracam do pracy, z zabiegu rezgynuje - 3 dni urlopu psu w dupe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dassler89 napisał:

Wczoraj byłem na ponownym badaniu. (...) a dalej nie dostałem telefonu ze szpitala.

To teraz tylko czekać na 2 panów z ŻW i rozkaz skoszarowania na płycie stadionu narodowego, na następne 14 dni.

 

 

W dniu 26.10.2020 o 16:04, Dassler89 napisał:

mam niejednoznaczny? Albo się ma wirusa albo nie..

Tylko, że testy nie wykrywają wirusa a przeciwciała.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update:

Do pracy ostatecznie nie poszedłem, dalej nie mam wyników Covid, szpital obraził się na mnie, że zrezygnowałem z zabiegu. Ja na dziś i jutro załatwiłem sobie zwolnienie lekarskie w zwykłej przychodni a w poniedziałek ostatecznie wracam do pracy.

 

Jaja bracia, to są zwykłe jaja...

 

Update:

Wynik negatywny na covid!!

Edytowane przez Dassler89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.