Skocz do zawartości

Za lockdown zapłacimy drożej ofiarami w ludziach


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

Wielu jest zrezygnowanych i przybitych. Jedni przez paraliż zaimplantowanego strachu, inni tym, jak łatwo ludzi ogłupić. Ogłupieni wprost, powtarzają medialny przekaz jak modlitwę, ale i dla "nowocześnie oświeconych" komunikaty są preparowane w taki sposób, żeby zawierały pozory racjonalizmu. Choć to nadal tylko propaganda. Bo gdy uśpi się czujność, intensywnie bombarduje kłamstwem, wykrzywi ogląd rzeczywistości i podstawi do wierzenia odpowiednie konstrukcje myślowe, zamienią się w takie samo stado bezmyślnych repaterów, maszerujących do narzuconego im celu. Co najwyżej o tylko lepszym samopoczuciu zbudowanym na fałszywym obiektywizmie, czyniąc z nich nieświadomych sojuszników własnej sprawy. Lenin miał na nich dość obelżywe określenie.

 

Tomasz Wróblewski z kanału Warsaw Enterprise Institute, próbuje potrząsnąć i zawstydzić wyznawców jedynie słusznej linii płynącej z "krynicy mądrości", opierających swoje przekonania na... niczym, choć tkwiącym w postawach pożytecznych skądinąd dla odbywających się procesów. 

Po prostu - odwołując się do tego, do czego "nowocześnie oświeceni" są daleko - do nauki, do badań. 

 

Polecam wysłuchać, może niektórym fakty naukowe przedstawione przez p. Wróblewskiego przywrócą trzeźwy ogląd rzeczywistości i skłonią do przyznania racji nauce a nie propagandzie i poprawności politycznej. 

 

 

  • Like 11
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Osobiście jestem stałym bywalcem na kanale Warsaw Enterprise Institute i wszystkim polecam zapoznanie się z materiałami tam umieszczonymi. Zaś w kwestii samego lockdownu ostatni na kanale Veto, który również polecam, pojawił się materiał odnośnie przyczyn samego zamknięcia gospodarki i nas  w domach z którego tezami w większości się zgadzam:

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Libertyn napisał:

Myślę że za lockdown odpowiadają w dużej mierze wolnościowcy co ignorowali zalecenia

Wolnościowcy nie tak do końca ignorowali zalecenia. Na przykład taki Korwin-Mikke, ma świadomość że jest w grupie ryzyka, bardzo konsekwentnie chronił siebie i swoje otoczenie. Owszem, zdarzało mu się w internecie nawoływać do ignorowania środków bezpieczeństwa - ale to zawsze była tylko wersja dla kucy.

 

Tak, mam na myśli tego sympatycznego staruszka, który 15 września goląc brodę oficjalnie ogłosił koniec pandemii:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dupometr - Kalkulator pozwalający ocenić jak głęboko jesteśmy w dupie (jesli wierzyć danym MZ)


Wykres średniej kroczącej dla 7 dni z ostatnich 14 dni

http://dupometr.pl

1 godzinę temu, Rnext napisał:

Polecam wysłuchać, może niektórym fakty naukowe przedstawione przez p. Wróblewskiego przywrócą trzeźwy ogląd rzeczywistości i skłonią do przyznania racji nauce a nie propagandzie i poprawności politycznej. 

 

Wstawiam gościa od dawna, jego czwartkowe podcasty to swoista Liga Mistrzów. Eurydycja, wiedza - poziom nieosiągalny dla wielu. Nie zgadzam się z nim w wielu kwestiach, jednak szkoda, ze tak mało jest kanałów na takim poziomie.

  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Libertyn napisał:

Myślę że za lockdown odpowiadają w dużej mierze wolnościowcy co ignorowali zalecenia

To na serio, czy jaja robisz?

 

Jak możesz to rozwiń ?

W ogóle dla rządu to jest spoko opcja, żeby emeryci, chorzy umierali, padali non stop w tysiącach. Przecież to takie oszczędności dla FUS, że ja pierdolę. Można więcej nakraść.

 

Dla rządu korzystne jest utrzymywanie stanu padaki służby zdrowia, jak najdłużej, aż do przełamania, a na 100% robią "badania rynku" :) 

Edytowane przez mac
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Templariusz said:

przyczyn samego zamknięcia gospodarki

W tym materiale jest zasygnalizowany bardzo ciekawy temat BIS. Jak ktoś ma ochotę się przyjrzeć temu tworowi, to dowie się ultra-ciekawych rzeczy. Ale jeśli chce widzieć świat takim, jakim się go maluje, to niech nie tyka tematu ;) Zresztą sam wiesz co powie każdy "nowocześnie oświecony" - spisków nie ma :D No nie ma, są tylko tajne, skoordynowane plany działania. 

 

19 minutes ago, mac said:

To na serio, czy jaja robisz?

Ja nie wiem co nasz forumowy kolega bierze ;) Czasami przywala coś tak kosmicznego że nie wiadomo czy to żart czy trolling.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Krugerrand napisał:

 W tym momence gość popełnił fundamentalny błąd - pomyślał:D

Szczerze chciałbym, żeby rozwinął, bo czasami pisze skrótowcami. Mogę przecież inaczej podchodzić do pojęć, albo źle odczytałem intencję, dlatego dopytuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, mac napisał:

To na serio, czy jaja robisz?

Serio. Lockdown jest efektem wzrostu zakażeń. Wzrost zakażeń jest efektem podejścia wielu osób które ignorowały zdroworozsądkowe zasady w imię własnego ego

Cytat

Jak możesz to rozwiń ?

W ogóle dla rządu to jest spoko opcja, żeby emeryci, chorzy umierali, padali non stop w tysiącach. Przecież to takie oszczędności dla FUS, że ja pierdolę. Można więcej nakraść.

Nie dla rządu a dla młodego pokolenia tyrającego na emerytury dzisiejszych emerytów. 

Cytat

Dla rządu korzystne jest utrzymywanie stanu padaki służby zdrowia, jak najdłużej, aż do przełamania, a na 100% robią "badania rynku" :) 

I w czym tu ma korzyść? Połowa narodu chce by wypierdalali.. Przedsiębiorcy, feministki, rolnicy. Normalnie sondaże pójdą w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Perun82 said:

Możesz rozwinąć?

Bank Rozrachunków Międzynarodowych, prywatna korpo poza jurysdykcją jakiegokolwiek państwa z własnymi służbami, kontrolująca FED/BOJ/ECB, i londyńskie City (a za ich pomocą peryferyjne "banki centralne", czyli delegatury zarządu), z domniemaniem udziału w handlu bronią czy ropą (nawet w krajach z embargiem) i praniu pieniędzy. Tak w skrócie. 

4 minutes ago, Libertyn said:

Serio. Lockdown jest efektem wzrostu zakażeń

Mylisz efekt z pretekstem. Po prostu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Libertyn napisał:

Serio. Lockdown jest efektem wzrostu zakażeń. Wzrost zakażeń jest efektem podejścia wielu osób które ignorowały zdroworozsądkowe zasady w imię własnego ego

Nie dla rządu a dla młodego pokolenia tyrającego na emerytury dzisiejszych emerytów. 

I w czym tu ma korzyść? Połowa narodu chce by wypierdalali.. Przedsiębiorcy, feministki, rolnicy. Normalnie sondaże pójdą w górę

Lockdown jest efektem politycznym raczej, niezależnym od wzrostu zakażeń. To pewna strategia "walki", a decyzje podejmuje polityk, nie ekspert. Taka postawa nie dziwi, bo mamy niewiarygodne władze. Jeżeli wychodzi Szumowski raz i mówi, że maseczki nie działają, a później działają to robi wodę z mózgu. Raz utraconej wiarygodności, podobnie Morawiecki nie odzyskasz. Prezydent publicznie wypowiadał się, że druga fala epidemii to spekulacje :) A zatem sterują nami ludzie nieodpowiedzialni, albo maksymalnie cyniczni. Jedno i drugie. Lockdown jest efektem zaniedbań, również tak można powiedzieć. Nie było żadnej strategii. W lipcu premier mówił, żeby iść na wybory, bo wirusa nie ma. Skoro wirusa nie ma według premiera, a jest lockdown to twoja teoria się wyklucza :) To premier zaprzecza sam sobie i nagle wirus wrócił? Przecież nie było wirusa, a teraz nagle jest? Co się stało? :D Zamykamy siłownie, a kościoły zostawiamy? Gdzie korelacja, rozum człowieka? ?

 

Tak, dla młodego pokolenia też, ale nie w takim stopniu, bo umierają rodzice, dziadkowie. To jest tragedia osobista wtedy. Rząd ma na to wyjebane, więc bardziej zyskuje w hierarchii cynizmu.

 

Korzyść taka, że partia może się rozpaść, ale ludzie, kontakty zostaną. Mogą nawet wygrać. Wiedzą, że twardy elektorat, podobno 15-20% wszystko przyjmie (wszystko, czyli jedzenie zwłok na ulicy nawet). I praktycznie się z tym zgadzam, to widać w rzeczywistości. Tak, sondaże pójdą w górę, ludzie mają krótką pamięć do kryzysów. 500+ fanaberia socjalistyczna pozamiatała rynek polityczny na dekady ? Tu wszystko działa na odwrót. Myślisz, że im słupki spadną, przegrają wybory, a wygrają spokojnie. Odwrócona rzeczywistość ? To oczywiście spekulacje.

Edytowane przez mac
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Perun82 said:

Czyli skromna korporacja - dzięki!

No coś w tym stylu. Pilnują żeby sprawy szły jak trzeba ;)

 

Spójrz jak przy tym skromnie (choć mętnie) wygląda "nasz" NBP:

http://amerbroker.pl/?go=content&action=show&id=263

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mac Podobnie jak @Rnext upatrywałbym architektów lockdownu nie w naszych rodzimych politykach a międzynarodowych instytucjach finansowych, które prowadzą tych pierwszych na pasku. PiS po prostu wykorzystuje sytuację i jestem pewien iż każda partia która byłaby w tym momencie historii u władzy działałaby podobnie. Jedni bardziej w białych rękawiczkach inni mniej ale efekt byłby tożsamy. Spójrzmy na świat, to co się dzieje na naszym małym podwórku dzieje się  praktycznie wszędzie, tylko z lokalnymi kolorytami. Nie jest optymistyczna wizja i pokazuje jak bardzo świat stał się zakładnikiem globalnej banksterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Libertyn napisał:

Serio. Lockdown jest efektem wzrostu zakażeń. Wzrost zakażeń jest efektem podejścia wielu osób które ignorowały zdroworozsądkowe zasady w imię własnego ego

 

Dla mnie zdroworozsadkowe podejście to jest zostanie w domu kiedy mam wysoką gorączkę i organizm walczy z jakimś drobnoustrojem.  Jeśli jest to coś słabszego, to z reguły żyje normalnie  dostarczając mu jakichś "pomocy" żeby szybciej sobie z chorobą poradził. Dzięki temu organizm uczy się walczyć z wirusami etc. Co czyni mnie silniejszym na podobnego typu przeciwności losu. Ponadto mam świadomość, że nie wszyscy poradzą sobie z obecnym wirusem, Ale jest to naturalna kolej rzeczy, że ludzie umierają z wielu powodów. A te zakłamane media, sprzedajny rząd który ma wyjebane na każdego z osobna byle tylko kasa się zgadzała, może dalej pierdolic swój przekaz dla idiotow, Ale ja tego nie łykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.